Divize - skupina A 14.kolo : 6. - 7.11.

D I V I Z E

ROZLOUČILI SE TÍM NEJLEPŠÍM ZPŮSOBEM , OSMÝM VÍTĚZSTVÍM V ŘADĚ

Divizní Klatovy jedou  ; Výborná série pokračuje ; Zápas podzimu Klatovy zvládly na jedničku; Rekordní letošní divizní návštěva v Klatovech; Lídr tabulky  své příznivce nezklamal a tak bychom  mohl pokračovat ve výčtu titulků které by stejně tak  mohly vystřídat ten, který jsme zvolili k poslednímu podzimnímu utkání divizních Klatov v domácím prostředí.  Bez nadsázky ale lze k tomuto zápasu dodat, že  to bylo utkání v pořadí osmé za sebou které přineslo Klatovanům nejen tři cenné body , ale prodloužilo tím výbornou sérii  osmi vítězství  v řadě. V reálu to znamená, že k poslednímu utkání podzimu zajíždí klatovští fotbalisté do Tábora s vědomím, že pokud by tuto sérii prodloužili ještě o tento duel, pak přezimují bez ohledu na výsledek svého největšího soupeře Slávii Vejprnice na prvním místě tabulky !!

KLATOVY - SPARTA KRČ  2 : 0 (2 : 0)

Karel Zedek

Miroslav Sedllmaier

V poslednímu podzimnímu diviznímu zápasu nastoupily vedoucí Klatovy proti nejzkušenějšímu týmu této soutěže  který ná zkušenosti ze startu v české národní lize Spartě  Krč.
Do utkání stoupili  lépe hosté . Domácí postupně zvedali hlavu, zbavovali se nervozity  a dostávali se i do prvních slibných šancí. Ve 12.minutě  se k míči dostal na vápně Vonášek ale přestřelil.  O dvě minuty po té po rohovém kopu  prodloužil Skála hlavou  na Javůrka, který však svojí velkou šanci neproměnil. Úspěšnější byli domácí  Hovorkou ve  23.minutě , který po  trestném kopu si ve vápně zpracoval míč a otevřel skóre utkání. Druhá velká chvíle této prvního poločasu, ale také jak se ukázalo také celého zápasu  přišla pro Klatovy ve  36.minutě. Po rychlém brejku   Voborník přihrál Zedníkovi , který nezištně prodloužil  do šance Skálu, následovala  jeho klička brankáři a z ostrého úhlu zvýšil na 2:0. Další šanci promarnil Poslední, když po standardní situaci Bečky hlavičkoval těsně nad branku hostí.
Domácí do druhé půle nastupovali sebevědomě s vědomím dvoubrankového náskoku a nedali soupeři šanci korigovat výsledek. Velmi zodpovědným a kolektivním výkonem nedovolili soupeři nic, co by ohrozilo jejich cíl , zisk tří bodů s kvalitním soupeřem . Nejblíže hosté byli ke korigování výsledku v 63.minutě  kdy jejich kanonýr  Viskup  z trestného kopu orazítkoval  břevno Míčkovy branky. To však bylo vše, co Pražané  ve druhé půli dokázali. Když již bylo o osudu zápasu rozhodnuto, řesto bylo na hřišti rušno do jeho konce a to i v nastaveném čase. Velmi nepříjemnou situací pro hosty byla 90.minuta , kdy  vystřídaný Viskup napadl na pomezí pořadatele a dostal červenou kartu. V nastaveném čase  pak byli po vzájemné potyčce vyloučeni domácí  Verner a  Rozvada z týmu hostů.

Sestava Klatov:Míčka-Poslední,Viktora,Javůrek-Hovorka,Vonášek(72. Janek),Bečka, Kopp, Zedník- Skála(78. Bušta),Voborník(90.Verner).

Branky : 23. Hovorka, 36. Skála
Rozhodci : Vočka.
Divaku : 620. ŽK 4:3, ČK 1 : 2 ( 95. Vernar- 90.Viskup,95.Rozvoda)

Po utkání se nechal slyšet i spokojený předseda pan Dušan Popelka:
" Mám velkou radost , že mužstvo prodloužilo sérii neporanitelnosti na již osmý zápas a to především proti tak kvalitnímu soupeři jakým je Spartak Krč. Jsem rám, že vítězství bylo podloženo především velice zodpovědným a kvalitním výkonem a přístupem  týmu jako celku. Chci poděkovat všem našim divákům a příznivcům, kteří dnes i ve velmi  nepříznivém počasí si dokázali najít cestu na náš zápas."