Divize – skupina A 17.kolo : 19.-20.3.

D I V I Z E

ÚSPĚŠNÝ  DIVIZNÍ JARNÍ START  CHANOVIC ZA ZÁCHRANOU

Po neúspěšné podzimní části divize ve kterém Chanovice nezvládly roli nováčka  a přezimovaly v tabulce na posledním místě již s hrozivou ztrátou  sedmi bodů na další týmy. Jedním největších soupeřů Chanosu ze  spodních patrech tabulky v boji o záchranu jsou  fotbalisté z jihočeských Kaplic.Ti přijeli na hřiště do Velkých Hydčice, kde se zápas druhého jarního kola konal  se záměrem získat bod a udržet si v tabulce od domácích i po tomto kole stejný bodový odstup . Jejich myšlenky naplnit své plány se po prvním poločase rozplynul, neboť čtyřbrankový náskok domácích  získaný v této části hry znamenal rozhodnutí o osudu zápasu , Odměnou domácích za jejich vítězství je snížení bodového rozdílu na předposlední tým na rozdíl čtyř bodů a to je již slibná  vyhlídka do dalších 14 zápasů, které je na jaře ještě čekají.

CHANOVICE – KAPLICE   4 : 0 (4 : 0)

Ve vyrovnaném utkání to byli domácí, kteří v jeho průběhu nedali soupeře jedinou výraznou příležitost k ohrožení Rybárovy branky. Zásluhou mimořádné střelecké úspěšnosti získali bezpečný náskok, který si v dalším průběhu již pohlídaly . Poprvé se měnilo skóre již po deseti minutách, kdy si Šot pohotově zpracoval míč v pokutovém území Kaplic, nezištně přihrál na Beránka a jen dal hezký a hlavně důležitý gól. Nová hráčská akvizice domácích Šot  využil ve 21.minutě zaváhání brankáře hostů Kopřivy a zvýšil na 2:0. Když po půlhodině hry unikl z poloviny hřiště Valenta a zakončil svůj sólový průnik  a vsítil třetí úspěch domácích byl osud zápasu téměř rozhodnut. Jistotu v podobě čtvrté branky dal šest minut pře koncem první půle aktivní Šot, který překvapivou střelou k tyči  ze 30 metrů  dal svůj druhý gól .

Po přestávce domácí hru kontrolovali a byli to oni, kteří mohli ještě svůj náskok zvýšit. V 50.minutě Šotovo centr na brankové čáře Valenta minul. Střela Beránka v 54.minutě šla těsně vedle a poslední velkou šanci měl střídající Sadílek, který vtipným obloučkem  se pokusil přelstít strážce svatyně hostů, ale přehodil i branku.

Branky : 10.Beránek, 21. a 39.Šot a 25.Valeta.

Rozhodčí : Chládek z Rakovníka, ŽK 2:1, Diváků 110.

Sestava Chanovic : Rybár – Šedivý, Boček, Pintíř, Hovorka, Varga, Horejš(46.Sádlík), Beránek(75.Šimsa), Šot(83.Hnídek). Trenér Karel Krejčí.

Trenér  domácích Karel Krejčí byl se svou premiérou na divizní lavičce Chanovice spokojen, ale neskrýval, že to bylo vítězství tak lehké jak vypadá výsledek. „ V úvodu byli kluci hodně nervózní a soupeř v prvních deseti minutách nás přehrával. Naštěstí dal Vlasta Beránek  záhy pěkný vedoucí gól po kterém přišlo  do našich řad uklidnění. Druhý poločas již byl jen o tom, abychom si výsledek pohlídali což se nám podařilo. Jsem,rád, že jsme zápas zvládli. Byl jsem spokojen se všemi hráči. Nezklamali ti, kteří přišli v zimní přestávce mužstvo posílit. Velmi dobře se jevil Martin Šot, který prokázal svoje kvality a dokázal vstřelit dvě důležité branky  a na první se výrazně podílel.- Dařilo se i ve středu hřiště Belanovi a hodně si slibuji o návratu Jíry. Ten již v příštím zápase v Praze s Motorletem nebude chybět a a sním se budeme v útočné činnosti cítit ještě jistější a pro soupeře nebezpečnější. Všichni hráči si zasluhují za výkon poděkovat . Poděkování patří i delegovaným rozhodčím , neboť  spokojeny  s jejich výkonem byly obě strany.“