Nečekané body z Plzně putují na Šumavu

SK RAPID PLZEŇ -  SKP OKULA NÝRSKO  1:3(1:0)

Miroslav Sedlmaier

Jiří Vondra

Jediným kdo  ze zástupců z Pošumaví který zasáhl do hry o mistrovské  body  v prvním jarním kole  byl fotbalový tým  nováčka krajského přeboru  Okula Nýrsko. Obavy z nesehrání zápasu od ostatních účastníků KP z důvodu nezpůsobilého terénu zde nebyly, neboť se tento duel hrál v Plzni na umělém trávníku. Na podzim souboj dvou  sousedů v tabulce v Nýrsku skončil dělbou bodů . Ten kdo očekával z příznivců hostů  v koutku duše podobný bodový úspěch i na hřišti soupeře  byl mile překvapen a nakonec  putují z Plzně na Šumavu body tři! Souboje dalších dvou týmů z Pošumaví  Sušice na Bolevci a Horažďovic doma s Mýtem byly  pro nezpůsobilá hřiště odložena na náhradní termín.

sk rapid plzeň – skp okula nýrsko  1:3(1:0)

Myšlenku na to, že by hosté v Plzni mohli bodovat se začala rozplývat již v samotném úvodu. Hodinové ručičky ukazovaly pouhou minutu  a deset vteřin , když gólman hostů Daněk si ještě nesáhl na míč a již lovil míč ze své sítě. Jeho spoluhráči v obraně totálně zaspali a rychlonohý útočník domácích  Kovařík využil samostatný nájezd  k tomu , aby  otevřel skóre zápasu. Nýrsko se jen pozvolna dostávalo z tohoto  šoku. K jejich cti hovoří, že se jim to podařilo ,začali přebírat iniciativu a byli velmi blízko vyrovnání. Do dvou stoprocentních šancí se dostal Rubáš, ale vždy ho domácí gólman vychytal. Rapid tak uhájil jednobrankový náskok až do konce prvního poločasu.

Ve druhé půli s větrem v zádech hosté ještě zvýšili tlak na domácí branku a vyrovnání a snaha  o vyrovnání byla korunována  v 53.minutě. Průnik do pokutové území Rapidu zakončil Kajinek úspěšně a srovnal skóre. Rapid znejistěl , to vycítil soupeř a neuspokojil se pouze s myšlenkou zisku bodu. Okula domácí přehrávala hlavně ve středu hřiště, kde vynikal Kajinek a tomu se také podařilo v 74. minutě střelou z osmnácti metrů k tyči překonat brankáře Rapidu po druhé . V  68. minutě vystřídal Rubáše Šůs a ukázalo se,  že to byl dobrý tah hostujícího trenéra Kalivody Toto se potvrdilo v 81.minutě , kdy čerstvý  hráč hostů  Šůs naběhl na přesný centr z pravé strany a hlavou zvýšil na 1:3. O dvě minuty později se domácím nabídnula  šance  snížit a tím se vrátit  zpět do hry o body . Po hezké útočné akci byl domácí útočník v sólovém nájezdu  na Daňka faulován ze  zadu Smolíkem, který za tento zákrok obdržel červenou kartu  a proti Nýrsku se kopal pokutový kop. Exekutorem penalty byl brankář domácích , ale souboj gólmanů  naštěstí vyhrál hostující Daněk a vyrazil míč na rohový kop. Domácí po tomto neúspěchu  v početní převaze ještě přidali na obrátkách,  ale branku již vstřelit nedokázali. Nýrsko tak po dobrém výkonu, kdy bylo po většinu zápasu lepším mužstvem zaslouženě zvítězilo a připsalo si tak  do tabulky první jarní body .

Branky: 2.Kovařík – 53.a 74. Kajínek, 81.Šůs

Rozhodčí: Kubec , ČK : 0:1 83.Smolík

Sestava Nýrsko: Daněk – Smolík, Pavlík, Malý(72.Ulip), Valenta – Presl, Šteiner, Kajinek, Hebnar – Kadlec, Rubáš(68.Rubáš)

Reakce Jiřího Vondry , asistenta  trenéra Okuly Nýrsko  Karla  Kalivody  na sobotní úspěch jejich svěřenců : „I když jsme měli strach z pro nás neznámého povrchu umělé trávy, zvládli jsme nakonec zápas lépe než domácí. Měli jsme lepší pohyb a i záložní řadu, která tu domácí jasně přehrála. Dobře se uvedla i posila Hebnar. ten vyřešil problém levé strany a mužstvo kvalitně posílil. Do pohody se dostal Luboš Kajinek a to rozhodlo o zápase. velice mu v tom pomáhal i zkušený Jirka ´Kadlec. “