Divize 15.kolo : 13. – 14.11.2004

D I V I Z E

KLATOVY PŘEZIMUJÍ NA ČELE, CHANOVICE NA KONCI

V posledním  podzimním kole prohrály oba týmy z Pošumaví shodným výsledkem 1:0. Klatovy na body nedosáhly ve vyrovnaném zápase v Táboře ve kterém domácí skórovali přísně nařízenou a dle funkcionářů hostů doslova vymyšlenou penaltou.

Chanovice nevyužily domácí prostředí a  body si nechaly odvést na jih Čech. To vše sečteno a podtrženo znamená, že přes zimní přestávku přezimují oba naši zástupci na opačných pólech tabulky. Zatím co Klatovy určitě prvenství zdobí, Chanovice posledním místem příliš radosti nedělají ani Plzeňskému kraji z jehož přeboru do divize postoupily.

FK Tábor - Klatovy 1:0 (0:0)

Zedek Karel

Miroslav Sedlmaier

Od úvodních minut  působili klatovští fotbalisté zakřiknutým dojmem a  po celý první poločas přenechali iniciativu  na kopačky domácích.  Již v desáté minutě se po rychlém útoku do míče opřel táborský Pintér, ale jeho střelu zablokovali obránci. Hostům se nedařila kombinace,v rozehrávce  a  k první střele na branku se dostali až ve 26.minutě  Bečkova střela skončila vysoko nad branku domácích. Ve 33.minutě   si vybral slabší chvilku   Viktora, když jeho nepřesnou rozehrávku vystihli domácí a z následného brejku mířili vedle Míčkovy branky. V 41.minutě  se do velice slibné šance dostal  Zedník, ale jeho střelu brankář Tábora Mašek kryl .
Do druhého poločasu nastoupili klatovští jako vyměnění a byli to oni, kteří udávali tón hry. Ve 48.minutě přihrál před vápnem Zedník na Koppa, ale ten mířil těsně vedle. V 56.min přišla rozhodující situace utkání, když po sporném zákroku Míčky odpískal rozhodčí Svoboda velmi přísnou penaltu a Šebek ji s přehledem proměnil. Klatovští se na sudího velmi zlobili, ale bojovali až do konce. Snažili se rychlými brejky vyrovnat, ale všechny střely vyzněly na prázdno. V 70.minutě  se do mužstva vrátil Tonda Brejcha a hru oživil svým klidem a přesnou přihrávkou.  V 85.minutě  byl ve vápně sražen Zedník, ale k nevůli klatovských zůstala píšťalka němá.
 V posledním kole podzimní části divize  tak skončila  velice úspěšná série neporazitelnosti která trvala osm předcházejících kol.  Bohužel každá vítězná šňůra vítězství jednou končí a to se stalo i klatovským na půdě jihočeského mužstva. Bez zraněného kapitána Roman Vonáška, který má problémy s třísly, prohrály Klatovy tím nejtěsnějším rozdílem .

Při smůle e které Klatovany v posledním zápase tohoto ruku ale hrály  do not ostatní výsledky ve kterých jejich největší soupeři rovněž nebodovali. To znamená , že se fotbalisté z města karafiátů stali  podzimním vítězem  divize skupiny A. Celé mužstvo děkuje všem svým příznivcům, kteří si našli cestu na stadion Rozvoj a svou přítomností svůj tým podpořili.
Sestava Klatovy: Míčka-Poslední, Viktora, Javůrek- Hovorka,Janek,Bečka,Kopp(70. Brejcha),Zedník-Skála(30. Bušta),Voborník

Branka: 57. Šebek (PK), ŽK 2:3, ČK 1:0

Rozhodčí:  Svoboda, diváci: 100

Chanos Chanovice - SK Sezimovo Ústí 0:1 (0:0)

Branka: 66. Vrzal, ŽK: 2:3, Diváci: 150.