Divize – skupina A 18 .kolo - 14 .kolo : 26.-27.3.

D I V I Z E

CHANOVICE    DĚLILO   OD   VĚTŠÍ   RADOSTI    PĚT   MINUT

Na dvou frontách bojovaly oba kolektivy z Pošumaví startující v divizi. Poprvé zasáhli do jarních bojů fotbalisté TJ Klatovy. V domácím prostředí si dokázali poradit  s druhým celkem tabulky z jihu Čech a pokračují  v nastoupené cestě za postupem. Na druhé straně pólu tabulky jsou hráči z Chanovice, které čekal papírově silný soupeř v Praze. Domácí Motorlet na svém hřišti pouze jednou v průběhu ročníku nechal soupeři odvést bod . V tomto kole  se musel spokojit s další ztrátou , tentokráte v duelu   posledním týmem tabulky z Chanovice  které dělil o plného bodového zisku pouhých pět minut !

Motorlet -   CHANOVICE   1 : 1  (0 : 1)

Hosté vstoupili do zápasu odvážně a domácí otevřeným fotbalem  zaskočili. Ve 25.minutě zahrávaly Chanovice rohový kop nacvičeným  signálem  na přední tyč , kde si naběhl Jíra a  hlavičkou otevřel skóre. Další možností hostů přibývalo, když tu  největší měl Šot, ale z devíti metrů nastřelil jen gólmana Motorletu. Ve 30.minutě došlo k citelnému oslabení hostů, kdy ž se jim zranil výborný hlavičkář Pintíř a ve hře ho  musel  nahradit Hnídek. Domácí  v další části příliš tvořivého fotbalu nepředváděli. Většina míčů putovala  na polovinu domácích vzduchem a to bylo zranitelné  místo hostů. V 85.minutě došlo k faulu na náhradníka za Pintíře Hnídka a ten musel rovněž odstoupit ze hry: V té době do vystřídání hráli hosté o deseti stejně jako domácí, kterým za faul na Hnídka byl vyloučen hráč. Vzápětí rozehrávali jeden ze série standardních situací v průběhu druhé půle . V pokutovém území Chanosu si nepočínal dostatečně důrazně Hovorka a domácím se podařilo brankáře Rybára překonat .Na další zvrat ve výsledku než remízu již oběma kolektivům nezbyl čas.

Branku za hosty : 25.Jíra.

Sestava Horažďovic : Sestava Chanovic : Rybár – Hovorka, Boček, Pintíř (30.Hnídek, 85.Sadílek) , Valenta(70.Hořejš), Belan, Varga, , Beránek, Šot, Jíra .

Trenér  hostů Karel Krejčí by před utkání bod z Prahy bral, ale po průběhu celého utkání byl nakonec s tímto ziskem nespokojený : „ Po vedoucí brance Jíry přišel rozhodující okamžik , kdy o pět minut později musela  hřiště odstoupit  opora zadních řad  Píntíř. Škoda, že se nám nepodařilo z vytvořených šancí zvýšit na 2:0. Vyrovnávající branka domácích pět minut před koncem náš zaskočila a na další krok který by vedl k zvrácení výsledku v náš prospěch již nezbyl čas. Hráčům jsem za výkon a zisk bodu poděkoval. Řekl jsem jim, že se ze zisku bodu musí radovat. Oni sami ale cítili , že mohli získat víc a byli ze závěru zápasu velice smutní. My musíme bojovat dál. Musíme počítat s tím, že soupeři nás začnou brát vážně a o to se naše cesta za záchranou ještě náročnější.“

KLATOVY -  TŘEBOŇ         2 : 0  (1:0)

Branky : Voborník, Vonášek