1.B třída skupina B - 11.kolo : 30.-31.10.

1.  B   T Ř Í D A  - skupina B

HRADEŠICE SE RADOVALY PO  VÍTĚZNÉ DERBY  V ŽICHOVICÍCH

Pouhá dvě kola chybí do konce podzimní části krajské soutěže 1.B třídy.  V tom uplynulém jedenáctém se hrála hned tři pošumavské derby. A všechny se hrály na Sušicku. V sobotu v Dlouhé Vsi vyučoval Strážov v Dlouhé Vsi domácí z produktivity a přivezl si tři body. Stejě úspěšný byl kolektiv z Hradešic, který s zajel pro důležité body  na hřiště nováčka do  Žichovic. V Sušici se bojovalo o tak zvaných šest bodů v duelu týmů které hrají o spodní patra tabulky a tento souboj přinesl úspěch domácím barvám.

Dlouhá Ves - Strážov 0 : 2 (0 : 1)

Martin Krůs

Miroslav Sedlmaier

Od začátku utkání si dokázali domácí  vytvořit  tlak , ale  ani jednu ze dvou stoprocentních příležitostí ke skórování nedokázal Krůs proměnit. Co se nepodařilo domácím , to dokázali hosté . Ti  hrozili z brejků a z jednoho z nich se jim podařilo  Mayerem v 15.minutě proměnit ve vedoucí branku . Tento stav se již do konce poločasu nezměnil. Ve druhé půli domácí ve své herní převaze pokračovali. Největší šance  Hubeného skončila na tyči a dorážku  F.Čavoje kryl výborný brankář hostí, který svůj tým podržel.  A stalo se to, co  vzalo Tatranu vítr z plachet. V 77. minutě   po nedorozumění domácí obrany s brankářem  se k míči dostali hosté Vacíkem , ten zpětnou přihrávku adresoval na jednoho nejlepších střelců soutěže Broňu Mayera a  ten upravil na  konečných 2:0. V nervózním  závěru  se hráči Tatranu pokoušeli o korigování výsledku, ale pozorně hrající hosté svojí svatyni na čele s brankářem Javorským , který byl oporou hostů a uhájili. Průběh zápasu jen potvrdil  podzimní trápení domácích a jejich nemohoucnost v zakončování která je tentokráte stále poprvé na podzim v domácím prostředí tři body.

Rozhodčí:  Hájek. Diváků: 60
Branky: - 15. Mayer, 81. Mayer

Sestavy :

Dlouhá Ves : Beránek P., Rovňan R., Rovňan D., Blažek, Šperl, Kadlec(Drha) , Kopačka, Beránek J.,Čavoj, Hubený,Krůs, Kolařík(Tomanec)

Strážov : Javorský – Helm, Paleček, Presl P., Michel – Vítovec, Janka, Vacík(Holar) – Soušek, Mayer, Smolík .

Švihov - Plzeň - Letná 6 : 2 (3 : 1)

Jan Staněk

Domácí šli do utkání s cílem nenechat nic náhodě a potvrdit vítězství získané před týdnem v Měčíně dalším ziskem tří bodů.  První krok k tomu udělili ve 22.minutě kdy po centru Havlíčka střílí Kudjak první svojí branku v tomto duelu. Když o pět minut později proměnil nahrávku Havlíčka Bešta ve druhý střelecký úspěch Švihova  zdálo se být vše snadnější. O dalších pět minut  se sice Letná vrátila gólem z rychlého protiútoku zpět do zápasu, ale jejich optimismus panoval  do 35.minuty. PO faulu na Zadražila se kopal proti nim pokutový kop a z něho se Homr nemýlí 3:1.

Tento stav vydržel až do 75.minuty kdy Kudják po samostatné akci  zvýšil na 4:1. Ani branka Titla z týmu hostů v 79.minutě nevzala chuť k defenzivní hře která jim přinesla  zásluhou Brože a Kudjakově úspěšné hlavičce ještě v posledních pěti minutách zápasu další dvě branky v síti Plzeňanů.

Rozhodčí: Šebesta Diváků: 40
Branky: 22. Kudják Miloslav, 25. Bešta Jiří, 35. Homr Miroslav, 75. Kudják Miloslav, 87. Brož, 90. Kudják Miloslav - 30.Rada,79.Titl
Sestava  Švihova : Valeš - Zadražil,Kudják,Čížek,Jílek,Oulík,
Bešta,Brož,Havlíček(78.Osvald),Homr, Vrba(89.Pflug).

Žichovice – Hradešice  2 : 3 (0 : 1)
Josef

Na těžkém terénu za vytrvalého deště se hrál kvalitní fotbal. V prvních dvaceti minutách byli domácí lepším celkem, ale kromě nastřeleného břevna Krejčím si z herní převahy více šancí nevytvořili. Poté hosté hru vyrovnali a své úsilí korunovali ve 42.minutě brankou, kterou vsítil hlavou Lávička. Po změně stran se domácí snažili o vyrovnání, ale hosté výbornou obranou všechny akce zastavili. Naopak to byli opět hosté, kteří po přesné hlavičce Pivničky zvýšili na 0:2. Domácí se však nevzdali a hlavičkou Krejčího snížili. V době největšího náporu domácích, se hostům povedl rychlý protiútok, který zakončil přesnou střelou k tyči Heimlich. Domácí v samotném závěru už pouze korigovali výsledek brankou z trestného kopu, kdy se opět trefil Karel Krejčí.

Branky : 73. a 88. Krejčí  -   42.Lávička, 59. Pivnička, 80. Heimlich
Rozhodci : Harmady
Diváků : 150. ŽK 2:1.

Nepomuk – Mochtín  3 : 2 (2 : 1)

Za deště se hrál na hřišti v Nepomuku zásluhou obou aktérů kvalitní fotbal. Již v desáté minutě měli šanci domácí, ale míč skončil pouze na boční síti mochtínské branky. Pak měly dvě tutovky hosté. Tu první Zdeněk Novák ve 20.minutě  trestuhodně zahodil, ale při druhé přesně přihrál Marešovi a ten poslal Mochtín do vedení. Domácí vyrovnali na 1:1 o sedm minut později. Potom vzal osud zápasu do  své režie rozhodčí Hajnar. Místo toho aby za hrubý zákrok na pronikajícího Černého vyloučil brankáře hostů a nařídil pokutový kop  se děly jiné věci. Dva hráči Mochtína obdrželi nepochopitelně žluté karty  za protest a simulování! Vzápětí domácí zvýšili na 2:1 z vymyšleného přímého kopu. PO přestávce Nepomuk potrestal hrubou chybu stopera hostů  a vedl již 3:1. Ale rozhodnuto ještě nebylo! Mochtínští bojovali do poslední minuty a vytvořili si výborné šance ke skórování. Šance Hermana , Nováka a především Dolejše zůstaly nevyužity. Jediným kdo se trefil do černého byl kapitán Jarabica jehož hlavička skončila za zády brankáře domácích.

Branky  za Mochtín : Mareš a Jarabica.

Rozhodčí : Hajnar z Plzně.

Diváků : 80.

Sušice B -  Měčín  3 : 1 (1 : 1).

Vratislav Krulich

Na těžkém terénu nastoupila obě mužstva s vědomím důležitosti zápasu ve kterém se vzhledem k postavení obou soupeřů ve spodních pater tabulky se hrálo o tři body, které mají ale v tomto případě  hodnotu dvojnásobnou.  Prvních deset minut měli překvapivě více ze hry hosté, dalších deset minut patřilo domácím, pak se hra vyrovnala a závěr první půle opět patřil hostům. Velkou šanci skórovat měli hosté v 9.minutě kdy akci na tři doteky zakončil centr na který si naběhl Vlček  a  míč z jeho hlavičky skončil nad Míčkovou brankou.  O minutu později již musel domácí gólman kapitulovat  po chybě jeho obránců kterou využil Tykal  a mazácky zakončil 0:1. Pak začala domácí dvojice hráčů středu hřiště Kahoun –Pechek získávat hru pro domácí. Do jedné ze svých výborných šancí se poprvé dostal v 17.minutě Skála ale nebyl úspěšný. Ve 20.minutě poslal míč do pokutového území Kahoun , následoval závar  před brankou Měčína. Posledním který se k míči dostal byl Dolejší a ten již se trefil do černého 1:1. Ve 26.minutě se vyznamenal brankář hostů Kodýtek který vyrazil střelu ze 20 metrů Pechka na rohový kop.  Na druhé straně se blýskl i gólman  Míček který zneškodnil střelu Němce. Domácím se vydařil vstup do druhé půle . Již ve 46.minutě našla přihrávka Dolejšího v pokutovém území hostů Holého a ten již sám před Kodýtkem si věděl rady  a bylo to 2:1. O  dvě minuty  si  tentýž hráč dokázal poradit s postavením brankáře Kodýtka  kterého obločkem přehodil a zvýšil na 3:1. V dalším minutách měl možnost zvýšit jak Skála  tak i Holý, ale nebyli úspěšní. V 55.minutě se zaskvěl úspěšným zákrokem domácí gólman, který zlikvidoval   tutovku Tykala. Hosté měli ještě šanci v 66.minutě Němcem, ale jeho dělovka skončila těsně nad brankou.  S přibývajícím časem  aktivita hráčů na obou stranách  se otupila a v závěru to bylo více boj než fotbal. Ke cti obou týmů ale nutno dodat, že přestože se  hrálo na těžkém terénu a o důležité body, hrály oba velmi slušně a ohleduplně.

Branky : 20. Dolejší, 46. a 48. Holý - 10. Tykal .

Diváků : 50. ŽK 3:0.

Rozhodčí : Rubáš.

Jak  nastoupili :

Sušice B : M9ček, Blažek, Sachr, Rada, Vaněk(60.Šimáček), Mráz, Dolejší, Pechek, Kahoun, Skála, Holý (72.Ruda).

Měčín : Kodýtek V.– Kroupa, Tureček, Krotký, Tykal, Kodýtek J., Šlajs, Vlček (81.Houlík), Němec, Masár (75.Čejka), Votípka.

Slovan Plzeň - Hrádek 3 : 1 (2 : 0)
Rozhodčí: Diváků: 50

Branky: Tupec, Klozar, Toman - Šebesta