OP mužů, III. třída - 10. kolo : 23.-24.10.

OKRESNÍ PŘEBOR

DUKLA SE PROPADLA NA ČTVRTÉ MÍSTO

Po  ztrátě dělbou bodů před týdnem na hřišti v Myslívě opět zklamali své příznivce fotbalisté Dukly Janovice kteří v domácím prostředí prohráli s Pačejovem. Tato ztráta bodů pro ně znamená, že v tabulce klesli až na 4.místo. Zajímavý souboj   se hrál v Bezděkově. V něm se domácím podařilo po prohraném prvním poločase výsledek ve svůj prospěch. O tři body po kterých sahali přišli zbytečnou chybou v obraně přišli tři minuty před koncem kdy dosavadní lídr tabulky zachraňoval zisk bodu. Ten jim však k udržení tabulky nestačil a jedno kolo před koncem podzimní části má okresní přebor nového lídra kterým se stal jeden z favoritů tým ze Železné Rudy.

Janovice - Pačejov 1 : 2 (0 : 2)

Úvod utkání začal pro domácí šokem. Hned ve druhé minutě a z prvního útoku hostů trefil Korda a tentýž hráč hned po rozehrání hlavou zvýšil na 2 : 0 pro hosty. Takto rychle vstřelené branky dostali domácí do útlumu a celý první poločas prakticky branku hostů neohrozili. Ve druhém poločase začali domácí aktivnější , ale brána hostů pro ně byla zakletá . V 59.minutě po individuální akci Slivoň snížil na 1:2. V této fázi hry byli domácí lepší , lépe kombinovali , ale chybělo tížené zakončení. V 76.minutě po ojedinělé akci hostů zahrál domácí hráč ve vápně rukou , ale nařízenou penaltu hosté neproměnili. v 80.minutě byl domácím vyloučen kapitán Valdman a oslabení domácí se již na vyrovnání nezmohli.

Rozhodčí: Diváků: 30. ŽK  2:3. ČK 1:0 (Valdman 2x ŽK).
Branky: Slivoň Václav -  Korda Václav  2.

Hradešice B - Myslív 5 : 1 (2 : 1)

V prvním poločase se hrál důležitý souboj o spodní patra tabulky z obou straně  vyrovnaný fotbal.

Hosté na vedoucí branku Stulíka ze 20.minuty odpověděli o pět minut později Kubalou kterým skóre této vyrovnali, ale do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem který zařídil Heimlich . Po přestávce  odpor hostů zlomily dva góly Floriána. Zvláště ten druhý v 62.minutě stál za to. Deset minut před koncem se vytáhl na hrot útoku stoper Lávička a hned jeho první dotek s míčem znamenal poslední branku v síti hostů.
Rozhodčí: Vizingr Štěpán Diváků: 50
Branky: 20. Stulík Tomáš, 32. Heimlich Martin, 48. Florian Martin, 62. Florian Martin, 82. Lávička Petr - 25. Kubala Jiří

Velké Hydčice - Nezamyslice 1 : 1 (1 : 0)

Hosté byli v prvním poločase aktivnější , ale domácím se podařilo ve 12 min. ujmout vedení gólem střelce Vaňka . Když se již zdálo, že vítězství zůstane v duelu  tradičních soupeřů doma  vyrovnal v nastaveném čase  v  94 minutě  po brejku Burdy hostující Mašek. Dělba bodů je spravedlivá pro oba aktéry tohoto derby.

Rozhodčí: Lang J. Diváků: 50. ŽK 2:2, ČK: 0:1- (83.Zdeněk Jiří ).
Branky: 12. Vaněk Luděk - 94. Mašek Petr

Železná Ruda - Luby B 2 : 1 (0 : 1)

Poslední utkání na domácí půdě zvládli  s odřenýma ušima.Mladé mužstvo hostí začalo
utkání s velkým respektem.Domácí toho využili pouze jednou.Po narážečce Göndör - Toman zvonila tyčka branky hostí.Po čtvrthodině hosté hru srovnali a ve 23.min.jim Vl.Cupl zajistil vedení (0:1). Domácí se do konce poločasu trápili a nedokázali překonat dobře organizovanou obranu hostí. Druhá půle  již byla v režii domácích.Únik Göndöra v 53.min.skončil pokutovým kopem,který s přehledem proměnil R.Toman (1:1).O výhře domácích rozhodl závěrečný nápor.V 78.min. nádherně trefil T.Lehečka  trestný kop (2:1). V další minutě pronikl do pokutového území Greiner a brankář hostí s námahou vyráží na tyč. V 81.min. J.Duda po uvolnění Göndörem trefil opět tyč.Domácí se nakonec s se svými příznivci rozloučili hodně vydřenou,ale důležitou výhrou.
Rozhodčí: Petržilka Jiří Diváků: 50
Branky: 53. Toman Radek, 78. Lehečka Tomáš - 23. Cupl Vlastimil

Dešenice - TJ Nalž. Hory 3 : 2 (2 : 2)

Začátek zápasu se vydařil domácím a kdyby vedli po prvním poločase 7:2, nikdo by se nedivil. Zakončení je však jejich slabinou a tak se do kabin šlo za stavu 2:2, kdy hosté předvedli jak se zakončuje každá akce. Ve druhé půli domácí přitlačili soupeře ke své brance, ale nemohli najít recept na její dobytí. Až v 82.minutě se míč dostal k Václavu Pytlovi a ten z hranice velkého vápna střelou po zemi překonal hostujícího gólmana.

Rozhodčí: Vondra. Diváků: 30. ŽK 2:6.
Branky: 5. Poupa Michal, 22. Poupa Jiří, 82. Pytel Václav - 24. Štěpánek Jindřich, 40. Štěch Petr

Mochtín B - Vrhaveč 0 : 2 (0 : 0)

V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie. Po přestávce měli hosté více ze hry , těžili z chyb domácích a zaslouženě zvítězili. V 60.minutě otevřel skóre krásným gólem Václav Hrach jehož střela přímého kopu ze vzdálenosti cca 35 metrů  skončila přímo v šibenici domácí svatyně. V 77.minutě jistil výhru Vrhavče zkušeně Antonín Skřivánek.
Rozhodčí: Pressl V. Diváků: 50. ŽK 1:1.
Branky: - 60. Hrach David, 77. Skřivánek Antonín

Bezděkov - Svéradice 2 : 2 (0 : 1)

Ve 21.minutě křížnou střelou poslal hosty do vedení. To jim vydrželo do 51.minuty kdy domácí kapitán Dulka po hlavičce Panuše dorazil odražený míč do prázdné branky. V 63.minutě se udělalo více místa na hřišti, když do kabin z důvodu červené karty museli předčasně domácí Ponocný a hostující Marek. V 71.minutě po chybě obrany dostal Bezděkov do jednobrankového vedení. O ně přišli domácí tři minuty před koncem, kdy chyby v jejich obraně využil po rohovém kopu Vápeník a  rozhodl o dělbě bodů.

===================================================================

1.  Železná Ruda       12   8   1   3   38: 23    25  (  4)

2.  Svéradice          12   8   1   3   28: 14    25  ( 10)

3.  Dešenice           12   7   1   4   36: 29    22  (  4)

4.  Janovice           12   6   3   3   28: 17    21  (  0)

5.  Vrhaveč            12   5   4   3   17: 12    19  (  1)

6.  Bezděkov           12   5   2   5   27: 26    17  ( -1)

7.  TJ  Nalž.  Hory    12   4   5   3   16: 15    17  ( -1)

8.  Nezamyslice        12   3   6   3   22: 20    15  (  0)

9.  Luby  B            12   4   3   5   16: 19    15  (  0)

10.  Pačejov            12   4   3   5   14: 17    15  ( -3)

11.  Velké Hydčice      12   4   2   6   21: 20    14  ( -4)

12.  Hradešice  B       12   3   3   6   16: 30    12  ( -9)

13.  Mochtín   B        12   2   2   8   15: 30     8  (-13)

14.  Myslív             12   1   4   7    8: 30     7  ( -8)

NEZNAŠOVY ZAMÍCHALY S POŘADÍM

Nenápadně zápas od zápasu se mezi nejlepší týmy v tabulce postupně propracovávali fotbalisté Sokola Neznašovy. Tým který se dosud prezentuje s jasně nejlepší obranou si dalším tříbodovým ziskem  dokázal vklínit mezi favority na postup. V souboji dvou celků které pravidelně obsazovaly první dvě příčky tabulky se body ve Veřechově dělily  a jak se zdá o dvě postupová místa čeká ještě na jaře ty nejlepší uchazeče na postup velký boj. Bez ohledu na poslední kolo je to ale nováček z Veřechova  který  přezimuje na prvním místě tabulky.

Týnec A - Horažďovice B 3 : 4 (0 : 3)

První část zápasu se hrála v režii hostů. Ve druhém poločase se domácí zlepšili, podařilo se jim hru vyrovnat. O zisk bodu se připravili vlastní nedisciplinovaností. Když od prvního poločasu hráli bez vyloučeného Smolíka a v závěru utkání pro dvě žluté karty museli pod sprchy Knotek a Komínek.
Rozhodčí: Diváků: 30. ŽK  8:2. ČK 3:0 (Komínek Václav, Smolík Radek, Knotek Vlastimil ).
Branky: 52. Komínek Václav, 66. Kubový Pavel, 76. Fišr Michal - 15. Šuba Antonín, 20. Svoboda Pavel, 37. Lávička Miroslav, 80. Svoboda Pavel

Plánice - Kolinec 1 : 1 (0 : 0)

Plánice byla velmi blízko vítězství, o které přišla vlastní brankou v samotném závěru utkání. Rozhodčí: Kurc. ŽK 2:2.
Branky:  vlastní -  Riepl Jan

H.M.Boží - Strážov B 2 : 1 (2 : 0)

Radek Bernard

Domácí začali náporem. V prvním poločase se hrálo převážně na půli hostů, ale kýžené ovoce to přineslo až ve 32. minutě, kdy herní převaha domácích vyvrcholila nedovoleným zákrokem na Jar. Karáska v pokutovém území hostů. Penaltu s přehledem proměnil nejlepší střelec domácích D. Valenta – 1 : 0. I zbytek I. poločasu měli navrch domácí a hosté hrozili pouze z překvapivých brejků a ze standartních situací, které zahrával nejzkušenější hráč hostů V. Janda. Když se pomalu blížila přestávka, tak si domácí pojistili výsledek po rohovém kopu, když nezištně zakončoval P. Halas - 2 :
0.   Do druhého poločasu nastupovali domácí s úsilím pojistit vítězství a získat kýžené 3 body. Ovšem plány jim brzy narušil nevyzpytatelný V. Janda, který ve 48. minutě z terstného kopu z dobrých 28 m trefil šibenici domácích, a tak musel zaskočivší brankář P. Bernard lovit míč ze své sítě - 2 : 1. Od této chvíle "horáci" znervózněli a hosté vycítili šanci. Tato šance se ještě více zvětšila po vyloučení D. Valenty, který byl při rohovém kopu tvrdě a nevybíravě atakován v pokutovém území, že neudržel nervy na uzdě a oplácel, čehož si již rozhodčí Bala všimnul a poslal jej předčasně pod sprchy. Horáci tak hráli opět o 10 a až na dva náznaky šancí středem hřiště a jedné nebezpečné střely si výsledek do konce pohlídali. Naopak domácí mohli v závěru 3 slibnými šancemi rozhodnout, ovšem neměli potřebný klid v koncovce. Za svůj bojovný výkon si domácí 3 body určitě zasloužili a posunuli se bodově těsně za svého sobotního soupeře.

Rozhodčí: Bala Petr Diváků: 50. ŽK 1:2. ŽK 1:0 (65. D.Valenta)
Branky:  Valenta Dušan, 42. Halas Pavel - 48. Janda Václav

Neznašovy - Hrádek B 3 : 0 (2 : 0)

Ze souboje o druhé místo v tabulce vyšli vítězně domácí  fotbalisté. Obrana domácích jako jediná drží průměr obdržených branek pod jednu  branku na utkání.
Rozhodčí: Husník Václav . ŽK 1:3.
Branky: 22. Mundl Martin, 43. Voráček Pavel, 88. Voráček Václav

Chanovice B - Velhartice 3 : 3 (1 : 2)
Utkání plné zvratů ve skóre mělo i svůj stín v podobě zranění hostujícího útočníka . Ve 35.minutě po střetu  s domácím brankářem musel být odvezen k dalšímu nemocničnímu ošetření. Nařízenou penaltu hosté nevyužili . Úspěšní byli ze značky pokutového kopu  až o deset minut později Prunerem. Také třetí branku dosáhli hosté z pokutového kopu kterou proměnil Pilík. Tento hráč také ve 39.minutě skóre otevřel a také uzavřel.  Za domácí střelecký účet otevřel a rovněž uzavřel David Pavlovský. Rozhodčí: Lang J. Diváků: 40. ŽK 3:1.
Branky: 44. Pavlovský  David, 51. Vivatenko Jurij, 59. Pavlovský David - 39. Pilík Luboš, 45. Pruner Milan, 61. Pilík Luboš

Janovice B - Zavlekov 0 : 2 (0 : 1)
Ve vzájemném měření sil v Janovicích proti sobě narazila dvě družstva která uzavírají tabulku. Překvapivě tento duel lépe ustál tým hostů a je na posledním místě před svým posledním soupeřem jen horším rozdílem branek.

Rozhodčí: Vondráček Václav Diváků: 50
Branky: - 30. Křesák Karel, 49. Maxa Rostislav

Veřechov - Měcholupy 1 : 1 (0 : 1)
Ostře sledovaný souboj dvou týmů které na sebe upoutaly nejvíce pozornosti v průběhu podzimu a dělily se o první dvě místa v tabulce. Hosté potvrdili , že nepatří neoprávněně mezi favority . Ujali se vedení  ve 34.minuty gólem z penalty který nařídil zkušený rozhodčí Veverka  za ruku domácího Želízka  ve vlastním pokutovém území. Domácí  hrající stále v oslabeni, z důvodu velké marodky která postihla i jejich  nejlepšího střelce Pavla Rašky nasadili po přestávce k mohutnému náporu. Uzamkli hosty převážně na jejich polovině a svoje úsilí korunovali minutu před koncem  gólem Želízka, který tak odčinil svůj přestupek z první půle.

Rozhodčí: Veverka Jan, Abraham, Brůha.
Branky: 89. Želíska Vít - 34. Petelík Radek(PK)