Okresní přebor mužů 6.kolo : 25.-26.9.

OKRESNÍ PŘEBOR

DO ČELA TABULKY POSKOČILY SVÉRADICE

První družstvo Mochtína zajíždělo k utkání do Plzně na Letnou a tak si  málokdo připouštěl z domácích hráčů i příznivců, že by měl z duelu v Janovicích získat body někdo jiný než domácí . Život je plný omylů a stejně tak tomu je i v kopané. Hosté v Janovicích dokázali zmobilizovat své síly na čele s výborným Bejvlem a překvapení bylo na světě.

Další nováček Hradešice B opět body doma ztratil a znovu dohrával pouze s devíti hráči, když zbývající dva se vyfaulovali a museli pro dvě žluté karty  hřiště předčasně opustit.Radost měl v utkání v Hradešicích určitě Michal Poupa z týmu Dešenic, který se zasloužil o vítězství svým hattrickem.

Nezamyslice - Pačejov 1 : 1 (1 : 0)

Domácí opět v nekompletní sloužení bez čtyř  hráčů základní sestavy  začali dobře a již ve druhé minutě se ujali  Burdou vedení.  Hosté se ve druhém poločase zlepšili a v 63.minutě svoje úsilí o vyrovnání korunovali Kordovým gólem. Podle mínění trenéra domácích M.Jandy rozhodla o výsledku 77.minuta kdy postupoval sám na brankáře Boře domácí Burda. Ve   výhodné pozici byl ještě před pokutovým územím faulován  gólmanem hostů, ale místo vyloučení následovala z rukou rozhodčího Petrželky pouze žlutá karta! Útočník domácích Burda musel pro zranění ze hřiště odstoupit, viník  ze strany hostů zůstal  na hřišti. Tak už to někdy bývá…

Rozhodčí: Diváků: 30. ŽK 1:4.
Branky: 2. Burda - 63. Korda

Velké Hydčice - TJ Nalž. Hory 0 : 0 (0 : 0)

Domácí měli výraznou herní převahu, bohužel se jim ale nepodařilo vstřelit branku ani z vyložených šancí.
Rozhodčí: Habada.  Diváků: 20. ŽK 3:1.

Železná Ruda - Vrhaveč 3 : 1 (1 : 1)

Rudolf Pavel

Miroslav Sedlmaier

Na obě mužstva čekal velice těžký promáčený terén.Pro technické mužstvo domácích je to  vždy nevýhoda.Potvrdilo se to i v tomto utkání. Domácí začali náporem a   sním se dostavily i prvních deseti minutách  dvě šance. Göndör pálil těsně vedle a  Duda nastřelil tyč branky hostí. Do vedení šli ale překvapivě hosté ve 21.minutě  po kopu z rohu  zásluhou Hracha. Domácí se snažili ještě do půle alespoň srovnat nepříznivý stav.Podařilo se to  ve 34.minutě. když po závaru před brankou hostí dostal Duda zpětnou přihrávku od Göndöra a neomylně k tyči vyrovnal. Po přestávce se hráči Železné Rudy  snažili strhnout vedení na svou stranu Ve 48.minutě zužitkoval  přihrávku od Göndöra Loos a tento cíl se naplnil 2:1. Hosté poté srovnali hru  a  několikrát  se dostali do slibných šancí. Štěstí ovšem stálo na straně domácích a naopak v 73.minutě po faulu ve vlastním  pokutovém území  se kopala proti nim penalta a  Toman z ní zvýšil na 3:1.To hráče domácích uklidnilo  a několik nebezpečných střel likvidoval výborný brankář hostí.V 78.minutě jeden z úniků Göndöra zastavil obránce hostí Reitmajer jen za cenu  faulu a musel pro ČK ze hry ven. Oslabení výrazně zkomplikovala snahu hostí  o korigování výsledku. Skóre se již nezměnilo a domácí získali zasloužené vítězství.Přesto si  i hosté zaslouží  za předvedený výkon  obdiv a uznání.
Rozhodčí: Mazán Diváků: 30. ŽK 0:3, ČK 0:1.
Branky: 34. Duda, 48. Loos, 73. Toman - 21. Hrach

Janovice - Mochtín B 1 : 3 (0 : 1)

Radim Kološ

Úvod utkání začali lépe domácí a v 6.minutě měl V.Slivoň první šanci. Hosté se zaměřili na obranou hru a hrozili rychlými protiútoky. Domácí si vytvořili další šanci ve 20.minutě, ale Slivoň trefil břevno. Ve 26.minutě došlo k nedorozumění v domácí obraně a toho využil hostující Bejvl a obloučkem překonal domácího golmana. Domácí branka zaskočila a jejich hra upadla. Naopak hosté stále hrozili z rychlých brejků a domácí měli štěstí, že nepadly další branky do jejich sítě. Druhý poločas začali Janovice  opět náporem, ale narážely na dobře organizovanou obranu hostí. V 58.minutě unikl po levé straně hostující Dvořák, nacentroval před bránu a tam dorážel Bejvl a hosté vedli 2:0. Domácí se po vstřelené brance dostali do útlumu. Naopak hosté opět v 80.minutě zahrozili, kdy individuální akci zakončil Plánička. Domácí se zmohli již jen na korigování výsledku, kdy v 86.minutě zakončil individuální akci Keřlík  a stanovil konečný výsledek 1:3.

Rozhodčí: Veverka Diváků: 60. ŽK 1:0.
Branky: 86. Keřlík - 26. a  58. Bejvl, 80. Plánička

Hradešice B - Dešenice 1 : 4 (1 : 1)

Domácí nováček přeboru ztrácí  na svém hřišti další tři body a ani tentokrát nedohrál zápas s plným počtem hráčů. Pro dvě žluté karty a následné červené karty museli hřiště předčasně opustit Kopal s Mazuchem. Hosté o svém výrazném vítězství rozhodli v přesilovce v závěru zápasu, kdy dvěma slepenými góly jistili důležitý zisk bodů.

Rozhodčí: Hais. Diváků: 100. ŽK  6:2, ČK 2:0 (Kopal, Mazuch-oba 2. ŽK).
Branky: 38. Kodýdek - 16. ,87., a  88. Poupa M., 53. Vostrý.

FK Svéradice - Sokol Myslív 4:0 (2:0)

Václav Dušek ml.

Ve vyrovnaném utkání obě  mužstva hrála ze zajištěné obrany na  brejky, ale neúspěšně.  V závěru první půle si domácí fotbalisté vytvořili územní převahu, kterou do přestávky korunovali dvěma góly. Nejprve ve 37. minutě bleskově rozehrál Lukáš Soukup trestný kop na Petráška, který vybídl Vránu a ten se zblízka nemýlil. Uklidňující pojistku stihl přidat ve 44. minutě kapitán domácích Petrášek, tvrdou ranou taktéž z blízké pozice. Na začátku druhého poločasu neproměnil Petrášek penaltu nařízenou za podražení Vápeníka. Za hosty pak spálil největší šanci do té doby dobře krytý Kubala. Závěr utkání pak již patřil domácím. Dvanáct minut před koncem proměnil druhou nařízenou penaltu, tentokrát nařízenou za podražení střídajícího Klečky, s přehledem Marek a v dvě minuty před koncem zvýšil na 4:0  dorostenec Jakub Větrovec.

Branky: 38.Vrána, 44.Petrášek, 78.P.Marek (PK), 88.J.Větrovec

Rozhodčí: Lažánek K., ŽK: 3:5, Diváci: 100

Sestavy

FK Svéradice: M.Soukup - Kába - Šrámek, P.Marek, Petřík - Vápeník, Vrána (77.Klečka), Petrášek, J.Brabec (68.J.Větrovec) - S.Makovec, L.Soukup (81.Vaněček)

Sokol Myslív: Beran - Trojánek, L.Bláha, M.Bláha, Štěrba - Novák, Šebesta, Beníšek, Z.Marek (46.Moravec) - Kubala, Sládek (46.Baštář)

Bezděkov - Luby B 1 : 1 (0 : 1)
Hosté se ujali vedení ve 23.minutě úspěšnou hlavičkou Jiřího Hodla po rohovém kopu.  Po přestávce šly Luby do deseti, když jim byl pro dvě žluté karty v 53.minutě vyloučen Bošek. Domácí přesilovku využili v 65.minutě po rozehraném trestném kopu vyrovnáním Vadimírem Čížkem . Velkou překážkou v tom, aby domácí získali vítězství byl brankář hostů Kodeš, který zachránil pro svůj tým dělbu bodů.

Rozhodčí: Abraham Diváků: 60
Branky: 65. Čížek - 23.  J. Hodl