OP přebor mužů 15.kolo : 2.-3.4.

OKRESNÍ PŘEBOR

K DUKLE  SE OBRÁTILA ŠTĚSTĚNA ZÁDY

Druhé jarní kolo svedlo proti sobě ve vzájemných zápasech týmy které v tabulce aspirují na čelní pozice . V Janovicích měla domácí Dukla v duelu s vedoucí Železnou Rudou  snížit bodový náskok a vrátit se tak do hry o postup. V utkání jí ale provázela smůla a šťastné body si odváží soupeř. Bod za remízu v Dešenicích si odváží další kandidát na postup FK Svéradice. O body doma přišly i tři celky bojující o záchranu, když  na důležité body neosáhly Myslív, Mochtín B  ani béčko Sokola Hradešice.

TJ Nalž. Hory - Pačejov 1 : 0 (0 : 0)

V nepříliš vydařeném zápase průměrné úrovně padla pouze jediná branka.Zasloužil se o ní jeden z nezkušenějším domácích hráčů Antonín Podlešák. Jeho průnik do pokutového území hostů byl zastaven za cenu pokutového kopu . Kanonýr  Petr Štěch se nemýlil a jeho trefa znamenala první tři jarní body.

Rozhodčí: Pressl Václav Diváků: 80. ŽK 2:0.
Branky: 60. Štěch Petr

Myslív - Bezděkov 1 : 4 (1 : 3)
Domácí již ohrozili v první minutě branku hostů, ale Kubala pálil vedle. Hosté pak převzali iniciativu a ve 13.minutě po špatném okopu myslívské obrany šli do vedení. Další chybu obránce Moravce potrestal zvýšením na 2:0 Bohata.. Ve 25.minutě nevyužili domácí po faulu na Blahu ke snížení pokutového kopu kterou Marek neproměnil. Markovi se to podařilo ve 39.minutě po přihrávce Posaváde . Ve 42.minutě přidal třetí úspěch Bezděkova Miroslav Bohatý a završil tím svůj hattrick. Po přestávce Dumst zvýšil z brejku na konečných 1:4 a bylo rozhodnuto.

Rozhodčí: Lažánek Lukáš Diváků: 70. ŽK 0:1.
Branky: 39. Marek Zdeněk - 13. Bohatý Miroslav, 20. Bohatý Miroslav, 42. Bohatý Miroslav, 62. Dums Jaroslav

Vrhaveč - Luby B 1 : 1 (1 : 0)
V místním derby  byli do poločasu lepší domácí a vedli do 20.minuty brankou nové posily Ceplechy který přišel do Vrhavče právě z Lub . Po změně stran se hra vyrovnala Domácí mohou litovat, že se jim nepodařilo udržet jednobrankové vedení o které přišli čtyři minuty před koncem gólem Sydorenka a  ten  rozhodl o dělbě bodů.

Rozhodčí: Abraham Josef Diváků: 100. ŽK 0:1.
Branky: 20. Ceplecha - 86. Sydorenko Vasyl

Mochtín B - Nezamyslice 1 : 3 (1 : 1)
Utkání by slušela spíše remíza. Mochtínská rezerva vedla od první minuty, ale hosté do 62.minuty otočili výsledek , když  dokázali trestat hrubé chyby domácí obrany a brankáře.V 90.minutě neproměnil domácí Kolárek pokutový kop.

Rozhodčí: Petržilka Jiří Diváků: 50. ŽK 2:0.
Branky: 1. Pikhart Hanuš - 13. Musil Ondřej, 62. Pánek Jaromír, 87. Rejšek

Dešenice - Svéradice 2 : 2 (1 : 1)
Druhý celek tabulky potvrdil v prvním poločase, že to myslí s útokem na postup vážně. Dvakrát v průběhu utkání vedli, ale domácím se vždy v krátkém čase podařilo vyrovnat. Po přestávce se domácí dostávali stále více do hry . Největší možnost skórovat měl Smolík který z vyložené šance přestřelil. Remíza je pro oba soupeře v vrchních pater tabulky spravedlivá.

Rozhodčí: Mazán Jan Diváků: 80. ŽK 2:2.
Branky: 35. Poupa Michal, 57. Hvězda Jiří - 33. Soukup Lukáš, 50. Soukup Lukáš

Hradešice B - Velké Hydčice 1 : 4 (0 : 2)

Domácím se nedařilo ve středu obrany a toho dokázal soupeř využít k přesvědčivému vítězství. Střelecky exeloval autor hattricku  Ladislav Kropáček.

Rozhodčí: Vizingr Štěpán Diváků: 30. ŽK  0:1.
Branky: 48. Kopal Jiří - 23. Šanta František, 27. Kropáček Ladislav, 46. Kropáček Ladislav, 55. Kropáček Ladislav.

Janovice - Železná Ruda 1 : 2 (0 : 1)

ing.Abel

Důležitosti utkání odpovídal začátek utkání.Hrálo se na obou  stranách opatrný fotbal.První zahrozili hosté v 18. minutě samostatný únik  neproměnil Gondor.Tentýž hráč se dobře uvolnil ve 21. minutě ve vápně , domácí brankář ho podrazil a nařízenou penaltu proměnil Toman.Domácí  obdržená branka vyhecovala ke zvýšení tlaku na branku hostí ale šance
Tamánka , Frause zůstali bez využití. Další velkou šanci domácích měl Keřlík  , ale těsně minul bránu.Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním zvrátit stav utkání.Hosty dostali pod velký tlak a ten se podařilo zúročit hned ve 47. minutě , kdy dezorientovaný obránce hostí posla míč do vlastní brány a bylo vyrovnáno na 1:1 . Domácí v této fázi zápasu jednoznačně hosty přehrávali. Další velkou šanci měl v 52.minutě domácí Fraus , ale jeho
střelu zázračně brankář vyrazil. Další velkou šanci domácích v 68.minutě a 72.minutě vykopávali hosté z brankové čáry. V 82.minutě měl opět velkou šanci domácí Fraus , ale brankář hostí konečky prstů střelu vyrazil na tyč . Potvrdilo se pravidlo nedáš, dostaneš, kdy z následného protiútoku Gondor utekl po lajně, přesně přihrál Loosovi a ten poslal hosty do vedení. Následný tlak domácích hosté již ubránili.
Rozhodčí: Vondra Jiří Diváků: 130, ŽK 3:3.
Branky: 47. vlastní - 21. Toman Radek, 83. Loos Martin