Okresní přebor, 14 .kolo : 26.-27.3.

OKRESNÍ PŘEBOR

ANI RYCHLÁ BRANKA BEZDĚKOV NA KOLENA  NEDOSTALA

Podle průběhu úvodního jarního kola okresních soutěží   padl bezkonkurenčně nejrychlejší gól v Bezděkově kde se o něj postaral železnorudský mladíček Duda. Ani ten neposlal  domácí do kolen a  nakonec dokázali čtyři minuty před koncem vydolovat vzhledem k průběhu utkání nečekaný bod. Toho využily druhé Svéradice které dokázaly vyrovnat bodový náskok Železné Rudy. Dešenice po podzimu třetí nešťastně ztratily body v poslední minutě v Nezamyslicích kdy inkasovaly z penalty . Šťastné vítězství má za sebou i janovická Dukla, neboť jedinou branku ve V.Hydčicích  di dali domácí vlastní. . Polovlastním gólem vyhrála i Vrhaveč v Pačejově a probojovala sed  na třetí místo. Zdá se, že boj o postup v okresním přeboru bude v dalších dvanácti kolech ještě hodně zajímavý !

Velké Hydčice - Janovice 0 : 1 (0 : 1)

Petr Kotrba

Domácí měli po většinu utkání převahu a hosty do brankových příležitostí nepouštěli . Rozhodnutí přinesla 13 minuta kdy po nedorozumění domácí obrany se hosté  ujali vedení . Domácí však nesložili zbraně a dostali hosty pod tlak , ale jejich 6 vyložených brankových příležitostí zůstalo nevyužito . Z výhry se tak radovali hosté . Velmi dobrý výkon podal rozhodčí Lecjaks.
Rozhodčí: Lecjaks , . Diváků: 40
Branky: - 13. vlastní

Nezamyslice - Dešenice 2 : 1 (0 : 1)

M. Janda

V první půli měli více ze hry hosté a v závěru poločasu se ujali po závaru před brankou domácích Michalem Poupou vedení.Nezamyslice  se po přestávce zlepšily, vynutily si tlak a výsledkem  bylo vyrovnání které zařídil Mašek. Domácím chyběl citelně  tvůrce hry Josef Kopačka  se nevzdávali šance na zisk vítězství, dokázali si vytvořit další brankové příležitosti, ale ani ty největší  v 70.minutě Musila která skončila na tyči a v 75.minutě hlavička Burdy mířila těsně vedle branky hostů  nebyly využity a zdálo se  , že si body oba soupeři rozdělí.   V poslední minutě se přesto na domácí usmálo štěstí. V pokutovém území byl faulován pronikající Musil a nařízenou penaltu Smetana proměnil v tříbodový zisk.
Rozhodčí: Vizingr Štěpán , . Diváků: 40. ŽK 3:3.
Branky: 68. Mašek Petr, 90. Smetana Radek - 41. Poupa Michal

Pačejov - Vrhaveč 0 : 1 (0 : 0)

V Pačejově vidělo více než stovka diváků na úvod sezóny ze strany obou mužstev jen velice průměrnou hru . Šance na obou stranách hřiště se rodily jen těžko. Největší měl z domácích Klečka, ale jeho hlavička těsně minula vrhavečskou svatyni. Další velkou možnost prohospodařil Kroda, který sic sám před brankářem hostů z šance nic nevytěžil. O  šťastném vítězství  hostů rozhodla 85.minuta. Trestný kop rozehrával David Hrach, jeho centr před vlastní brankou ve snaze ho odvrátit zasáhl Panuška hlavou tak smolně a přehodil i strážce domácí branky a míč skončil za jeho zády. Hosté dohrávali o deseti a v   nastaveném čase sahal po dále spravedlivější remíze než ztrátě bodů Klečka, ale zblízka přestřelil .

Rozhodčí: Hájek Zdeněk . Diváků: 110. ČK 0:1.
Branky: - 85. Hrach David

Myslív - TJ Nalž. Hory 4 : 0 (1 : 0)

p. Hora

Poslední tým tabulky se do svého soupeře na jehož půdě na podzim  získal cenný bod  od úvodních minut zakousl. Nenechal mu po celý  zápas  sebemenší naději pomýšlet na jejich hřišti na úspěch. V 6.minutě ještě svojí gólovou Novák nevyužil, ale  o čtyři minuty později byl již po přihrávce od Marka Posavád úspěšnější a Myslív šel do vedení. Zvýšit ho mohl opět Novák, ale ani ve 36.minutě nebyl úspěšný. Po přestávce dokázali domácí alespoň z části využít velkého množství brankových příležitostí  . V úvodní minutě  této části  se dokázal prosadit svým druhým gólem Posavád. Další dva přidal agilní Marek a o zasloužilém  tříbodovém zisku  bylo tak rozhodnuto.

Rozhodčí: Petržilka Jiří  . Diváků: 70. ŽK 0:2.
Branky: 10. Posavád Tomáš, 46. Posavád Tomáš, 51. Marek Zdeněk, 62. Marek Zdeněk

Bezděkov - Železná Ruda 2 : 2 (0 : 2)

Favorizovaní hosté dali domácím dokonalý direkt kdy uplynulo po rozehrání  několik sekund a mladíček Duda a hlavou otevřel brankové konto zápasu. Když tentýž hráč v 16.minutě zvýšil na rozdíl dvou branek, nevypadalo to s domácím týme dobře. Hosté i v dalším průběhu první půle dokazovali, že mají kvalitnější tým , ale dalších gólů se jejich příznivci již nedočkali. Po přestávce  se domácím podařilo v 53.minuty po centru Bohatého Ponocným podařilo dát kontaktní branku a čtyři minuty před koncem  se dostal k odraženému míči syn dlouholeté opory domácích Pavel Ouda ml. a tvrdou střelou vyrovnal.

Rozhodčí: Abraham. Diváků: 100. Hráno bez karet.
Branky: 53. Ponocný Jiří, 86. Ouda Pavel - 1. Duda Jaroslav, 16. Duda Jaroslav

Svéradice - Hradešice B 3 : 1 (2 : 0)

Václav Dušek ml.

Domácím  chyběl v úvodním jarním utkání, proti posílené rezervě Hradešic, brankář Soukup, kterého však dokázal nahradit teprve šestnáctiletý Martin Viktora. Domácí fotbalisté si postupně začali vytvářet převahu a po pětadvaceti minutách hry mohli jít do vedení, když sám na brankáře hostí Rybu postupoval Svoboda, ale mířil jen do tyče. Diváci si na branku museli počkat   až  na závěr prvního poločasu. Ve 44.minutě se po pravé straně prosadil  Ouda , přihrál na  Prokopce, a ten  v souboji s hradešickými obránci protlačil míč do sítě. Zaskočení hosté zklamal ještě více Větrovec, který  vzápětí chladným zakončením zvýšil na rozdíl dvou branek. Ve druhém poločase úroveň hry nedosáhla té hrané v první části. Domácí si stačili vytvořit další gólové šance, ale střídající hráči Vrána s Klečkou se střelecky neprosadili. Podařilo se to jen hostům v 86.minutě kdy nečekaná faleš daná míči z kopačky Floriána  skončila  za zády brankáře Viktory. V dramatickém závěru si domácí těsný  náskok pohlídali a  v nastaveném čase navíc po hezké akci Klečky Vrána zvýšil  na konečných 3:1.

Sestava FK Svéradice: Viktora - Šrámek, Kába, Marek, D.Pavlovský - Ouda, Petrášek, Z.Prokopec (68.Vrána), S.Makovec - J.Větrovec (56.L.Soukup), J.Svoboda ml. (72.Klečka)

Rozhodčí: Lažánek Karel Diváků: 80. ŽK 2:3.
Branky: 44. Prokopec Zdeněk, 45. Větrovec Jakub, 92. Vrána Petr - 86. Florian Martin

Luby B - Mochtín B 1 : 1 (1 : 0)

V souboji dvou rezerv byla na svém hřišti daleko viditelnější ta domácí. Start si dokázal v průběhu zápasu vytvořit často i výraznou převahu a po zásluze vedl  brankou Radka Pikharta  . Další šance  ani tu největší kterou měl Šnour nedokázali proměnit a tak přišel v samotném závěru nečekaný trest , kdy z ojedinělého útoku  dvě minuty před koncem zařídil pro hosty nečekaný bod Karel Tománek. Pro domácí to byl vzhledem k vývoji zápasu šok a dělba bodů jeho průběhu neodpovídá.

Rozhodčí: Habada Diváků: 50
Branky: 50. Pikhart Radek - 88. Tománek Karel