1.A třída 10.kolo : 9.-10.10.

1.  A   T Ř Í D A

PŘÍSNÁ PENALTA ROZHODLA O  DĚLBĚ BODŮ

Jediné derby přinesl podzim v 1.A třídě pro týmy z Pošumaví. Tentokráte los určil místo derby v Lubech.Na místní trávník nastoupil kvalitní kádr divizní zálohy Klatov proti domácím fotbalistům. Oba soupeři měli za sebou úspěšné výsledky z minulého kola, když Klatovy B doma rozdrtily Úněšov 9:0 a Luby dokázaly přivést body z Dyšiné.

Luby   - Klatovy   B  2 : 2 (1 : 1)

Miroslav Sedlmaier

Karel Janda

Hráčský materiál byl co se týče kvality na  straně  hostů a z toho plynula i jejich mírná převaha. Ta jim přinesla  po centru Ježka již  v 9.minutě Patrikem  Lukešem  vedoucí branku.  Radost do domácích řad přišla ve  32.minutě . Na konci  bratrské spolupráce Láďa Smolík přihrál Pavlovi Smolíkovi  bylo vyrovnáno.  Hosté měli smůlu když střelu Břečky zastavila tyč Kalašovy branky. Na  druhé straně se  v závěru první půle zaskvěl výborným zákrokem brankář Herman, který vyrazil  střelu L.Smolíka z 25 metrů. Po přestávce mohl rozhodnout Radek Pikhart, ale v 51.minutě z malého vápna přestřelil. Kalaš zase musel likvidovat hlavičku Vítovce  a když již diváci viděli v 64.minutě branku po hlavičce Kotála, tak tu ke zklamání hostů rozhodčí pro ofsajd neuznal. V 69.minutě šel sám na brankáře P.Smolík, ale v rozhodujícím okamžiku situaci vyřešil pouze nastřelením vybíhajícího klatovského gólmana.  V 73.minutě se domácí konečně dočkali . Po spolupráci  Krotký – Voráček -  Papay posledně jmenovaný vsítil  vedoucí branku Startu, ale  tato radost Lubských  trvala pouze šest minut. V 79.minutě byl po střetu M.Lukeše s domácím Papayem  nařízen pokutový kop . Míč si na značku PK postavil  Břečka  a z jeho kopačky bylo vyrovnáno. V neúvozním závěru se již žádnému z aktérů tohoto prestižního derby nepodařilo ho rozhodnout ve svůj prospěch a tak se body dělily.

Branky : 32. Smolík P. , 73. Papay – 9. Lukeš, 79.Břečka (PK)

Rozhodčí : Vocelka , Diváků : 200. ŽK 3:0.

Sestava Startu Luby : Kalaš -  Turner, Papay, Juřina, Cupl(76.Ceplecha), Krotký, Smolík L., Bouberle, Pikhart, Smolík P.(86.Krýsl), Voráček J.(88.Vejslak M.).