Krajský přebor 15.kolo : 13. – 14.11.2004

NÝRSKÁ OKULA ZÍSKALA NEČEKANÉ BODY

Svorně za sebou v závěru první poloviny tabulky se srovnala všechna tři družstva z Pošumaví v nejvyšší krajské soutěži. Horažďoice skočily na 6.místě(24 bodů), Sušice sedmá (22) a nováček z Nýrska uzavírá první polovinu tabulky na 8.místě se ziskem 20 bodů. Nejspokojenější v tomto posledním podzimním kole byli určitě v Nýrsku kde Okula Nýrsko dokázala nečekaně přivést tři body ze Staňkova. Také další dva naši zástupci hráli na hřištích soupeřů, ale jak Sušice, tak Horažďovice na body nedosáhly a nepodařilo se jim ani  jednou skórovat.

Staňkov  -  SKP Okula Nýrsko  1 : 2 (0 : 0)

Jiří Vondra

Miroslav Sedlmaier

Utkání se hrálo na škvárovém hřišti . Již ve 4. minutě hostující Zahrádka vyzkoušel domácího brankáře hezkou střelou do šibenice, ale domácí brankař střelu vyrazil na roh.V 17. minutě pak opět  Zahrádka mohl jít sám na brankáře, ale místo toho zvolil střelu z vápna, ale ta směřovala vysoko nad.Poté se osmělili i domácí když ve 20. minutě vyzkoušel domácí  Brož  z 25 metrů hostujícího Daňka krásnou střelou, která šla jen těsně vedle a vzápětí ve 25 minutě šel domácí Kaas z úhlu sám na Daňka, ale jeho střela šla vedle branky.Po sériích špatných odkopů hostujícího brankáře, se do vyložené šance dostal domácí Částek, když šel sám na brankáře, ale v posledním okamžiku se mu míč zastavil v louži na velkém vápně hostů, a hostující Pavlík stačil dostat míč do bezpečí.Poslední akci prvního  poločasu měli hosté a to ve 45. minutě obešel hotující Zwiefelhofer  domácího brankáře, z úhlu střílel do prázdné branky, ale tam stačil skluzem domácí hráč míč vyrazit na roh.

Do druhého poločasu nastoupili hostující hráči velkým náporem.Během sedmi minut měl hostující Zahrádka dvě  vyložené brankové příležitosti.Nejprve ve 47. minutě krásnou střelou z vápna nepřekonal  domácího Jánského a v 52. minutě po špatně zahraném ofsajd systému domácích šel úplně sám, dokázal přelobovat i domácího brankáře, ale ke vší smůle nýrských fotbalistů přeloboval i domácí branku.V 59. minutě po nepřesné přihrávce Malého se dostal k míči  domácí Janka a z vápna mířil těsně vedle Daňkovy branky.V 60 minutě na druhé straně šel úplně osamocený hostující Kajínek na domácího brankáře, ale jako v 1. poločase Částkovi, tak i Kajínkovi znepříjemnil akci rozbahněný terén a v posledním okamžiku utopil  míč v louži.Hosté se poprvé radovali v 62. minutě když po krásné přihrávce od Kadlece, šel sám na bránu Kajínek a to už se nemýlil a podél brankaře poslal míč do domácí svatyně 0:1.dvě minuty na to zahrávali hosté rohový kop, míč se dostal k Zwiefelhoferovi na velké vápno a ten z voleje zvýšil na 0 : 2.V 73. minutě se radovali domácí, když z trestného kopu Plas, s pomocí teče ve zdi snížil na 2:1.Po této brance, jako by domácí ožili, ale jejich tlak ke konci utkání, ani brejkové situace hostů skóre utkání nezměnil.Nýrští hráči si tak  odvážejí tři nečekané body ze Staňkova.

Rozhodčí: Vocelka , diváků : 100, ŽK 2 : 3.

Branky: 73. Plas  - 62. Kajínek, 63. Zwiefelhofer.

Sestava hostů: Daněk – Valenta, Presl, Malý,Ulip ( 90. Šulc), Pavlík, Steiner, Kajínek, Zwiefelhofer, Zahrádka (86. Hájek), Kadlec

Rokycany – Horažďovice   3 : 0 (1 : 0)

Hosté ještě než se začali rozkoukat po rokycanském hřišti již prohrávali. Ve 4.minutě  domácí zahrávali rohový kop, odražený míč se dostal k Herejtovi a ten střelou z 18 metrů  trefil šibenici Rybárovy branky. Domácí  mohli ještě v 18.minutě své vedení zvýšit, ale Rybárovi pomohla tentokráte tyč jeho svatyně. Gólman Horažďovic se ještě několikrát zapotil, když musel likvidovat další šance domácích. Ve 45.minutě se také on nevyvaroval chybným odkopem chyby , ale naštěstí snaha o jeho překonání kdy byl mimo branku ze 30 metrů skončila neúspěšně.  Po přestávce se hosté začali stále více osmělovat , Střela Stulíka stačil brankář domácích vytěsnit na rohový kop. Po spolupráci Strakoš Kočí zakončoval Kočí  a opět z toho byl zásluhou strážce rokycanské branky pouze rohový kop. Když snaha hostů o vyrovnání k úspěchu nevedla přišel v 78.minutě ze strany Rokycan trest a Marek zvýšil na 2:0. V 81.minutě nastřeli Kočí tyč, ale poslední slovo měli domácí, když střela Kříže v 84.minutě z 19 metrů skončila opět v horním rohu horažďovické  branky. Závěr již přinesl jen sérii střídání ale na výsledku se již nic nezměnilo.

Sestava : Rybár- Stulík, Malý, Brůha, Malík, J8nský, Pavlík(35.Fiřt, 89.Pojžárek)), Šafanda, Kočí, Janouškovec, Strakoš.

Branky : 4.- Herejt, 78. Marek, 84. Kříž.

Horní Bříza – Sušice 2 : 0 (1 : 0)