Krajský přebor mužů 10.kolo : 9.-10.10.

NOVÁČKOVÉ KOUZLA JAKO BY KOUZLA  ZBAVENI

Po úspěšném vstupu do nejvyšší krajské soutěže oba nováčkové z Pošumaví jako by byli v posledních kolech kozla zbaveni. Především se přestává dařit Okule Nýrsko která ani v duelu v Domažlicích nedokázala zabránit v pokračující sérii porážrk. Po neúspěchu v Sušici sice Horažďovice bodovaly, ale zisk bodu v domácím prostředí není určitě to pravé ořechové co by si jejich příznivci přáli a navíc neviděli ani branku ! Těch se dočkali diváci v Sušici kteří viděli druhé vítězství svých barev za sebou na domácím hřišti a to posunulo tým TJ Sušice  v tabulce do první pětky .

Jiskra Domažlice – SKP Okula Nýrsko  2:1(1:1)

Jiří Vondra

Miroslav Sedlmaier

I když šli domácí hráči po chybě hostů na pravé straně již v 5. minutě do vedení, byli to hosté z Nýrska kteří diktovali první poločas tempo hry. Ve 12. minutě se zastřeloval doprostřed branky hostující Malý. Ve 23. minutě těsně minul branku střelou Kajínek a ve 26. minutě zaváhal s koncovkou na malém vápně Zwiefelhofer. Ve 28. minutě se již hosté vyrovnání dočkali. S přímého kopu se trefil Ulip a srovnal tak skóre prvního poločasu na 1:1

I druhou půli začali domácí lépe a opět po zaváhání Nýrské defenzívy na pravé straně, šli v 53. minutě opět do vedení. Nýrsko se opět snažilo jako v první půli skóre vyrovnat. Velkou šanci měl v 74. minutě hostující Rubáš, který postupoval sám na brankáře Domažlic , ale bohužel v koncovce neuspěl. V nastaveném čase pak ještě pronikal do vápna domácích Zahrádka a byl zastaven faulem. Píšťalka sudího však zůstala němá a tak se na stavu již nic nezměnilo. I přes to, že zanechali hráči Nýrska v Domažlicích dobrý dojem odjíždějí domu z prázdnou.

Branka Nýrska: Ulip (PK)

Sestava Nýrsko: Daněk – Smolík, Polák, Malý, Ulip, Pavlík, Šteiner, Kajínek, Zwiefelhofer, Zahrádka, Kadlec. Střídali: Hájek, Běl, Rubáš.

Rozhodčí: Kostelník – Duda, Šustek

Sušice – Tachov 5 : 1 ((1 : 1).

Vratislav Krulich

Průběh průměrného utkání se vyznačoval herní převahou domácích fotbalistů . Pokud by se mělo charakterizovat jednou větou, pak to byl souboj domácích  útočníků s nejlepším mužem v dresu Tachova brankářem  Markem. Jeho zásluhou odcházeli v poločase kabin za velice lichotivého stavu 1:1 a jeho zásluhou bylo, že jeho tým odjíždí z města na Otavě vzhledem k průběhu utkání s přijatelnou porážkou.  V úvodu zápasu měl gólman hostů při šanci Frančíka jehož hlavička skončila nad brankou štěstí. V 5.minutě již  zasahoval úspěšně  proti Cihlářovi, o minutu později byl v souboji lepší s Prchlíkem,  a při střele Cihláře  stačil míč pouze sledovat, ale ten naštěstí minul tyč jeho svatyně.  Ve 20. a 23.minutě měli hosté  dvě šance. Nejdříve  to bylo Mihálem , ale tomu radost pokazil Kindelman, který  blýskl skvělým zákrokem a  střela Brauna z 25 metrů naštěstí mířila vedle domácí branky.  Domácí pokračovali ve zteči branky hostů. Kočímu opět zkazil radost Marek, Prchlíkovu střelu vyrazil tento brankář  na roh a to už se začala stahovat mračna nad jeho brankou. Ve 28.minutě domácí rozehrávali  Frančíkem trestný kop který poslal míč za obranu hostů a nabíhající Ritter ve skluzu poprvé brankáře hostů překonal.  O čtyři minuty později při obranném zákroku zatáhl za záchranou brzdu Hubáček ale  při tom si počínal nedovoleně a kopala se proti Sušici penalta. Její exekutor Hobza sice byl úspěšný, ale jen se štěstím, neboť jeho střelu reflexivně Kindelman vyrazil, ale míč se  od tyče odrazil za jeho záda a bylo srovnáno na 1:1. V závěru první půle mohl poslat  opět do vedení  Kočí, ale jeho střele zbránilo břevno. Ve druhé půli tlak domácích narůstal . Tři minuty  po přestávce  předvedli domácí jako přes kopírák situaci při první brance . Trestný kop rozehrál opět Frančík , který centroval  za obranu na nabíhajícího Rittera a ten tentokráte hlavou  opět Marka dokázal překonat. V 62.minutě  po brejku  ustál souboj s brankářem hostů Kočí  úspěšným lobem přes vybíhajícího gólmana zvýšil na 3:1..  V 68.minutě udělal jedinou chybu v tomto zápase strážce stavyně hostů, když neudržel  míč  který vyrazil před sebe do Kočího a od něho skončil míč po čtvrté v tachovské síti. Tečku za brankostrojem domácích ve druhé půli udělal Prchlík v 73.minutě, kdy po hezké akci  Hubáčka zakončil  nádhernou ranou z 23 metrů  a uzavřel tak brankový účet tohoto duelu. Další šance Cihláře ani Kočího  již úspěch domácím barvám nepřinesly . Hosté měli ještě jednu příležitost skórovat, když z přímého kopu míč těsně minul Kindelmanovu svatyni, ale to bylo z jejich strany vše  co jim domácí obrana dovolila.

Rozhodčí : Kubec.

Branky : 28.,48. Ritter, 63.,68.Kočí, 73. Prchlík.

Sestava :  Kindelman – Marek L.(67.Skála), Hoda(82.Dryk), Kitter, Votava, Prchlík, Franěk, Hrach, Cihlář, Kočí, Hubáček.

Horažďovice – Chlumčany  0 : 0 .