Okresní přebor, III. třída dospělých - 8.(10.)kolo : 9.-10.10:

OKRESNÍ PŘEBOR

OMLUVA   Omylem byly výsledky těchto dvou okresních soutěží mužů zařazeny do sekce výsledky - dorost. Ještě jednou se omlouvám!! Zjistil jsem to až když jsem byl dotázán jedním z čtenářů zda také boduu zveřejněny výsledky z těchto soutěží!

NEZAMYSLICE SI VEZOU BODY Z BEZDĚKOVA

Devět kol čekali fotbalisté Nezamyslic na své první podzimní vítězství které dosáhli v minulém kole. Po té když je čekal venku zápas v Bezděkově málo kdo by předpokládal, že se budou po tomto duelu rovněž radovat ze zisku bodů. Domácí dokonale zaskočili a uštědřili jim nepříjemný debakl. Štědří na rozdávání branek byla vedoucí čtveřice která se usadila na čele tabulky a po desátém kole ještě před ostatními soupeři navýšila náskok.  Naopak bez branek skončil také duel v okresním přeboru v Hradešicích  a cenný bod putuje do Vrhavče.

Velké Hydčice - Pačejov 1 : 0 (1 : 0)

Petr Kotrba

Domácí byli aktivnější v  prvním poločase a dosáhli tak na jediný gól zápasu po standardní situaci usměrnil míč do branky hostů domácí střelec Luděk Vaněk . V druhém poločase , hlavně ke konci se snažily hosté vyrovnat , ale jejich snaha vyšla nadarmo
Rozhodčí: Diváků: 40
Branky: 40. Vaněk Luděk

Železná Ruda - Myslív 6 : 1 (3 : 1)

Rudolf Pavel

Favorizované mužstvo domácích v utkání  s posledním týmem tabulky začalo dle očekávání náporem.Kupodivu to byli hosté, kteří v 9.min. po trestném kopu šli do vedení.Prudkou střelu Bláhy dorazil Kubala .Domácím týmem to neotřáslo a v 18.min.Toman prudkou střelou pod břevno vyrovnal (1:1).Další šance zlikvidoval brankář hostí.V 33.min.utekl Loos a přihrávku před prázdnou branku proměnil  Göndör ve vedoucí branku (2:1).V poslední minutě první půle již průnik do pokutového území  zakončil sám Loos (3:1).
Druhá půle začala ve vlažném tempu a prokřehlí diváci se nudili.Teprve střela J.Lehečky do tyče v 68.min.nastartovala očekávaný nápor domácích.Střídající Duda v 70.min.vyhrál souboj s brankářem a zvýšil do prázdné brány (4:1). Poté se v utkání přitvrdilo, na což doplatil hostující Kubala a po dvou ŽK musel opustit hřiště. Toho využil J.Lehečka v 85.a 87.min., když stanovil konečný výsledek na 6:1.
Rozhodčí: Pressl. Diváků: 40. ŽK: 1:2 .ČK : 0:1(Kubala po 2 ŽK).
Branky: 18. Toman Radek, 33. Göndör Alexander, 38. Loos Martin, 65. Duda Jaroslav, 85. Lehečka Jakub, 87. Lehečka Jakub - 9. Kubala Jiří

Hradešice B - Vrhaveč 0 : 0 (0 : 0)

Výsledek odpovídá průběhu hry.

Rozhodčí: Veverka Jan Diváků: 50. ŽK: 2:4.

Dešenice - Mochtín B 4 : 1 (1 : 0)

Dušan Kubečka

Hosté byli,ač podle výsledku se to nezdá,domácím  více než zdatným soupeřem. Ovládli střed hrací plochy, ale domácího brankaře ohrožovali pouze ze standardních situací.Domácím vyšel závěr poločasu a vstup do druhé půle, kdy získali dvoubrankové vedení. Hostům se podařilo snížit, ale v poslední desetiminutovce domácí přehráli obranu hostů a výsledkem byly dva góly.
Rozhodčí: Husník Václav
Branky: 44. Pytel Václav, 46. Brůža Vladimír, 80. Poupa Michal, 84. Bartůněk Miloš - 49. Bejvl Milan

Bezděkov - Nezamyslice 1 : 5 (1 : 2)

Hosté byli po všech stránkách lepší a  svého v útlumu hrajícího soupeře zcela jednoznačně přehráli. Trenér Milan Janda měl konečně k dispozici všechny hráče a navíc novou posilu Zdeňka, který se vrátil zpět do mateřského klubu ve kterém vyrůstal a v poslední době hrál na hostování v Chanosu Chanovice.

Rozhodčí: Vizingr Štěpán Diváků: 20
Branky: 0. Bohatý Miroslav - 0. Musil Ondřej, 0. Musil Ondřej, 0. Smetana Radek, 0. Kopačka Josef, 0. Zdeněk

Svéradice - Luby B 5 : 0 (2 : 0)

Václav Dušek  ml.

Utkání dvou převážně mladých kolektivů začalo velmi aktivně z obou stran. První branka přišla již ve 4. minutě a jejím autorem byl Makovec. Pak hosté spálili během chvíle dvě čisté gólové šance a gólově udeřilo znovu na druhé straně. Makovec se uvolnil po pravé straně, předložil přihrávku L.Soukupovi a ten neměl se zakončením problém. Následně se objevil v jasné šanci Makovec, ale pálil jen do brankáře. V závěrečných minutách prvního poločasu se začalo na trávníku přiostřovat a k vidění byla i červená karta pro lubského Šnoura, který v poslední chvíli fauloval do vyložené šance se dostávajícího Makovce. Druhý poločas začal stejně jak ten první skončil, tedy další červenou kartou. Tentokrát byl jejím držitelem domácí Šrámek, za klukovský faul na pronikajícího protihráče. Pak již na hřišti existovali jen domácí. Marek nejdříve bombou trefil tyč a o chvilku později dostal krásný balon do uličky Lukáš Soukup a sám proti brankáři nezaváhal. Střelec dvou branek domácích pak posadil krásný centr na hlavu Andriye Nadycha, který pěkným gólem oslavil první start v dresu Svéradic. V závěru ještě spálil další šanci domácích po úniku Makovec, ale na konečných 5:0 stihl ještě pečetit Jan Svoboda ml.

Rozhodčí: Hais Pavel
Branky: 4. Makovec Stanislav, 16. Soukup Lukáš, 63. Soukup Lukáš, 69. Nadych, 90. Svoboda ml.
ŽK  2:1. ČK: Šrámek Karel - Šnour Karel

Sestavy

FK Svéradice: M.Soukup - Kába - Šrámek, Marek, Ouda - Nadych, Petrášek, Vrána (63.J.Větrovec), Petřík (79.Vaneček) - S.Makovec, L.Soukup (71.J.Svoboda ml.)

TJ Start VD Luby B: Hromada - Krejčiřík, T.Vejskal, Vondráček, Heřman, Huc, J.Hodl, P.Hodl, Šnour, Nohel, Čeleda (46.Pedlon)

Janovice - TJ Nalž. Hory 4 : 1 (1 : 1)

Radim Kološ
Úvod utkání začali lépe domácí a vytvářeli si brankové příležitosti, které kryl hostující brankář. V 17.minutě se na malém vápně uvolnil Keřlík, přihrál Slivoňovi a ten poslal domácí do vedení. Ve 24.minutě rozehrávali hosté standardní situaci, domácí brankář vyrazil míč k hostujícímu Bouzkovi a ten vyrovnal. Další šance byly na straně domácích, ale žádná branka se z nich neujala. První akce domácích ve druhém  poločase skončila gólem, Slivoň přihrával Keřlíkovi a ten do prázdné brány skóroval. Další šance domácích přišli v 68.minutě,kdy ještě Slivoň minul, ale v 72.minutě dopravil míč do sítě hostí Gaborik a stav byl 3:1. V 85.minutě upravil na konečných 4:1 Slivoň

Rozhodčí: Petržilka Jiří Diváků: 30

Branky: 17. Slivoň Václav, 48. Keřlík Václav, 72. Gaborik Luboš, 85. Slivoň Václav - 24. Bouzek Stanislav

===================================================================

1.  Svéradice          10   8   0   2   25:  9    24  (  9)

2.  Janovice           10   6   2   2   26: 14    20  (  2)

3.  Železná Ruda       10   6   1   3   32: 21    19  (  1)

4.  Dešenice           10   6   1   3   31: 20    19  (  4)

5.  TJ Nalž.  Hory     10   3   5   2   10: 12    14  ( -1)

6.  Velké Hydčice      10   4   1   5   20: 17    13  ( -2)

7.  Bezděkov           10   4   1   5   22: 22    13  ( -2)

8.  Vrhaveč            10   3   4   3    8: 10    13  ( -2)

9.  Pačejov            10   3   3   4   11: 12    12  ( -3)

10.  Luby  B            10   3   3   4   13: 17    12  (  0)

11.  Nezamyslice        10   2   5   3   18: 18    11  ( -1)

12.  Hradešice  B       10   2   3   5   11: 25     9  ( -9)

13.  Mochtín   B        10   2   2   6   13: 25     8  ( -7)

14.  Myslív             10   1   3   6    6: 24     6  ( -6)

III. TŘÍDA

PÁTÁ REMÍZA VELHARTICKÝCH FOTBALISTŮ

Na Týnci viděli diváci úrodu  deset branek  a dělbu bodů.  Pro hosty v Velhartic to byla již jejich pátá remíza v deseti odehraných kolech! V Horažďovicích  tentokráte zůstaly body zásluhou  místní rezervy. Tento zápas ukončil  úspěšnou  pouť fotbalistů z Měcholup devíti zápasů bez prohry. Ani  branku doma nedal na svém hřišti nováček  Sokol Plánice a v tabulce klesá stále níže.

Horažďovice B - Měcholupy 1 : 0 (0 : 0)

Michal Forman

Domácí i tentokráte měli herně navrch, avšak  jako už tradičně neproměňovali gólové šance. Hosté kromě několika rohů, domácího brankaře prakticky neohrozili. Už se zdálo, že domácí opět tři body nezískají, když se naštěstí pro ně devět minut před koncem zápasu  zapsal do listiny střelců M.Duban. Zařídil tak, aby body zůstali v Horažďovicích. Hosté vzhledem k vývoji utkání mohou děkovat nemohoucnosti domácích střelců a dobře chytajícímu golmanovi, že si neodvezli větší brankový příděl.
Rozhodčí:
Vondráček. Diváků: 30
Branky: 81. Duban Michal

Týnec A - Velhartice 5 : 5 (3 : 3)

Hosté na Týnci zachraňovali zisk bodu vyrovnávající brankou Velikovského dosaženou v úplném závěru .

Rozhodčí: Lažánek L. Diváků: 40. ŽK: 0:1 .
Branky: 7. Kubový Pavel, 12. Kubový Pavel, 42. Kubový Pavel, 56. Kubový Pavel, 83. Mužík Radek - 2. Poledník Pavel, 27. Pilík Luboš, 33. Vinc Josef, 86. Vilikovský Miroslav, 90. Vilikovský Miroslav

Plánice - Hrádek B 0 : 3 (0 : 0)
Rozhodčí: Petrželka Fr.ŽK 4:1, ČK 1:0.
Střelci branek nehlášeni.

H.M.Boží - Neznašovy 1 : 1 (0 : 0)

Radek Bernard

V prvním poločase začali lépe domácí a v prvních 20 minutách si vytvořili několik slibných příležitostí, z nichž minimálně dvě byly gólové. Ta největší skončila po střele M. Chmelíka a po mírné teči
hostujícího brankáře na pravé tyči hostující branky. V té době největší nebezpečí pro Neznašovy hrozilo především ze standartních situací včetně rohových kopů. Posléze ovšem přebrali iniciativu hosté a ve druhé části I. poločasu zatlačili horáky před vlastní pokutové území, z čehož pramenilo
hned několik šancí. Ta největší skončila pro změnu, po tvrdé hlavičce hostujícího útočníka, na břevně domácích, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.   Ve druhém poločase se hra opět takřka vyrovnala a šance se rodily na obou stranách. Když už se zdálo, že na Horách branka nepadne, udeřilo v 83. minutě na straně domácích, když po centru z pravé strany, neobsazený neznašovský útočník Voráček skóroval z malého vápna - 0 : 1. Tato branka domácí ještě více nabudila, a tak nejprve kapitán domácích po autovém vhazování jen těsně nedoskočil balón před prázdnou brankou Neznašov a po chvilce z rohu již balón doskočil, ale ten jen těsně minul soupeřovu branku.Osud utkání tak nakonec vzal do svých "nohou" stoper domácích F. Hosnedl, který vystřelil nádhernou ránu cca z 25 m a brankář hostů se jen ohlédl, jak balón končí v  levém růžku jeho branky - 1 : 1. Do posledního hvizdu rozhodčího Habady již branka nepadla, a tak se v tomto slušně hraném a
vyrovnaném zápase soupeři rozešli smírně. Remíza v tomto utkání je zasloužená, jelikož neznašovští měli mírnou herní převahu, ale domácí si  zase vytvořili víc vyložených brankových situací. Závěrem bych rád vyzdvihl  výkon rozhodčího Habady, který dal včas znát všem aktérům, že on je pánem na
hřišti a nebude tolerovat žádné diskuse.
 Rozhodčí: Habada. Diváků: 40. ŽK: 1:1 .
Branky: 85. Hosnedl František - 83. Voráček Pavel

Janovice B - Strážov B   5 : 2 (3 : 2)

Po dvou přímých kopech vedli hosté ve 20.minutě už 0:2.. Poté se domácí vzpamatovali a dvěma góly Slivoně a jedním Tománka do poločasu otočili vývoj zápasu. V druhém poločasu toho k vidění již moc nebylo, domácí kontrolovali hru a ještě svůj náskok dokázali navýšit.
Rozhodčí: Kurc Lubomír Diváků: 20. ŽK 2:3..
Branky: 37. Slivoň Václav, 43. Slivoň Václav, 45. Tománek Vladimír, 71. Petruška Patrik, 83. Slivoň Václav - 2. Janda Václav, 20. Janda Václav

Veřechov - Zavlekov 2 : 1 (1 : 0)

Domácím výrazně chyběl v koncovce jejich kanonýr Pavel Raška.  V hostech našli zdatného soupeře , který korigoval výsledek gólem v poslední minutě tohoto zápasu.
Rozhodčí: Abraham Diváků: 70
Branky: 29. Janda Petr, 76. Vítovec Josef - 90. Maxa Rostislav

Chanovice B - Kolinec 3 : 1 (2 : 0)

Rozhodčí: Bala Petr . ŽK 1:1.
Branky: 18. Korbel Josef, 37. Vivatenko Jurij, 85. Kubaň Jan - 63. Hanus Josef