NÝRSKO V DALŠÍM DERBY TENTOKRÁTE PROPADLO

SKP OKULA NÝRSKO – FK HORAŽĎOVICE  0:3(0:0)

Jiří Vondra

Miroslav Sedlmaier

Do utkání vstoupili lépe hosté kteří měli v úvodních minutách po chybách v obraně Okuly možnost přímo ohrozit domácí svatyni ,  ale naštěstí pro domácí nedokázali branku Daňka ohrozit. Domácí hráli jako bez duše. Chyběl pohyb na hřišti. Hosté toho dokázali plně využít a dostali se již v 7. minutě zápasu do vyložené šance. Do uličky mezi obránce si naběhl Strakoš, ale sám proti Daňkovi neuspěl. Domácí se i nadále trápili. Bez pohybu vázla kombinace. Naštěstí ,alespoň pracovala spolehlivě obrana v čele z Daňkem. A tak se na trávníku v Nýrsku odehrával podprůměrný fotbal. Nýrsko se pokoušelo o střelbu s uctivé vzdálenosti od hostující branky, ale ty nemohli vést k žádnému úspěchu. Vzrušení tak přineslo posledních pět minut před přestávkou. nejprve se ve 40. minutě ocitli sám před domácí brankou hostující Kočí, ale z pěti metrů branku přestřelil. Těsně před odchodem do šaten zaútočil po pravé straně domácí Zahrádka, ale na jeho střílenou přihrávku před branku Horažďovic Kajínek nedosáhl.

I po přestávce byli hosté z Hora6ďovic aktivnější. V 52.minutě po pěkné akci  Šafanda Strakoš Šafanda  přestřelil. Domácím i nadále chyběl potřebný pohyb, který by vedl k nějaké kloudné akci. Postupem času se zdálo ,že utkání dospěje do remízového závěru. V 75. minutě zápasu.  se zrodily dvě velké šance pro Nýrsko. Nejprve se po levé straně uvolnil Zahrádka a našel ve vápně Rubáše. Ten však trefil jen jednoho z obránců hostů. Hned v zápětí se dostal k odraženému míči ale z pěti metrů přestřelil. Následoval protiúder do otevřené obrany domácích.. Po pravé straně byl na konci spolupráce po ose   Šafanda,  Stulík a Kočí dostal míč ke  Strakošovi   a ten se již nemýlil 0:1 pro hosty. Domácí pak ve snaze vyrovnat otevřeli hru do útoku. Jenže se nestačili vracet zpět a toho hosté plně využili. Pohodlně pak ještě dvakrát udeřili do zcela otevřené obrany domácích. V 83.minutě nabídl míč Strakošovi  a ten dal vyniknou Daňkovi. V zápětí  po levé straně putoval míč  po ose Brůha, Kočí , Strakoš  a Šafanda zvýšil na 0:2. O tři minuty Janouškovec  přihrál Kočímu a ten  hlavou do prázdné domácí  branky dává třetí branku. Hosté celkově zvládli zápas lépe a po zásluze si vezou z Nýrska tři body.

Branky: Strakoš, Šalanda, Kočí.

Sestava Nýrsko: Daněk – Polák(72.Valenta), Pavlík, Malý, Šteiner – Presl(82.Ulip), Zwiefelhofer, Šulc(46.Rubáš) – Kadlec, Zahrádka, Kajínek.

Sestava hostů : Rybár – Stulík, Malý, Brůha, Malík, Jánský(68.Janouškovec), Pavlík(80.Burda), Šafanda (87.Sova), Kočí, Pícka, Strakoš.

Rozhodčí: Ardeleánu.