OKresní přebor , III. třída dospělých 11.kolo : 16.-17.10.2004

OKRESNÍ PŘEBOR

MOCHTÍNSKÁ REZERVA DOMA OPĚT ROZDÁVALA

Dvě kola chybí do konce první části okresního přeboru. S blížím se závěrem podzimu který rozhodne o tom, kdo z účastníků nejvyšší okresní soutěže přezimuje na jejím čele a naopak kdo bude mít přes zimní přestávku  možnost na své  soupeře pohlížen ode dna tabulky.  A obou pólech tabulky je  zatím situace velice vyrovnaná. Po zaváhání favoritů kdy Janovice nechaly bod v Myslívě a Svéradice  tři v Nezamyslicích si výrazně v tomto  kole polepšili fotbalisté ze Železné Rudy. Těm se podařilo přesvědčivě bodovat v Pačejově a a po překvapivé a vysoké prohře Dešenic ve Vrhavči alespoň na nejbližší  kolo setřást dalšího z nebezpečného   konkurenta v boji op čelo tabulky.

Mochtín B - Bezděkov 2 : 3 (1 : 1)

Na hřišti nováčka se hrál vyrovnaný zápas který ve svůj prospěch rozhodli hosté zásluhou úspěšnějšího proměňování gólových příležitostí. Mochtínské rezervě  se  naopak v koncovce  nedařilo

a pokračovala ve výprodeji mistrovských bodů na domácím hřišti.
Rozhodčí: Petržilka Jiří Diváků: 50, ŽK 4:3.
Branky: 31. Šobr, 90. Šup - 41. Bohatý Martin, 77. Šlegl Jan, 88. Bohatý Martin

Vrhaveč - Dešenice 7 : 2 (3 : 1)

Vrhaveč ji v předcházejících zápasech se herně dokazovala prosadit, ale jejich střelci se nedokázali výrazněji prosadit. Hosté jsou překvapením podzimu, ale tentokráte si vybrali slabší chvilku a odnesli to nepříjemnou  a vysokou porážkou. Domácí cestu za úspěchem odstartovali již desáté minutě úspěšně proměněným pokutovým kolem . Ve 14.minutě zvýšil na rozdíl dvou branek  Antonín Skřivánek  který se stal hrdinou svého týmu  když v 75 zakončil svojí bilanci hattrickem. Hostům svitla naděje snížením Bartůňkem na 2:1.Tento kanonýr  ale netušil že další svůj střelecký úspěch si připíše

až minutu před koncem kdy pouze korigoval na konečných 7:2.
Rozhodčí: Vizingr Diváků: 50. ŽK 4:1.
Branky: 10. Tomaka Vilém, 14. Skřivánek Antonín, 45. Minařík Michal, 50. Skřivánek Antonín, 75. Skřivánek Antonín, 79. Popelka Stanislav, 82. Minařík Michal - 40. Bartůněk Miloš, 89. Bartůněk Miloš

Myslív - Janovice 1 : 1 (1 : 0)

Favorizovaní hosté svého sobotního soupeře zřejmě podcenili. Tomu se podařilo s Duklou sehrát dobrý zápas a od 27,.minuty vedli Kubalovým gólem z penalty. Hosté po přestávce přidali, ale stačilo to pouze na vyrovnání. V 78.minutě po rohovém kopu se z odraženému míči dostal Tomáš Souček a srovnal skóre. Závěrečný nápor hostů se Myslívu podařilo  odrazit a získal cennou dělbu bodů.

Rozhodčí: Habada Diváků: 30, ŽK 2:2.
Branky: 27. Kubala Jiří - 78. Souček Tomáš

Pačejov - Železná Ruda 1 : 4 (1 : 1)

Utkání dobré úrovně. Domácí měli v  prvním poločase mírnou převahu, ale opět doplatili na neproměňování šancí. Do vedení je dostal Klouda, který proměnil penaltu nařízenou za sražení Kordy. Hostující obránce uviděl za tento zákrok červenou kartu. Skóre se srovnalo těsně před přestávkou po nešťastném vlastní brance Veringera. Ve druhém poločase byli oslabení hosté lepší a potrestali chyby domácích hráčů třemi brankami.

Rozhodčí: Lang J. Diváků: 80. ŽK 1:2, ČK 0:1.
Branky: 38. Klouda Martin, - 44. vlastní(Veringer) Pavel 62. Lehečka Jakub, 70. Duda Jaroslav, 94. Loos Martin

Luby B - Velké Hydčice 2 : 0 (1 : 0)

Na těžkém terénu dodala obě mužstva dobrý výkon. Už v desáté minutě mohli hosté otevřít skóre, ale v cestě jim stála tyč domácí svatyně.  Po té se domácí vzpamatovali , získali herní převahu  kterou korunoval ve 35.minutě po narážečce s Martinem Vejskalem Karel Šnour vedoucím brankou. V úvodu druhé půle  měli hosté dvě výborné gólové příležitosti, ale také ty ke štěstí domácích brankou neskončily Další minuty patřili domácím, ale střelecky se již i před herní převahu nedokázali prosadit.

Nedáš dostaneš se znovu potvrdilo a v 59.minutě kdo jiný než Karel Šnour zvýšil na 2:0.
Rozhodčí: Šmrha Miroslav Diváků: 20. ŽK 1:3
Branky: 35. Šnour Karel, 59. Šnour Karel

Nezamyslice - Svéradice 3 : 1 (3 : 1)

Lídr tabulky  sice se ujal rychle vedení v 10.minutě Petráškem, ale další minuty první půle přinesli již úspěch  soupeře kterému se v posledních zápasech začíná dařit . V  17.minutě  domácí vyrovnali  kdy po chybě brankáře který nedržel míč  poslal míč za jeho záda  Velkoborský . O minutu později   dal Josef Kopačka na 2:1 a tentýž hráč ve 33.minutě  jistil  vedení na rozdíl dvou branek.

Šance hostů po přestávce volaly po vyrovnání, ale i když již byl domácí gólman překonán stačil ještě Smetana zatáhnout za záchranou brzdu a míč z prázdné branky hlavičkou odvrátil. Na druhé straně měl dvě možnosti skórovat Burda, ale jednou pálil těsně vedle a jednou jeho střelu výborně zlikvidovat strážce svéradické svatyně

Rozhodčí: Diváků: 40. ŽK  3:2
Branky: 17. Velkoborský Jan, 18. Kopačka Josef, 33. Kopačka Josef - 10. Petrášek Michal

TJ Nalž. Hory - Hradešice B     4 : 0 (2 : 0)

Místní derby jednoznačně dopadlo lépe pro domácí. Ti se dokázali na rozdíl od nedisciplinovaných hostů více soustředit na hru  a tentokráte těžili ze střeleckého umění autora hattricku Petra Štěcha.  Hradešice , tak jak je to  u jich v průběhu podzimu již zvykem opět dohrávali bez vyloučeného  Václava Melky.

===================================================================

1.  Svéradice          11   8   0   3   26: 12    24  (  9)

2.  Železná Ruda       11   7   1   3   36: 22    22  (  4)

3.  Janovice           11   6   3   2   27: 15    21  (  3)

4.  Dešenice           11   6   1   4   33: 27    19  (  4)

5.  TJ Nalž.Hory       11   4   5   2   14: 12    17  ( -1)

6.  Vrhaveč            11   4   4   3   15: 12    16  ( -2)

7.  Bezděkov           11   5   1   5   25: 24    16  (  1)

8.  Luby  B            11   4   3   4   15: 17    15  (  0)

9.  Nezamyslice        11   3   5   3   21: 19    14  ( -1)

10.  Velké Hydčice      11   4   1   6   20: 19    13  ( -2)

11.  Pačejov            11   3   3   5   12: 16    12  ( -6)

12.  Hradešice  B       11   2   3   6   11: 29     9  ( -9)

13.  Mochtín   B        11   2   2   7   15: 28     8  (-10)

14.  Myslív             11   1   4   6    7: 25     7  ( -8)

III. TŘÍDA

VEŘECHOV POKRAČUJE V SÉRII ZÁPASŮ BEZ PROHRY

K utkání do Velhartic zajížděl vedoucí tým tabulky z Veřechova s bilancí devatenácti soutěžních zápasů bez prohry. Ten dvacátý v řadě skončil na horké půdě bez ztráty kytičky a to jen dokazuje mimořádný a bojovný duch týmu který pokračuje v roli nováčka soutěže nečekaně úspěšně. V tomto kole se po ztrátě bodů největších soupeřů náskok Veřechova ještě zvýšil.

Neznašovy - Horažďovice B 1 : 1 (1 : 1)

O výsledku se rozhodlo již do 25.minuty kdy se hostům podařilo zlikvidovat rychlou brankou z úvodu zápasu.
Rozhodčí: Veverka Jan
Branky: 5. Uldrich Kamil - 25. Burda

Hrádek B - H.M.Boží 2 : 2 (2 : 0)

Hosté ani za nepříznivého stavu 2:0 nerezignovali a přestože hráli o deseti dokázali ve drouhém poločase snížit  Valentou a faulu na tohoto hráče pak Zdeněk Hoffmann srovnal z nařízené penalty na nkonečnou dělbu bodů.

Rozhodčí: Haviar Štefan. ŽK 2:2
Branky: 23. Vojta Jiří, 25. Holeček Radek - 52. Valenta Dušan, 62. Zdeněk Hoffman.

Strážov B - Plánice 1 : 2 (1 : 1)

První půle byla ve znamení výrazné převahy domácích , kdy svoje šance ke vstřelení branky promarnili zkušení Jada s Kubalíkem. Od 65.minuty hráli z důvodu zranění Kreibicha o deseti. Přesto mohli v závěru strhnout vítězství na svojí stranu. Faul na Petra Kollerousse ale rozhodčí Steinchach v pokutovém území hostů posoudil za dovolený a  body si odvezli  hosté do Plánice.
Rozhodčí: Steinbach Jiří . Diváků: 50.
Branky: 12. Janda Václav - 8. Baštař Pavel, 57. Pavlíček Zdeněk

Zavlekov - Chanovice B 3 : 0 (1 : 0)

Domácí se dočkali v tomto duelu  prvního domácího vítězství v tomto ročníku.
Rozhodčí: Kurc Lubomír Diváků: 45
Branky: 7. Maxa Rostislav, 60. Špitalský Jan, 87. Maxa Rostislav

Velhartice - Veřechov 1 : 1 (0 : 1)

Klára Hrdličková

Na velhartickém hřišti jsme přivítali první tým tabulky, dosud neporažený Veřechov. Velhartičtí k zápasu přistoupili zodpovědně, protože věděli, že získat alespoň jeden bod nebude nic jednoduchého. V 8. minutě se po závaru před brankou hlavou netrefil domácí L.Pilík a v následné dorážce střílí branku P.Fleisig. Všichni z Velhartic se radovali z první branky, ale po opravě čárového rozhodčího, který nahlásil ofsajd, branka rozhodčím Vondrou uznána nebyla. Tak se začínalo od začátku. Hra se dále odehrávala přesně podle hesla- nedáš - dostaneš. Ve 14 min. neodhlavičkoval střelu hostů domácí hráč P.Hrdlička a míč, který se dostal až před brankáře L.Waldmanna už jenom veřechovský Otámal umístil do naší branky. Na obou stranách bylo v další hře spousta šancí, ale ze hry měli stále na vrch hráči Velhartic. Mužstvo Veřechova bylo oslabeno velkou marodkou, což se na jejich herním projevu opravdu velmi podepsalo. Ve 33. minutě střílel přímý kop domácí M.Pruner a odražený míč od veřechovského brankáře dorážel hlavou do branky L.Pilík.Míč ale proletěl kolem brankáře a do prázdné branky ho mohli umístit další dva domácí hráči, míč ale nedoběhli a úspěšně zakončit se nepodařilo.V ochozech to jenom zašumělo.

Do druhého poločasu opět nastoupili velhartičtí s větším nasazením a hra se odehrávala hlavně na území Veřechova. Šance střídala šanci, gól měli na kopačce domácí P.Fleisig i P.Poledník. Od druhé poloviny hra velmi znervózněla a na obou stranách se velmi žlutilo. Velhartičtí hráči i fanoušci doslova tlačili míč do branky. Ve 87.minutě od čáry střílel trestný kop po faulu domácí V.Vaněk a střelu, která mířila do branky už jenom přiklepnul P.Poledník. Bylo vyrovnáno a radost, která propukla na velhartickém stadionu nebrala konce.

Sestava domácích:

Waldmann Luděk, Vilikovský Miroslav, Lorenc Martin, Kopačka Michal, Hrdlička Petr, Prosr Pavel ( Vaněk Václav ),  Pavel Ruda ( J. Vinz ), Fleisig Petr ( M. Bejvl ), Pruner Milan, Poledník Pavel, Pilík Luboš

ozhodčí: Vondra Jiří Diváků: 100
Branky: 87. Poledník Pavel - 14. Otáhal Vlastimil

Kolinec - Janovice B 4 : 0 (1 : 0)

Hosté bez posil z prvního týmu na hřišti v Kolinci se nedokázali ani jednou střelecky prosadit . Naopak nechali vyniknout domácím kterým se herně i střelecky\y dařilo a zejména za výkon ve

druhém poločase si vysoké vítězství zasluhují.
Rozhodčí: Bala. ŽK 1:2.
Branky: 19. Holeček Michal, 50. Kopp Josef, 51. Vacherlon, 78. Holeček Michal

Měcholupy - Týnec A 2 : 2 (1 : 1)

V Měcholupech se hrálo na silně podmáčeném trávníku  průměrné utkání. V něm měli sice domácí herně navrch, ale hosté zase svého kanonýra  Vlastimila Knotka, který vždy dokázal odpovědět na vedoucí úspěch Měcholup vyrovnávající brankou.

Rozhodčí: Šindelář. Diváků: 20. ŽK 3:4
Branky: 11. Novák Petr, 60. Petelík  (PK) - 42. Knotek Vlastimil, 86. Knotek Vlastimil