Divize 10.kolo : 9.-10.10.

D I V I Z E

KLATOVY SI POLEPŠILY, CHANOVICE POHORŠILY

Klatovy po sobotním vítězství se probojovaly na druhé místo v tabulce. Chanovice  při velké vyrovnanosti ve spodních patrech  tabulky  po té, když vyšly v Plzni na Sencu bez bodového zisku jsou na opačném pólu tabulky a po desátém kole jim patří poslední příčka.

Karel Zedek

V 10. kole divize skupiny A zavítal do Klatov soupeř z Motorletu Praha. Klatovy posilněni výhrou z Chanovic šli do zápasu s jediným cílem a ten splnily na sto procent. V sestavě chyběl Staroba , který své účinkování v Klatovech na vlastní žádost ukončil. Do ní se naopak vrátili zranění Vonášek a Bečka a první jmenovaný měl svůj den.
V osmé minutě se do šance ve vápně hostů dostali  Vonášek s Koppem, ale nestačili zakončit. Hosté se osmělili v 16.min střelou vysoko nad branku domácích.  Ve 26.min se k odraženému míči na vápně dostal Voborník, tvrdě vystřelil, ale trefil před brankou stojícího obránce. Ve 27. a hned minutu na to zahodili šanci Voborník a Zedník.Ve 35.min byl ve vápně stažen Zedník a nařízený pokutový kop jak jinak než Vonášek bezpečně proměnil.
Do druhé půle klatovští nastoupili ospalí a přenechali iniciativu hostům, kteří ji v 55.min potrestali gólem Tesaře. Když byl v 58.min po druhé žluté vyloučen hostující Polák domácí přidali na důrazu, zlepšili kombinaci a v 64.min se do velké šance dostal opět Zedník, ale jeho střelu mu brankář Motorletu vyrazil. V 68.min založil Vonášek rychlý brejk, když vyvezl míč přihrál na Zedníka a ten už nemýlil. V 75.min přišla velmi pěkná kombinační akce opět po levé straně Zedník přihrál na Voborníka, ten uviděl před brankou osamoceného kapitána  Vonáška, který si  jeho přihrávku zpracoval udělal vybíhajícímu brankáři kličku a poslal míč do prázdné branky a uzavřel skóre utkání na 3:1. Hosté ještě dvakrát zahrozil, ale skóre utkání se již neměnilo. Tímto výsledkem se Klatovy dostali na historicky nejlepší pozici, co v divizi účinkují..