Krajský přebor mužů 12.kolo : 23.-24-10.

fk Tachov – skp okula nýrsko  1:2(0:1)

Jiří Vondra

Miroslav Sedlmaier

Hosté se do svého věkem mladého soupeře  pustili bez respektu a úvodních patnách minut domácí  doslova zamkli na jejich půlce. Tachovští  však obětavou obranou hrou odolávali, ale přesto  museli kapitulovat.  Po straně hřiště se uvolnil Zahrádka a jeho centr našel hlavu Kadlece, ten otevřel skóre zápasu ve prospěch Okuly. o této brance se hra částečně vyrovnala. Druhý úder hostů přišel ve 37. minutě  a jeho strůjcem byl  Kajínek. Ten prošel přes několik bránících hráčů do vápna domácích, šikovně se zbavil kličkou brankáře ale jeho střelu do branky stačil ještě jeden bránící hráč zasáhnout rukou. Pískala se penalta a hráč domácích obdržel červenou kartu. Kadlec pak ze značky pokutového kopu zvýšil na 0:2 pro Okulu. Zdálo se ,že zápas je pro Nýrsko rozhodnutý. Jenže vzápětí si hosté zkomplikovali situaci sami zbytečnou hrubkou v obrané fázi zaváhal Šteiner a Malý musel zastavit útočníka domácích stažením za triko, když již postupoval sám na Daňka.. Následovala i v tomto případě správně červená karta a síly na hrací ploše se vyrovnaly. Na skóre se však do poločasu již nic nezměnilo.

Do druhé půle pak nastoupili hosté jako vyměnění.  Jejich hra byla pasivní a iniciativu přenechali na kopačky domácích fotbalistů. Naštěstí alespoň do tomuto útlumu se nedostala obrana na čele s nejlepším hráčem hostí brankářem Daňkem. Domácí se neustále tlačili před jeho branku ve snaze zkorigovat výsledek. Věděli ,že když se jim podaří vstřelit kontaktní branku, mají ještě naději bodovat. Hosté se dostali jen do několika brejků rychlonohým Zahrádkou. Osm  minut před koncem se domácí dočkali. Podařilo se jim rychlou akcí přečíslit obranu hostů a vyrovnat na 2:2. Hosty to vyburcovalo , aktivizovalo to jejich síly a s touto aktivitou přišly možnosti skórovat.  Zwiefelhofer napodobil Kajínka z první půle. obešel ve vápně postupně obránce  i brankáře Tachova , ale jeho prudká střela však skončila jen na břevně branky. A protože ani domácí nenašli recept na hostující obranu skončil zápas vítězstvím hostů.

Branky Nýrska: Kadlec 2(1 z PK)

Sestava Nýrska: Daněk – Hájek, Pavlík, Malý, Šteiner – Presl Kamil, Zwiefelhofer, Kajínek, Ulip – Kadlec, Zahrádka

Střídali: Šulc, Běl.

Horažďovice - Poběžovice 2 : 0 (1 : 0)

Souboj s posledním celkem tabulky který dokázal v minulém kole získat cenný bod na hřišti Keramiky v Chlumčanech  avizoval  určité obavy. Hosté  se nechtějí smířit se svým umístěním a do Horažďovic přijeli se snahou pokusit se o reparát utkání v Chlumčanech.  Domácí  se snažili o to rychle vstřelit branku a to se jim již v 11.minutě podařilo. Strakoš si naběhl na centrovaný míč od Pavlíka za hostující obranu a přehozením brankáře  upravil skóre na 1:0. O dvě minuty později mohl zvýšit po rohovém kopu Pavlíka Pícka hlavou, ale hosté stačili odvrátit na rohový kop. Hosté hráli otevřený fotbal a dostávali se často před brankáře Rybára který několikrát v prvním poločase mohl dokázat své kvality. Hra domácích nebyla to pravé ořechové co si trenér představoval a tak  přišla vhod poločasová přestávka. Po důrazné domluvě v kabině  se obraz hry po přestávce změnil. V 55.minutě  po rohovém kopu Strakoše hlavou  Malý dal jen těsně nad  branku. V 60.minutě po pěkné akci Pavlíka s Kočím dává Kočí do prázdné branky, ale obrána Poběžovic stačila ještě na poslední chvíli odvrátit. Uklidnění přinesla až 76.minuta kdy po akci Brůha,Kočí Šafanda obešel Kočí i brankáře a dal důležitý druhý gól.

Domácí  dotáhli zápas do vítězného konce, ale tentokráte jejich vítězství bylo příliš upracované a stálo je hodně sil.

Rozhodčí:Schneider. Diváků: 170 ŽK 3:2.
Branky: 11. Strakoš, 76.Kočí.

Sestava : Rybár – Stulík, Malík(46.Janouškovec), Fiřt,(46.Brůha),Malý,  Jánský, Pavlík(85.Juda), Šafanda, Kočí, Strakoš, Pícka.

Sušice - FC Rokycany 2 : 0 (0 : 0)
Hosté kteří sestoupili z divize byli dostatečnou zárukou, že v Sušici uvidí diváci kvalitní fotbal. Na ideálního počasí se také tyto prognózy naplnily. V prvním poločase to byli domácí kteří určovali režii hry. Dokázali hosty dostat pod tlak, ale tato převaha byla bez vyložených brankových příležitostí.  Největším nebezpečím pro obranu Rokycan znamenal Kočí, který sice branku nedal, ale byl to on který  na obě které padly do sítě vypracoval. Na první branku si museli diváci počkat až do 66.minuty, kdy Kočí vybojoval míč,  po samostatné akci nezištně posla centr na nabíhajícího zcela volného Holého ten dal na 1:0:  O dvě minuty později mohl Kočí sám zvýšit, ale odražený míč pálil těsně nad svatyni hostů. V 74.přišla největší příležitost hostů  z brejku kdy unikl Marek na kterého mířil také centr a Míček v poslední chvíli mu vzal míč těsně z hlavy a odvrátil na rohový kop. V 80.minutě chybovaly Rokycany v rozehrávce, Prchlík vypíchl míč , vzápětí byl faulován, ale poskytnutá výhoda se rozhodčímu podařila , Kočí přihrál Holému a ten zvýšil na 2:0.  v 86.minutě po chybě Čiháka se dostal k míči Prchlík, šel do brejku, ale v přímém souboji s brankářem Březinou byl úspěšnější gólman hostů. O minutu po té přišla poslední příležitost kterou měli možnost hosté snížit, ale Marek zatáhl za záchranou brzdu a skluzem odvrátil na rohový kop.

Rozhodčí: Ardeleanu A.  Diváků: 180: ŽK 1:2.
Branky:  66. a 80. Holý

Sestava : Míček – Holý, Hoda, Ritter, Votava, Prchlík, Frančík(46.Brabec P.), Hrach, Cihlář, Kočí, Marek(89.Kodýdek)