Krajský přebor 18 .kolo : 26.-27.3. a dohrávky 28.3.

HORAŽĎOVICE PROHÁNĚLY DOMA FAVORITA

Horažďovice jsou v krajském přeboru jediným týmem který dokázal na hřišti horkého favorita na postup v Holýšově vzít  za podzimní remízu domácím body. Do domácího souboje Na Lipkách proto nešli horažďovičtí s předem poraženeckou náladou. Soupeř sice dokázal jednobrankový náskok domácích otočit, ale o hubené vedení se musel obávat a do posledních minut. Škoda jen, že nová posila Turek z Chanovice hrál z důvodu zranění pouze poločas, možná, že mohla domácí jarní  premiéra dopadnout ziskem alespoň bodu.

Dalším našim zástupcům se dařilo nejen herně, ale i co se týče bodového zisku. Okula dokázala již podruhé letos v Plzni bodovat a plný počet bodů dovezli i fotbalisté z města na Otavě z Chodska.

Poběžovice - Sušice 0 : 1 (0 : 1)

Poslední tým tabulky na svém hřišti chtěl prolomit neúspěšné výsledky z podzimu a ziskem bodů odstartovat jarní pouť  na cestě za nadějí a to je vybojování účasti v baráži. Z tohoto pohledu čekal fotbalisty z města na Otavě  náročný úkol , který byl v tomto bodovat.  V závěru první půle se jim podařilo překonat po závěru před domácí brankou po předcházejících dvou střelách které brankář vyrazil , ale na třetí Hubáčkovu již musel rezignovat . V úvodu II.poločasu    měli ve 48.minutě domácí velkou příležitost vyrovnat, ale brankář Kindelman byl úspěšný a  výborným zákrokem udržel své čisté konto. Hosté se dalších hrubých chyb již vyvarovali, pozorně hráli ze zajištěné obrany a mohli ještě svůj náskok zvýšit. Největší příležitost měl Hubáček, ale míč v cestě do branky se zastavil o tyč a další příležitosti Holého a Sládka rovněž ke změně skóre   nevedly. V hektickém závěru se domácí snažili o vyrovnání, ale obrana na čele s Kindelmanem všechny herní situace zvádla.

Branka : 43. Hubáček. Rozhodčí : Janout.

Diváků: 50

Trenér Stanislav Trnka : „ Podařilo se nám splnit cíl v podobě zisku bodů, ale  úkol to nebyl nijak jednoduchý. Zásluhu na tom má zlepšení  činnosti v obranné fázi která jasně převážila útočnou.

V tom vidím přínos pro naší hru v dalších zápasech. Myslím si, že nakonec to bylo vítězství a zasloužené. Budeme nadále pracovat na útočné činnosti kde se snažíme zacelit mezeru po odchodu Kočího. Vše chce svůj čas a jsem přesvědčen, že součastná situace v tabulce nám nahrává na tom v klidu pracovat “.

Horažďovice -  Holýšov   1 : 3  (1 : 1)

Po oboustranném opatrném začátku byli odvážnější domácí a to jim vyneslo ve 24.minutě zásluhou Kočího  který usměrnil míč po centru Turka (nová posila z Chanovic)  do sítě hostů jednobrankové vedení.Hosté srovnali v závěru první půle Pleisnerem. Po změně stran měl ve 48.minutě šanci Šalanda, ale mířil z přímého kopu vedle. Když v 60.minutě skončila neúspěšně ani další šance tohoto domácího hráče přišlo u hostů k vydařenému střídání a novic na hřišti Manowetzkterý  v 74.minutě poslal hosty do vedení. Snaha domácích o vyrovnání skončila střelou Pavlíka z přímého kopu pouze na zdi hráčů hostů a neujal se ani skluz Pícky po kterém míč skončil opět mimo soupeřovy branky. Šanci na vyrovnání vzal domácím lídr tabulky tři minuty před koncem, kdy dal svůj druhý gól opět Masnovetz.

Branky : 24. Kočí – 42. Pleisner, 74. a 87. Manowetz.

Rozhodčí : Pastyřík.

Diváků : 220., ŽK  1:3.

Dohrávka 16.kola :

Bolevec  - Sušice      0 :  0  (  0 :   0)

Dohrávka 17.kola :

SKP Okula Nýrsko – Horní Bříza   1 : 1 (0 : 1)

Jiří Vodra

Miroslav Sedlmaier

V dohrávce 17.kola hraném o velikonočním pondělí začali lépe hosté. Hned v první minutě se uvolňoval do domácí šestnáctky Fatka ,ale z dobré pozice přestřelil Daňkovu branku. Domácí důrazně odpověděli v sedmé minutě , kdy si na  centr do vápna  naběhl Kadlec ,ale hlavou minul branku. Hosté si i nadále udržovali mírnou herní převahu a ta jim vynesla ve 29.minutě vedoucí branku. Po nepřesné rozehrávce z obrany  přešli do rychlého brejku na jehož konci byla přesná přihrávka na Smetanu a ten podél Daňka zasunul míč do domácí branky. Domácí se již do konce poločasu nedokázali prosadit proti obraně hostí a tak šli  z jednobrankovým mankem do kabin.

Po přestávce se hra domácích zlepšila. Oživení přinesl střídající  Šůs, který posílil útok a  byl to právě on, kdo byl u vyrovnávací branky. V 59.minutě se uvolnil na pravé straně a posadil přesný centr na hlavu Kajinka a srovnal skóre na 1:1. Domácí  vycítili  ,že mají ve hře navrch a i nadále se pokoušeli o útočný fotbal. V 78. minutě do pokutového území pronikl  Kajinek , který byl zastaven jen za cenu faulu a kopala se penalta.  Byl to Kajínek který se ujal role exekutora, ale jeho souboj s brankářem hostů prohrál! Po neproměněné penaltě se dostali domácí  do útlumu a byli to naopak hosté kteří si dokázali vytvořit několik slibných brankových příležitostí. V závěru se  jim podařilo dokonce vstřelit branku, jenže ta byla pro ofsajd neuznána a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.

Branky: 59.Kajínek – 29.Smetana

Rozhodčí: Špoták – Šustek, Plzák

Sestava Nýrsko: Daněk – Smolík(62.Hebnar), Pavlík, Malý(46.Šůs), Valenta – Presl K., Šteiner, Kajinek, Ulip – Kadlec, Zahrádka(86.Rubáš).