Krajský přebor - 14.kolo : 6.-7.11.

NÝRSKO PODRUHÉ ZA SEBOU DOMA NEBODOVALO.

V závěru podzimní čísti ročníku čekal Okulu Nýrsko, tým který si  vyzkoušel   jak roli chutná nováčka krajského přeboru těžký oříšek. Na domácím hřišti po neúspěšném zápase před týdnem s SK Horažďopvice přivítal exdivizní celek z Rokycan.  Zkušenost slavila úspěch na straně hostů a pro Okulu jen zbyla hořká zkušenost, že neproměňování gólových šancí  body nepřináší.

skp okula nýrsko – fc rokycany   1:2(0:1)

Jiří Vondra

Miroslav Sedlmaier

Zápas začal z obou stran opatrně. Hosté z Rokycan byli o něco aktivnější v pohybu a i lépe kombinovali. Náznak první brankové příležitosti měl po přihrávce domácího Pavlíka Kadlec, který pronikl po pravé straně do vápna, ale trefil jen boční síť branky.Jenže v 15. minutě se do šance dostali hosté a ta skončila hned brankou. Ve vápně se prosadil Straka a přesně přehodil Daňka 0:1. Pak se hra opět uklidnila a převážně se hrálo mezi oběma šestnáctkami. Do šancí na vyrovnání se dostávali domácí až v závěru poločasu. Nejprve dostával míč do vápna soupeře Zwiefelhofer, ale ten mu utekl od nohy k brankové lajně a jeho zpětná přihrávka byla sražena na rohový kop. Hned z protiútoku zahrozili podařenou střelou hosté, ale i Daněk vytěsnil míč na rohový kop. Ve 39. minutě našel dlouhý pas Kajínka Zwiefelhofera, ale ten se sám proti brankáři Rokycan neprosadil. Ještě do šatny mohly domácí stav utkání srovnat. Po levé straně se uvolnil Zahrádka jeho křížná přihrávka našla volného Kajínka, ale ani on nezakončil přesně.

Domácí začali druhou půli náporem a hned ve 46. minutě postupoval Zahrádka sám proti brankáři Rokycan. Ten jeho střelu k tyči stačil konečky prstů vyrazit na rohový kop.

Hosté hráli na brejky a  jeden z nich do odkryté obrany v 50.minutě  mohl využít Kučera, ale Daňka nepřekonal. Domácí byli stále aktivnější , dařila se jim nátlatová hra , ale chybělo lepší zakončení.  Než měl v  58. minutě Úlip který střílel těsně vedle a  v 61. minutě kdy hledal zcela volného Zahrádku ve vápně Zwiefelhofer, ale  Zahrádka  míč nezpracoval dobře, ten mu odskočil od nohy a bylo po slibné příležitosti. V 65. minutě se na pravé straně uvolnil Kadlec , ten našel hlavu  Rubáše, ele míč z ní do branky Rokycan neměl přesný směr. . V době největšího náporu přešli hosté do rychlého brejku a ten zakončil po nešťastném podklouznutím stopera Pavlíka Kučera samostatným nájezdem na Daňka úspěšně. V 68. minutě byl tak stav 0:2 v neprospěch domácích a ti pokračovali ve snaze něco z nepříznivým stavem provést.  V 70. minutě slabě vystřelil na branku Zahrádka. V 71. minutě protáhl z trestného kopu brankáře Rokycan Kadlec a v 75. minutě se mohli radovat i domácí. Z levé strany poslal centr před branku hostí Kajínek. Míč  jeden z obránců Rokycan zasáhl hlavou tak nešťastně, že ho jen prodloužil na volného Kamila Presla a ten z voleje nedal hostujícímu rocanskému brankáři  žádnou šanci. Domácí vycítili, že by se na bod v tomto zápasu ještě dalo dosáhnout. V 81. minutě jen těsně přestřelil branku hostí ze 17. metrů Kajínek. Hned dvě minuty na to ve slibné šanci přestřelil tentokrát hodně vysoko Zahrádka. Ovšem ta největší šance přišla v poslední minutě nastaveného času. Ta však byla 1000%. Přesná přihrávka našla ve vápně hostí domácího Malého toho vychytal brankář ,míč se však odrazil k volnému Preslovi. jeho střelu zastavil na cestě do branky obránce Rokycan, ale míč se ještě dostal k volnému Zwiefelhoferovi. Před ním již stála jen prázdná branka. ten však dokázal jen trefit břevno branky.

Branky: 75.Presl Kamil – 15.Straka, 68.Kučera.

Rozhodčí: Špoták – Ulrych, Mazán.

Diváků: 90

Sestava Nýrsko: Daněk – Smolík, Pavlík, Malý, Šteiner – Kadlec, Zwiefelhofer, Kajínek, Ulip – Zahrádka(85.Běl), Rubáš(66.Presl).

Asistent trenéra Jiří Vondra :

„Nevím co k tomu dodat. Určitě to byl již vydařenější zápas než proti Horažďovicím. Hráli jsme ze soupeřem vyrovnanou partii, naopak ve druhé půli jsme ho přehráli. Jenže zásadní rozdíl je v proměňování šancí. Nevím jestli je to otázka štěstí a nebo myšlení našich hráčů. Pokud chceme však bodovat musíme takovéhle šance proměňovat. “

TJ Sušice -   Rapid Plzeň  2 : 1 (0 : 1)

Vratislav Krulich

Těžký terén na kterém se více odehrával boj než fotbal. Terén více vyhovoval hostům kteří nešetřili v osobních soubojích agresivitou a to na technicky vyspělý domácí tím platilo. Na tomto terénu domácí svoje přednosti nemohli uplatnit  a horem  to také nešlo, neboť hosté měli v zadních řadách výškovou převahu.  Do první velké šance se dostal v 10.minutě Holý který po přihrávce od Hracha tak dlouho otálel se střelbou až mu míč vracející obránce ukopl.  Další možnost skórovat se nabídla v 15.minutě  Prchlíkovi  jeho střelu brankář Rapidu Štrunc bravurně zlikvidoval.  Po té se hra vyrovnala  a byli to hosté kteří ve 29.minutě se po závaru před Kindelmanovou brankou Liškou ujali vedení. Hosté se zbytečně zatáhli do zadu , přenechali střed hřiště domácích a  pozornou hrou svoje vedení po poločasu uhájili. Jenže fotbal má dvě části a v té druhé se již zcela jasně prosadili domácí fotbalisté.  Nejdříve zahrozil střídající  Dolejší který nastřelil střelou z 20 břevno. O vyrovnání se postaral v 72.minutě Votava, který využil rychlého rozehrání trestného kopu Prchlíkem , ten poslal míč obloučkem před obranu domácích a Votava si již v zakončení věděl zkušeně rady 1:1. Šest minut na to Radek Kočí  hledal do kombinace spoluhráče na přihrávku a když tuto možnost neměl vyslal  nečekanou ránu v 25 metrů a ta skončila v síti gólmana hostů Štrunce podruhé a bylo to trefa vítězná. Další možnost zvýšit měl Holý který nastřelil tyč a tak se již skóre nezměnilo.

Branky : 72. Votava, 78. Kočí – 29. Liška

Rozhodčí : Vrbský, ŽK 3:1.

Sestava Sušice: Kondelman –Marek, Hoda, Ritter(75.Dolejší), Votava, Prchlík, Brabec P. (89.Skála), Hrach, Cihlář, Kočí, Holý(90.Ruda)

Horažďovice -  ZČE Plzeň    1 : 0 (1 : 0)

Vítěznou branku dal ze 45.minutě Malík. Další informace nedošly.

Rozhodčí : Červený, Diváků : 80. ŽK 2:6.

Sestava  Horažďovice: Rybár – Stulík, Malík, Brůha,Malý,  Jánský, Pavlík(89.Juda), Šafanda(80.Janouškovec), Kočí, Strakoš, Pícka.