1. A třída - 11.kolo : 16. - 17.10.

1.  A   T Ř Í D A

LUBY DOKÁZALY PŘIVÉST BODY Z PŘEŠTIC

Po domácí remíze před týdnem ve které se Luby dělily s béčkem TJ Klatovy  čekal Start náročný zápas v Přešticích. Obavy z výsledku se nenaplnily a  tři body jistil v závěru z penalty  V.Smolík .

Přeštice B : Luby      0 : 3  ( 0 : 0 )

Pavel Bečka

Hosté začali utkání aktivněji a celý první poločas se hra odehrávala na polovině domácích. Velké množství rohových kopů a standartních situací však hosté nevyužili a když neproměnil svoji šanci ani V. Smolík skončil první poločas bez branek.

Úvod druhého poločasu patřil naopak domácím, kteří získávali územní převahu, ale do žádné šance je hostující obrana nepustila. V 59. minutě po faulu na Cupla si postavil míč Krotký a vymetl levý horní roh domácí branky. V 62. min. se dobře na vápně orientoval Cupl a střelou k tyči zvýšil na 0:2. Poté se hosté stáhli do obrany a domácí se vrhli do útočení. Pomohlo jim v tom i vyloučení P. Smolíka po druhé ŽK. Hosté v deseti bránili a v 90. min. odpískal rozhodčí Liškutín  PK za faul na Turnera, kterého vyslal do brejku Krotký. Míč si postavil zkušený V. Smolík a z přehledem penaltu proměnil.

Sestava: Kalaš, Turner, Papay, Pikhart, Voráček T., Voráček J. ( 68' Krýsl ), Smolík V., Krotký, Cupl ( 81' Vejskal T. ), Bouberle, Smolík P.

Branky :  59.Krotký , 62. Cupl, 90.V. Smolík (PK).

Slovo trenéra Pavla Bečky :  Utkání jsme mohli rozhodnout již v prvním poločase, ale branka domácích byla pro nás zakletá. Druhý poločas jsme začali v útlumu, ze kterého nás dostala až pěkná branka Jardy Krotkého. Když zvýšil  Cupl na 2:0, bylo prakticky rozhodnuto. Výhru nad nebezpečným soupeřem potvrdil z penalty V. Smolík. Přivezli jsme další 3 body z venku, a to je důležité. Teď jen potvrdit výkonnost doma s Klenčím.

TŘI BODY ZACHRAŇOVAL  BŘEČKA

Čtyři kola před koncem podzimní části 1.A třídy si zatím výborné třetí místo v tabulce pojistila klatovská divizní rezerva . Neměla to v domácím prostředí s houževnatým soupeřem z Přimdy vůbec snadné . V době kdy to vypadalo, že dojde k dělbě bodů vzal na sebe zodpovědnost zkušený Břečka který sedm minut před koncem dal vítězný úspěch domácích.

Klatovy B -  Tatran  Přimda   2:1 (1:0)

Zedek Karel

Do Klatov zavítal soupeř ze Přimdy a byl Klatovům velmi zdatným soupeřem. Rezerva divizního mužstva navázala na úspěch A mužstva, které přivezlo body z Hořovic  a z minima vytěžilo maximum.
Klatovy se ujali vedení po penaltě, která se kopala po faulu na Vítovce již v 6.min  a Břečka je kopat umí. V další fázi zápasu Přimda zatlačila domácí na jejich polovinu a klatovští měli dost práce udržet výsledek.
Ve druhém poločase domácí pokračovali v nevýrazném výkonu a toho hosté využili v 65.min, když se do míče z velké  dálky opřel Kůs a překonal Hermana. Když už to vypadalo na remízu,  přišla pěkná akce od Marka Lukeše. V 83.min. poslal kolmou přihrávku na Břečku a ten z těžkého úhlu levou dokázal prostřelit hostujícího brankáře a tím zajistit Klatovům výhru 2:1.
Sestava Klatov: Herman-Kováč,Kraus,Bušta-Vítovec,Brejcha,Holiš(60.min Franc),Lukeš,Ježek (46.min Kotáb Z)-Kotáb J(85.min Jandoš),Břečka

Branky :  6.min (PK),83.min Břečka -  65.min Kůs
Rozhodčí : Jurčík
Diváků : 100, ŽK  2:1.