1.B třída - skupina B - 7.kolo : 2.-3.10.

1.  B   T Ř Í D A  - skupina B

V MOCHTÍNĚ SE BODY DĚLILY

Dvě derby se hrály o víkendu. V Mochtíně se oba týmy z Pošumaví rozešly dělbou bodů. Druhé derby skončilo úspěchem Švihova který po sérii neúspěšných výsledků si vylepšil náladu těsnou výhrou nad béčkem TJ Sušice. Doma uspěl i nováček ze Žichovic který porazil Slovan Plzeň ,. Další tři mužstva hrála na hřištích soupeřů  na kterých byla naprosto neúspěšná. Strážov přišel o body na hřišti do té doby posledního béčka Chlumčan. Toho na úplném chvostu tabulky vystřídal Měčín po prohře v Nepomuku. Domácí se tímto vítězstvím ujali vedení v tabulce. Hrádecký Svatobor se vrací z Losiné rovněž bez bodového zisku.

Mochtín - Hradešice 1 : 1 (1 : 1)

V derby začali lépe hosté z Hradešic. Již v sedmé minutě po rohovém kopu a následně chybně zahraném domácím ofsajd systému  skóroval zcela volný Zbyněk Chmelík. Vyrovnání na 1:1 zařídil  ve 14.minutě Lorenc. Od této chvíle byl domácí Mochtín  po celý zbytek zápasu lepším mužstvem, ale na výhru nedosáhl. Hosty několikkrát podržel výbornými zákroky brankář Ryba. V 52.minutě Mochtín dal vedoucí gól, který ale rozhodčí Ptáčník neuznal. V 83.minutě Trefil Petr Černý z tresntého kopu břevno a následně dvě tutovky ke skórování neproměnil Jaroslav Mareš. Hosté dřeli, hráli na rychlé brejky a udrželi si pro ně cennou remízu.
Rozhodčí: Ptáčník Diváků: 120: ŽK 1:4.
Branky: 14. Lorenc - 7. Chmelík

Dlouhá Ves - Plzeň - Letná 3 : 1 (0 : 0)

Ve 49.minutě otevřel brankový účet domácích Jan Hubený  úspěšnou hlavičkou. Hosté kontrovali v 55..minutě kdy vyrovnal Petr Lehký, ale poslední slovo měl domácí celek který byl fotbalovější a získal v 71. opět vedení na svojí stranu gólem  střídajícího Valvody, který dal následně po svém příchodu na hrací plochu. Tři minuty trefil Martin Krůs umístěnou střelou přesně do branky Letné  na 3:1.Stínem zápasu je zranění Richarda Rovňana kterému  se opět obnovilo zranění kolena.
Rozhodčí: Diváků: 130
Branky: 49.Hubený Jan, 71.Valvoda, 74. Krůs

Nepomuk - Měčín   5 : 1 (2 : 1)

Branky:

ŽK 1:1 . Diváků : 80.

Losiná - Hrádek 3 : 1 (0 : 1)

Domácí pokračovali ve výborných výkonech z posledních kol. Svatoboru se naopak nepodařilo zopakovat jarní vítězství na tomto hřišti a vrací se bez bodového zisku.
Rozhodčí: Diváků: 60
Branky:

Žichovice - Slovan Plzeň 2 : 0 (1 : 0)

V Žichovicích na sebe narazila dvě fotbalově vyspělá mužstva . To bylo na hřišti znát, neboť se po celý zápas hrál kvalitní fotbal. Domácí začali náporem, nejprve Šiškovu střelu vyrazil brankář hostů Krečmar, Šimanovský z úhlu nastřelil tyč a Krejčího hlavičku odvrátila z brankové čáry obrana hostů. Slovan se snažil hrozit rychlými brejky, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Rozhodující moment první půle se odehrál ve 38´, kdy po rohovém kopu brankář hostů neudržel hlavičku Krejčího a Frýda pohotově dorazil. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Hosté hru otevřeli a domácí toho využili k rychlým brejkům. Hlavně pro Šimanovského byla branka zakletá. Nejprve nastřelil gólmana, z další šance trefil spojnici tyčí a při třetím nájezdu nastřelil tyč. Hosté neproměňování šancí málem potrestali, když po chybě obrany se ocitl hostující hráč sám před brankářem Štinglem, ale ten jeho střelu vyrazil. V 90´přišlo rozuzlení, když přímý kop Karla Krejčího tečoval Karel Brož. Vítězství domácího týmu bylo zasloužené. Ke kvalitě utkání přispěl výborným výkonem rozhodčí Štěpán.
Rozhodčí: Štěpán Diváků: 150
Branky: 38. Frýda, 90. Brož

Chlumčany B - Strážov 1 : 0 (1 : 0)

Strážov podal na hřišti posledního celku tabulky nepřesvědčivý výkon . V úvodu inkasoval a již nedokázal výsledek zvrátit ve svůj prospěch.  Nejblíže k tomu měl po střele Helma který orazítkoval břevno a  na tyči skončil míč do kanonýra Mayera. Hosty držel stále ve hře o body Javorský který zlikvidoval domácím pokutový  kop, ale  v útlumu hrající jeho spoluhráči této šance nevyužili to je stálo také vedení v tabulce.

Švihov - Sušice B 3 : 2 (2 : 2)

Domácím vyšel dokonale úvod derby , když jiř ve druhé minutě po centru od Vrby skóroval  Oulík . V 0smé minutě  Homr z trestného kopu nastřelil tyč a Bešta z z následné dorážky zvýšil na 2:0. Úvodní desetiminutovku uzavřeli hosté kteří Skálou snížili na 2:2. Ve 25.minutě nastřeluje domácí  tyč a tak brankový účet první půle uzavírají hosté kteří ve 41.minutě
po střele Dolejšího z velkého vápna vyrovnali na 2:2. V 67.minutě překonává brankáře hostů Míčku po druhé v tomto zápase Bešta a  jak se ukázalo, byla to trefa vítězná.
Sestavy : Švihov - Valeš-Zadražil,Pflug,Čížek(90 Milata),Jílek,Oulík,Bešta, Brož,Havlíček, Homr,Vrba(46.Duchek,65.Špatenka)
Sušice B - Míček-Blažek(30.Rada),Kodýtek,Mráz, Potužák,Joza(69.Kahoun), Ruda,Dolejší, Skála,Sacha,Vaněk

Rozhodčí: Jurčík Diváků: 60. ŽK 1:2
Branky: 2. Oulík, 8. ,87. Bešta - 10. Skála, 41. Dolejš