Okresní přebor, III. třída - muži 11.kolo : 30.-31.10.

OKRESNÍ PŘEBOR

TITUL PŮLMISTRA PŘEBORU PŘEZIMUJE NA HORÁCH

Je dobojováno. Podzimní body o které se hrálo jsou rozdány a rozdáno je také čtrnáct míst přeboru . Půlmistra Pošumaví získali fotbalisté  ze železné Rudy. Stříbrný celek minulého ročníku 2003/2004 potvrdil na podzim svoje kvality . Přestože se potýkal v první polovině podzimu s velkými problémy  se složením kádru který postrádal z důvodu zranění nebo i disciplinárních několik svých opor. Druhá polovina podzimu již byla ve znamení útoku jednoho z favoritů a nakonec prvenství přezimuje v horském zimním středisku v Železné Rudě. Naopak druhá polovina této části soutěžního ročníku se příliš nevydařila fotbalistům Dukly Janovice a když je v posledním zápase v Lubech opustilo i střelecké štěstí rozloučili se s podzimem prohrou.

Vrhaveč - Bezděkov 2 : 0 (1 : 0)
 Hosté začali lépe a v úvodu domácím zle zatápěli, ale  ještě že stál v jejich brance brankář O. Presl který dokázal zlikvidovat Bezděkovu tři  vyložené brankové příležitosti. Pak začal  úřadovat domácí pravý  obránce Jan Potužník, který dvěma góly zařídil pro svůj tým vítězství. První branku dal po chybě obrany hostů a druhý v poslední minutě kdy chytře poslal míč obloučkem přes brankáře do bezděkovské sítě.

Rozhodčí: Kurc Lubomír Diváků: 60. ŽK 2:1. ČK 1:1 (88.min. Minařík – Hrubý za vzájemný konflikt).
Branky: 35. Potužník Jan, 90. Potužník Jan

TJ Nalž. Hory - Mochtín B 1 : 1 (1 : 0)
Ve vyrovnaném utkání šli domácí do vedení brankou z pokutového kopu kterou rozhodčí Karel Lažánek nařídil za úmyslné  hraní rukou . Úspěšným exekutorem  byl Racek.  Ve druhém poločase to byli hosté kteří měli více ze hry  a  po zásluze se dočkali i vyrovnání. Tři minuty před koncem po rozehraném nepřímém kopu se dostal k míči Svoboda a  zkušeně přehodil domácího gólmana  a body se dělily.

Rozhodčí: Diváků: 50
Branky: 33. Racek Pavel - 87. Svoboda Petr

Myslív - Dešenice 1 : 1 (1 : 0)
V prvním poločase si dokázali domácí vytvořit  více brankových příležitostí. Již ve třetí minutě nastřelil Beníšek břevno, v 10.minutě šel sám na branku hostů  Kubala, ale míč poslal přímo do brankáře. Ve 14.minutě stálo štěstí na straně domácích když Dešenice nastřelily břevno. Ve 40.minutě se domácí dočkali a po přihrávce od Beníška otevřel skóre Kubala. Domácím patřil také úvod druhého poločasu. V 52.minutě se radovali z dosažené branky ale marně, neboť jim nebyl pro bal na brankáře uznán. Byli to naopak hosté kteří v této části skórovali, když v 58.minutě za faul Bláhy kopali penaltu a zkušený Bartůněk  PK proměnil.  V závěru měli blíže k vítězství domácí ale  vítězství se nedočkali.

Rozhodčí: Veverka Jan Diváků: 60
Branky: 40. Kubala Jiří - 58. Bartůněk Miloš

Pačejov - Hradešice B 2 : 2 (2 : 2)
Oba týmy uzavřely podzimní sezónu smírnou remízou.

Rozhodčí: Petržilka Jiří . ŽK 3:2.
Branky:  Hromádka Ondřej, Korda Václav -  Černík Milan,  Stulík Tomáš

Luby B - Janovice 1 : 0 (1 : 0)
O výsledku utkání rozhodl poněkud kuriosní gól domácího Nováka  z 35.minuty. Ten posla nevydařený centr  ze 30 metrů a míč oslněný brankář hostů sluníčkem zasáhl smolně tak, že skončil za jeho zády. Hosté  si dokázali vytvořit velký tlak na který domácí odpovídali  jen sporadicky rychlými brejky. Přes herní převahu se ale hráčům Dukly nepodařilo ani jednou rozvlnit síť domácí svatyně a odjížděli z Lub s prázdnou.

Branky: 35. Novák Václav

Nezamyslice - Železná Ruda 0 : 3 (0 : 1)
Domácí kouč Milan Janda  ani v posledním zápase neměl k dispozici kompletní kádr hráčů když se musel obejít bez distancovaného Zdeňka, chyběl i Z.Kopačka a A.Vinický a tak museli zaskakovat na jejich místech v sestavě  dorostenci. . V průměrném zápase hosté potvrdili svoje kvality a dosáhli zaslouženého vítězství. Domácí měli dvě šance ke skórování, ale ani jednu Josef Burda neproměnil.

Rozhodčí: Habada Vladislav Diváků: 30
Branky: - 31. Göndör Alexander, 67. Loos Martin, 90. Duda Jaroslav

Svéradice - Velké Hydčice 1 : 1 (0:0)

Václav Dušek ml.

Domácí v utkání postrádali zraněného střelce Lukáše Soukupa a potrestaného Pavla Marka. Průběh utkání pak ukázal, že se jednalo o citelné ztráty. V prvním poločase se diváci branek nedočkali, ale hned v úvodu druhého poločasu zaskočil domácí drzý průnik Melky, který hydčický útočník zakončil parádním angličanem. Domácí si pak až do konce vytvořili velkou převahu, ale branky se dočkali pouze v 65. minutě když přihrávku z pravé strany zasunul do odkryté branky Jakub Větrovec. Největší šanci na otočení výsledku měl potom Michal Petrášek, ale zblízka hlavičkoval pouze vedle branky hostí. Utkání tak skončilo překvapivou remízou, která je vítězstvím pro hosty a naopak obrovskou ztrátou pro domácí.

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - Kába - Šrámek, Brynda (46.J.Větrovec), Ouda - Vápeník, Vrána, Petrášek, Petřík (63.Z.Prokopec) - S.Makovec, Nadych (54.Klečka)

Branky: 65. Větrovec Jakub - 50. Melka Radek

Rozhodčí: HR - Vizingr Štepán, AR1 - Hájek Zdeněk, AR2 - Pressl Václav, ŽK: 2:3, Diváci: 70

===================================================================

1.  Železná Ruda       13   9   1   3   41: 23    28  (  7)

2.  Svéradice          13   8   2   3   29: 15    26  (  8)

3.  Dešenice           13   7   2   4   37: 30    23  (  5)

4.  Vrhaveč            13   6   4   3   19: 12    22  (  1)

5.  Janovice           13   6   3   4   28: 18    21  (  0)

6.  TJ  Nalž.Hory      13   4   6   3   17: 16    18  ( -3)

7.  Luby  B            13   5   3   5   17: 19    18  (  0)

8.  Bezděkov           13   5   2   6   27: 28    17  ( -1)

9.  Pačejov            13   4   4   5   16: 19    16  ( -5)

10.  Velké Hydčice      13   4   3   6   22: 21    15  ( -3)

11.  Nezamyslice        13   3   6   4   22: 23    15  ( -3)

12.  Hradešice  B       13   3   4   6   18: 32    13  ( -8)

13.  Mochtín   B        13   2   3   8   16: 31     9  (-12)

14.  Myslív             13   1   5   7    9: 31     8  (-10)

III. TŘÍDA

NOVÁČEK Z VEŘECHOVA UDRŽEL SVOJÍ SÁRII NEPORAZITELNOST

Pokud někdo v účastníků druhé nejvyšší okresní soutěže mužů zasluhuje absolutorium pak je to bezesporu  kolektiv nováčka soutěže z Veřechova. Jako  jediný tým ze všech účastníků všech soutěží dospělých v průběhu první poloviny soutěžního ročníku 2004/05 neprohrál a  do jarní části si přenáší  ještě dnes nedoceněnou sérii  22 mistrovských zápasů ve kterých nenašel přemožitele ! Pro jarní část je jasný favoritem na postup.O druhé postupové místo ještě bude sveden velký boj, neboť na tuto příčku v tabulce je  nejméně pět dalších kandidátů.

Černý Petr zatím zůstal  jen rozdílem skóre na poslední Zavlekov.

Měcholupy - Chanovice B 3 : 1 (2 : 0)
Naděje  hostů svitla šest minut před koncem kdy snížili na 2:1. Ta ale žila jen tři minuty kdy definitivní tečku za utkáním udělal  Petr Kubíni.

Rozhodčí: Husník Václav Diváků: 40. ŽK 2:0.
Branky: 29. Novák Petr, 37. Novák Petr, 87. Kubíni Petr - 84. Nadych Vitalij

Týnec A - Veřechov 2 : 3 (1 : 2)
Po vyrovnaném prvním poločase se domácím podařilo v 70.minutě vyrovnat, ale poslední slovo měl hostující Šatra který dal vítěznou branku. Domácí měli notnou dávkou smůly  když střela Kubového skončila na břevnu a Knotkova na tyči branky Veřechova.

Rozhodčí: Diváků: 30
Branky: 45. Knotek Vlastimil, 70. Kubový Pavel - 4. Raška Pavel, 43. Otáhal Vlastimil, 75. Šatra Roman

Kolinec -   Hory Matky Boží   5 : 1 (1 : 1)

Domácí se  v již v páté  minutě nechali zaskočit rychlým gólem. Ve 29. minutě  bylo  Vacherlonem vyrovnáno a od této chvíle začali mít domácí herně navch. Po přestávce již byla hra v jejich režii  a svojí převahu dokázali v posledních patnácti minutách vyjádřit i brankově.

Branky 29. Vacherlon, 75. a 78. Kopp J., 85. Holeček, 90.Hanus -  ???
Rozhodčí : Vondráček
Diváků : 100

Hrádek B - Horažďovice B 0 : 2 (0 : 2)
Na těžkém terénu  rozhodla  v duelu dvou vyrovnaných soupeřů lepší střelecká produktivita hostů.

Rozhodčí: Lecjaks Ladislav Diváků: 20
Branky: - 4. Beneš Jiří, 35. Macoun Petr

Strážov B - Neznašovy 1 : 0 (0 : 0)
Ve Strážově se hrál vyrovnaný zápas který rozhodla 61.minuta. Střelu na branku hostů vyslal Janda, který odražený míč dorážel, ten opět brankář Neznašov vyrazil, ale na další dorážku Kubalíka již byl krátký. Hosté za bezbrankového stavu nastřelili tyč, šance měli i domácí, ale k další změně skóre již nedošlo.V obraně domácích dominoval Janka který zaskočil úspěšně v roli stopera.

Rozhodčí: Balák Michal Diváků: 70
Branky: 61. Kubalík Václav

Zavlekov - Plánice 3 : 4 (2 : 1)
Další ze série smolných zápasů které domácí v průběhu podzimu odehráli. Tentokráte  již vedli 3:1 ale o tento náskok přišli v samotném závěru kdy hosté výsledek otočili.

Rozhodčí: Cupl Zbyněk Diváků: 70
Branky: 8. Fous Jan, 37. Maxa Jan, 50. Fous Jan - 0. Pavlíček Zdeněk, 0. Pavlíček Zdeněk, 0. Novák David, 0. Baštař Pavel

Velhartice - Janovice B 2 : 1 (0 : 1)
Ve Velharticích se schylovalo k překvapení, když hosté vedli od čtvrté minuty, ale nakonec se z bodů přesto radovaly Velhartice.

Branky:  Starosta Jindřich, Bejvl Miroslav - 4. Výtisk Petr