Krajský přebor mužů 8. kolo : 2.-3.10.

POOTAVSKÉ DERBY PRO SUŠICI

TJ Sušice -  SK Horažďovice    1 : 0 (0 : 0)

Očekávané derby nemohlo diváky neuspokojit. Na krajský přebor se hrálo v Sušici velice kvalitní utkání  kterému nechyběla vyrovnanost, rychlost, důraz hráčů , brankové příležitosti.i výborné výkony jednotlivců.v obou týmech. U hostů upoutal brankář Rybár a ve velmi dobrém světle se představil i Pavlík, který v sušickém týmu ještě v nedávné době hrával.

Po opatrném začátku se prvně osmělili podle očekávání domácí . V 10.minutě poslal do šance Hubáček Kočího, který se dostal sám před brankáře Rybára, kterého chtěl obstřelit, ale míč skončil na Rybárově brankové tyči . Ve 14.minutě byl faulován Kočí . Míč si postavil na místo přestupku Hubáček, ale jeho pěknou střelu neméně výborně zlikvidoval Rybár. Hostům   se nabídla  výborná příležitost ohrozit Kindelmanovu branku  Pavlíkem jehož sólový průnik zastavil na poslední chvíli Hoda a vypíchl míč na rohový kop

Ve 20.minutě se rýsovala druhá gólovka domácích. Po přihrávce od Hubáčka šel sám na Rybára opět agilní  domácí  útočník Kočí, rozhodl se vystřelit, ale Rybár není žádný gólmanský zajíc a jeho střelu vyrazil na rohový kop. Ve 28.minutě zahrávali po faulu na Pavlíka hosté přímý kop Pintířem, jeho třela ale minula cíl. V závěru první půle rychlý útok založil Prchlík rychlý útok, míč od brankové čáry  přistrčil zpět  na hranici pokutového území Horažďovic kam si naběhl L.Marek, ale jeho dělovku opět bravurně vytáhl míč směřující pod břevno vyrazil.

Druhý poločas zahájili ve velkém stylu hosté , když zrychlili kombinaci a  dostali Sušici pod tlak.  V době největšího tlaku přišel jako blesk z čistého nebe rozhodující úder tohoto duelu ze strany domácích. Hoda  poslal krásnou přihrávku na Kočího, ten posla prudký míč před branku hostů a nabíhající Cihlář skluzem  dopravil míč do branky hostů. Sušice se po té koncentrovala na zodpovědnou hru směrem dozadu a nadále těžila z rychlých protiútoků. V 65.minutě se opět ocitl před

Rybárem v tváří v tvář Kočí, ale z bezprostřední blízkosti situaci řešil prudkou střelou který skončila nad Rybárovou svatyní. Ještě před vystřídáním se dostal do šance Cihlář, obešel Pintíře, ale také měl v zakončení vychýlenou mušku. V 78.minutě poslal střídající Janouškovec střílený centr na dva volné  spoluhráče v pokutovém území domácích, ale obránce Votava zatáhl za záchranou brzdu a poslal míč do zámezí na rohový kop. V 88.minutě se po závaru v pokutovém území domácích dožadovali hosté pokutového kopu, ale u výborně řídícího utkání rozhodčího Pastyříka  neléhali zbytečně. V 90.minutě se po čtvrté ve vyložené šanci dostal před brankáře hostů Kočí, ale opět přestřelil. V zápětí měli z protiútoku šanci hosté, ale Pícka z ideální střelecké pozice pálil nad Kindelmanovu branku.

Rozhodčí: Pastyřík.

Branka : 53 . Cihlář. Diváků : 350. ŽK 2:6, ČK 0:1 (85.Janouškovec 2x ŽK)

Sestavy

Sušice :Kindelman – Marek L.,Hoda, Ritter, Votava, Prchlík, Frančík, Hrach, Cihlář (73,Holý), Kočí, Hubáček.

Horažďovice : Rybár, Stulík(57.Janouškovec), Malý, Pintíř, Malík, Jánský, Pavlík, Burda, Kočí(57.Šafanda), Pícka, Strakoš.

Okula Nýrsko – TJ Přeštice  1:2(0:1)

V úvodu utkání  si vytvořili více střeleckých příležitostí domácí hráči.Ve 4.minutě střílel Kadlec těsně vedle branky a o dvě minuty  později pronikal k brance hostů Zahrádka ,ale jeho střelecké zakončení našlo připraveného brankáře hostí který vyrazil míč na roh. V 17. minutě vyslal z 20 metrů nebezpečnou střelu na branku Přeštic opět Kadlec ale míč se zastavil o břevno. Exdivizní Přeštice měli velkou příležitost ve 14. minutě kdy zahrávaly trestný kop ze 16 metrů. Střela však skončila na tělech hráčů ve zdi. Ve 29. minutě však přišel průnik hostujícího Cvachoučka do vápna Nýrska, kde ho domácí Pavlík zastavil faulem a kopala se  penalta ze které  Mrázek nezaváhal a hosté tak odcházeli do kabin z jednobrankovým náskokem.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté. Měli častěji míč na kopačkách a snažili v této části zápas rozhodnout druhou brankou v domácí síti. Nýrsko v 55. minutě  odpovědělo rychlým protiútokem , když po levé straně zatáhl míč Zahrádka, následně jeho přihrávka našla v pokutovém území hostů  Kajínka, který srovnal skóre na 1:1. Po této brance  upadla hra do průměru a na obou stranách bylo k vidění řada nepřesností.  V 65. minutě vystrašil z volného trestného kopu  gólmana hostů  Kadlec který  stačil tuto střelu  vyrazit na rohový kop. PO jeho rozehrání  vznikl před brankou hostí opět nebezpečný závar, ale bez brankového efektu. Hosté naopak nevyužili brankovou šanci v 79. minutě, když prázdnou branku z pěti metrů přestřeli Šperl. O výsledku se rozhodovalo v samotném závěru. V 89.minutě přešly Přeštice  do rychlého protiútoku a Cvachouček prostřelil domácího Daňka a zajistil tak v hodině dvanácté favorizovaným hostům tři body.

Branky: Kajínek – Mrázek (PK), Cvachouček.

Rozhodčí: Kříž – Kostelník, Šustek

Diváků: 190

Sestava Nýrsko: Daněk – Smolík, Pavlík, Polák, Valenta(71.Šulc) – Kadlec, Šteiner, Kajínek, Zwiefelhofer – Zahrádka(86.Hájek), Rubáš.