1.A třída 19.kolo : 2.-3.4.

1.  A   T Ř Í D A

LUBSKÉHO  HOLIŠE ODVEZLA ZÁCHRANKA

Vedle sportovní smůly která pronásleduje na jaře lubské fotbalisty je provází o zranění hráčů a tak jejich řady prořídají. V dohrávce odloženého kola o velikonočním pondělí jim z Touškova odvážela zraněného hráče rychlá záchranná služba a ne jinak tomu bylo i v Křimicích když ve zdravotním vozidle skončil další lubský fotbalista.

Divizní rezerva Klatov  odehrála další vítězné utkání ve kterém  se třikrát prosadil Brejcha. Domácí duel byl o to zajímavější, neboť šlo o přímý boj o druhé a tudíž postupové místo!

Křimice : Luby   3 : 0  ( 1:0 )

Pavel Bečka

Úvodních dvacet minut  patřilo hostům, ale jejich  šance T. Voráček ani Turner neproměnili  a tak přišel trest. Ve 28. minutě brankář Kodeš špatně vyběhl a domácí Pešek pohodlně skóroval. To byla voda na mlýn domácích kteří převzali iniciativu ,byli  důraznější a měli více ze hry.

Druhá půle probíhala obdobně jako závěr prvního poločasu Hosté se snažili, ale prosadit se proti pohodě hrajícím domácím bylo stále obtížnější. Křimice kontrovaly hru a když v  53. minutě po přímém kopu domácí Šváb dorazil odražený míč a zvýšil na 2:0 bylo prakticky rozhodnuto. Utkání se pak začalo kouskovat a bylo často přerušované. V době, kdy hosté hráli v závěru  bez zraněného Holiše(otřes mozku) podařilo se  domácím ještě  svůj náskok zvýšit.

Sestava Luby: Kodeš, Turner, Holiš, Voráček T., Juřina, Smolík V., Maxa, Pikhart, Cupl ( 67. Krýsl ), Smolík P. ( 46. Čížek ), Voráček J. ( 46. Papay )

Trenér Startu Pavel Bečka : Utkání jsme začali slibně, ale jasná tutovka nebyla využita  a naopak jsme po chybě inkasovali. Od této doby jsme se jen těžko prosazovali. Nepomohlo ani střídání, ani důrazná domluva v kabině v poločase. Hrajeme špatně a vůbec si nevěříme. Dostáváme laciné góly po hrubých chybách a vyložené šance nedáme. Navíc nám na psychice nepomůže ani to, že jak v Touškově, tak v Křimicích odvážela ze hřiště našeho hráče rychlá záchranná služba.

Klatovy B - Město Touškov    4:1   ( 2:0)

Zedek Karel

V prvním poločase měli hosté pouze jednu příležitost, když ve 23.min nastřelil Jakubinský břevno.  Ve 38.min přihrál Toman Martin do vápna Brejchovi a ten otevřel skóre utkání. Za pět minut si ten samý hráč postavil trestný kop a zvýšil na 2:0.
Druhý poločas začali lépe hosté a hned ve 47.  min se blýsknul pěkným zákrokem Jarolím.  V 63.min kopal Brejcha další trestný kop, ale pouze do tyče. V 66.min potrestal jedinou chybu obrany Bárta a snížil na 2:1. V 78.min se po levé straně prosadil do vápna Toman Zbyněk přihrál Kotábovi a ten zvýšil na 3:1. Svůj hattrick završil Tonda Brejcha z pokutového kopu, který nařídil rozhodčí na Vítovce v 90. minutě. Klatovy dalším vítězství potvrdily velmi dobrou jarní výkonnost a dostaly se  právě před svého soupeře na druhé místo v tabulce.
Branky: Brejcha 3,Kotáb - Bárta
Rozhodčí: Plzák, Žluté karty: 6:1
Sestava Klatov: Jarolím-Poslední,Kováč,Ježek-Vítovec,Toman M,Šlechta,Brejcha,Toman Zb,(Kotáb Zd.) - Lukeš(Kraus),KotábZ

Trenér Ivo Lužný:" Chválím za bojovný výkon celou obranu v čele s Petrem Kováčem. Výborný zápas také sehráli Antonín Brejcha, Karel  Šlechta a Martin Toman."