Okresní souztěže dospělých (OP. III.tř., IV.tř. sk.A,B 7.kolo : 25.-26.9.

OKRESNÍ PŘEBOR

O PŘEKVAPENÍ SE POSTARALA MOCHTÍNSKÁ REZERVA

První družstvo Mochtína zajíždělo k utkání do Plzně na Letnou a tak si  málokdo připouštěl z domácích hráčů i příznivců, že by měl z duelu v Janovicích získat body někdo jiný než domácí . Život je plný omylů a stejně tak tomu je i v kopané. Hosté v Janovicích dokázali zmobilizovat své síly na čele s výborným Bejvlem a překvapení bylo na světě.

Další nováček Hradešice B opět body doma ztratil a znovu dohrával pouze s devíti hráči, když zbývající dva se vyfaulovali a museli pro dvě žluté karty  hřiště předčasně opustit.Radost měl v utkání v Hradešicích určitě Michal Poupa z týmu Dešenic, který se zasloužil o vítězství svým hattrickem.

Nezamyslice - Pačejov 1 : 1 (1 : 0)

Domácí opět v nekompletní sloužení bez čtyř  hráčů základní sestavy  začali dobře a již ve druhé minutě se ujali  Burdou vedení.  Hosté se ve druhém poločase zlepšili a v 63.minutě svoje úsilí o vyrovnání korunovali Kordovým gólem. Podle mínění trenéra domácích M.Jandy rozhodla o výsledku 77.minuta kdy postupoval sám na brankáře Boře domácí Burda. Ve   výhodné pozici byl ještě před pokutovým územím faulován  gólmanem hostů, ale místo vyloučení následovala z rukou rozhodčího Petrželky pouze žlutá karta! Útočník domácích Burda musel pro zranění ze hřiště odstoupit, viník  ze strany hostů zůstal  na hřišti. Tak už to někdy bývá…

Rozhodčí: Diváků: 30. ŽK 1:4.
Branky: 2. Burda - 63. Korda

Velké Hydčice - TJ Nalž. Hory 0 : 0 (0 : 0)

Domácí měli výraznou herní převahu, bohužel se jim ale nepodařilo vstřelit branku ani z vyložených šancí.
Rozhodčí: Habada.  Diváků: 20. ŽK 3:1.

Železná Ruda - Vrhaveč 3 : 1 (1 : 1)

Rudolf Pavel

Miroslav Sedlmaier

Na obě mužstva čekal velice těžký promáčený terén.Pro technické mužstvo domácích je to
vždy nevýhoda.Potvrdilo se to i v tomto utkání. Domácí začali náporem a   sním se dostavily i prvních deseti minutách  dvě šance. Göndör pálil těsně vedle a  Duda nastřelil tyč branky hostí. Do vedení šli ale překvapivě hosté ve 21.minutě  po kopu z rohu  zásluhou Hracha. Domácí se snažili ještě do půle alespoň srovnat nepříznivý stav.Podařilo se to  ve 34.minutě. když po závaru před brankou hostí dostal Duda zpětnou přihrávku od Göndöra a neomylně k tyči vyrovnal. Po přestávce se hráči Železné Rudy  snažili strhnout vedení na svou stranu Ve 48.minutě zužitkoval  přihrávku od Göndöra Loos a tento cíl se naplnil 2:1. Hosté poté srovnali hru  a  několikrát  se dostali do slibných šancí. Štěstí ovšem stálo na straně domácích a naopak v 73.minutě po faulu ve vlastním  pokutovém území  se kopala proti nim penalta a  Toman z ní zvýšil na 3:1.To hráče domácích uklidnilo  a několik nebezpečných střel likvidoval výborný brankář hostí.V 78.minutě jeden z úniků Göndöra zastavil obránce hostí Reitmajer jen za cenu  faulu a musel pro ČK ze hry ven. Oslabení výrazně zkomplikovala snahu hostí  o korigování výsledku. Skóre se již nezměnilo a domácí získali zasloužené vítězství.Přesto si  i hosté zaslouží  za předvedený výkon  obdiv a uznání.
Rozhodčí: Mazán Diváků: 30. ŽK 0:3, ČK 0:1.
Branky: 34. Duda, 48. Loos, 73. Toman - 21. Hrach

Janovice - Mochtín B 1 : 3 (0 : 1)

V Janovicích se hrál pěkný, otevřený fotbal ve kterém domácí byli techničtějším týmem, ale body překvapivě získal nováček z Mochtína. Ten se především opíral o výborný výkon Bejvla který ozdobil dvěma góly v domácí síti. Hrálo se za výborné , objektivní divácké kulisy. Ke klidu a úrovni zápasu přispěl svým řízením i nestárnoucí Jan Veverka ze Sušice.
Rozhodčí: Veverka Diváků: 60. ŽK 1:0.
Branky: 86. Keřlík - 26. a  58. Bejvl, 80. Plánička

Hradešice B - Dešenice 1 : 4 (1 : 1)

Domácí nováček přeboru ztrácí  na svém hřišti další tři body a ani tentokrát nedohrál zápas s plným počtem hráčů. Pro dvě žluté karty a následné červené karty museli hřiště předčasně opustit Kopal s Mazuchem. Hosté o svém výrazném vítězství rozhodli v přesilovce v závěru zápasu, kdy dvěma slepenými góly jistili důležitý zisk bodů.

Rozhodčí: Hais. Diváků: 100. ŽK  6:2, ČK 2:0 (Kopal, Mazuch-oba 2. ŽK).
Branky: 38. Kodýdek - 16. ,87., a  88. Poupa M., 53. Vostrý.

Hraje se v neděli:

Svéradice - Myslív

Bezděkov - Luby B

Okresní přebor mužů    po  8 .kole

===================================================================

1.  Janovice            8   5   2   1   22: 12    17  (  2)

2.  Železná Ruda        8   5   1   2   26: 19    16  (  1)

3.  Svéradice           7   5   0   2   12:  8    15  (  6)

4.  Dešenice            8   4   1   3   22: 16    13  (  4)

5.  Bezděkov            7   4   0   3   17: 11    12  (  3)

6.  Pačejov             8   3   3   2   10:  7    12  (  0)

7.  Luby  B             7   3   2   2   12:  9    11  (  2)

8.  TJ  Nalž.  Hory     8   2   5   1    8:  8    11  ( -1)

9.  Vrhaveč             8   2   3   3    7: 10     9  ( -3)

10.  Mochtín   B         8   2   2   4   10: 18     8  ( -4)

11.  Velké Hydčice       8   2   1   5   16: 16     7  ( -5)

12.  Myslív              7   1   3   3    4: 11     6  ( -3)

13.  Nezamyslice         8   0   5   3   11: 17     5  ( -7)

14.  Hradešice  B        8   1   2   5    8: 23     5  (-10)

III. TŘÍDA

VELHARTICE SE NEVRÁTILY  S PRÁZDNOU

Další překvapení se zrodilo v Horažďovicích a opět na vrub domácí rezervy. Když před dvěma týdny z hřiště Na Piplách odvezly tři body fotbalisté posledního týmu tabulky do Zavlekova nečekali příznivci horažďovické rezervy že se tomu stane v dalším duelu opět.  Domácím totálně odešla koncovka a stejně jako proti Zavlekovu nedokázali i svému sobotnímu soupeři dát branku ani z pokutového kopu !

Horažďovice B - Velhartice 3 : 5 (2 : 2)

Michal Forman

Domácí opět nezískali ani bod. Vinu na tomto neúspěchu mají chyby v obranné činnosti, i neproměňování gólových šancí a vrcholem  pak ani nevyužití pokutového kopu! Hosté využili zaváhání při  odkopu domácího stopéra  do kterého se připletl  atakující  hostující útočník a odražený míč skončil poprvé v domácí brance. V zápětí se  po rohovém kopu  podařilo hlavičkou  M.Lávičky vyrovnat  a zdálo se ,že domácí protrhnou smůlu a konečně půjde za plným bodovým ziskem. Po další chybě obrany, kdy opět váhala s odkopem, vstřelili hosté druhý gól. I na ten však dokázali domácí odpovědět, a to krásnou střelou P.Macouna z trestného kopu .  Ve druhém poločase šli domácí dokonce do  vedení , když Šuba  po důrazném napadání a špatném odkopu hostující obrany doklepával do prázdné branky . Vzápětí se zrodila chyba domácího brankaře a z té následovala penalta, kterou dokázali hosté bezpečně proměnit. Domácí měli ještě několik možností vstřelit další góly. Dvě tutovky k tomu  měl  M. Lávička a navíc P.Macoun neproměnil  pokutový kop. Nedáš dostaneš se naplnilo a tak přišel trest v podobě dalších inkasovaných branek ve vlastní síti. V samotném závěru už horažďovická rezerva dohrávala  v křeči a hosté hru bezpečně kontrolovali.

Rozhodčí: Lang Diváků: 40, ŽK 2:1.
Branky: 8. Lávička, 30. Lávička, 50. Šuba - 7. Pilík, 23. Vinc, 52. Pruner, 54. Poledník, 61. Pruner

Měcholupy - Zavlekov 3 : 0 (1 : 0)

V souboji domácího druhého týmu v tabulce s posledním přinesl jen průměrný fotbal . O výsledku se definitivně rozhodlo až v závěrečných dvaceti minutách kdy jednobrankové vedení jistil  góly Davida a Nováka.
Rozhodčí: Pressl Diváků: 30. Hráno bez karet.

Branky: 10. Palát, 70. David, 80. Novák

Týnec A - Kolinec 2 : 2 (0 : 0)

Utkání se začalo lámat těsně po přestávce kdy na jednobrankové vedení které zařídil Knotek úspěšnou hlavičkou odpověděli  hosté otočením výsledku Pavlem a Františkem Kohoutem. Snaha domácích o zisku bodů přinesla úspěch pět minut před koncem po pěkné spolupráci s Radkem Mužíkem opět hlavou a střelcem byl Suchý.
Rozhodčí: Diváků: 20. ŽK 1:2.
Branky: 48. Janoušek, 85. Suchý - 56. Kohout P., 58. Kohout F.

Plánice - H.M.Boží 2 : 2 (2 : 2)

Problémy domácích se sestavou opět pokračovaly. V samotném utkání se hrál otevřený fotbal ve kterém viděli diváci branky pouze v jeho první polovině. Oslabený celek domácích  tentokráte nepodržel ani brankář Šnajdar  a tak museli  dvakrát  dotahovat brankový náskok soupeře. Po změně stran se oba týmy snažily strhnout vítězství na svojí stranu, ale ani jedno nebylo již střelecky úspěšné.  Spokojenost tak zůstala jen s  řízením rozhodčího Vizingra.

III.třída  po   8 . kole

1.  Veřechov            7   6   1   0   19:  6    19  ( 10)

2.  Měcholupy           8   5   3   0   19:  6    18  (  6)

3.  Strážov B           7   5   0   2   14: 11    15  (  3)

4.  Velhartice          8   3   3   2   14: 19    12  (  3)

5.  Hrádek  B           7   3   2   2   18: 13    11  ( -1)

6.  Plánice             8   3   2   3   19: 17    11  ( -4)

7.  Týnec A             8   3   1   4   18: 18    10  ( -2)

8.  Neznašovy           7   3   1   3    6:  7    10  ( -2)

9.  Horažďovice  B      8   3   1   4   11: 14    10  ( -2)

10.  H.M.Boží            8   2   3   3    9: 13     9  ( -3)

11.  Janovice   B        7   2   1   4   14: 17     7  ( -5)

12.  Kolinec             8   1   3   4    9: 10     6  ( -3)

13.  Chanovice B         7   2   0   5    9: 16     6  ( -6)

14.  Zavlekov            8   1   1   6    7: 19     4  ( -5)

IV. TŘÍDA – skupina A

V SOUBOJI BÉČEK BYL ÚSPĚŠNĚJŠÍ BEZDĚKOV

Do druhé poloviny  podzimu vykročili účastníci této skupiny IV.třídy rozdílným způsobem. Daleko více se očekávalo od Běšin. Ty si v minulém kole  dokázaly bodovat ve Vrhavči, ale úspěch v podobě třech bodů doma jim pokazil snaživý Dlažov s pobuzeným střelcem  Martinem Šítem.  Ježovy si s brankářem J. Pytelkou  v útoku si poradily s kombinovanou rezervou  Vrhavče. Pěti góly  v souboji dvou béček  do sítě hostů zatížili konto hostů z Měčína  fotbalisté hájící bezděkovské barvy.

Běšiny - Dlažov 1 : 1 (0 : 1)

Nevydařené utkání ze strany domácích  musel zachraňovat  pět minut před koncem vyrovnávající brankou Zdeněk Vítovec  a tím alespoň jistil ziskem bodu .Naopak dařilo se rozhodčímu Kurcovi, který zvládl řízení tohoto duelu velmi dobrým způsobem.
Rozhodčí: Kurc. Diváků: 30. ŽK 1:3.
Branky: 85. Vítovec Z. - 41. Šít M.

Ježovy - Vrhaveč B 3 : 0 (1 : 0)

Hosté přijeli v kombinované sestavě proti které Ježevy zvolily variantu s prvním brankářem J.Pytelkou  kterého postavili do útoku a ten tři minuty po přestávce jejich hru uklidnil důležitým druhým gólem. Zápas byl hrán z obou stran korektně a skončil zaslouženým vítězstvím domácích fotbalistů.

Rozhodčí: Vondráček Diváků: 30. ŽK 1:1.
Branky: 30.,72. J.Čížek, 48. J.Pytelka.

Bezděkov B - Měčín B 5 : 0 (2 : 0)

Souboj dvou  rezerv obou klubů se v první půli lépe vyvíjel pro domácí kteří měli více ze hry a podařilo se jim úspěšně dvakrát skórovat. Po přestávce začali lépe hosté, vytvořili si dvě tutovky k vyrovnání, ale neuspěli a tak dostali třetí branku a bylo rozhodnuto.
Rozhodčí: Lažánek Diváků: 30. ŽK 1:3.
Branky: 4.Bohatý,  40. ,54. Hrubý, 69. Bače, 75. Hlaváček

Bolešiny - Švihov B

Měcholupy B - Křenice

Týnec B - Spůle

IV.třída – skupina A  po   8 . kole

1.  Švihov   B          7   6   0   1   34:  5    18  (  6)

2.  Kvasetice           7   6   0   1   23: 10    18  (  6)

3.  Bolešiny            6   5   1   0   24:  8    16  (  7)

4.  Vrhaveč  B          8   4   2   2   21: 23    14  (  2)

5.  Běšiny              7   2   4   1   11:  9    10  ( -2)

6.  Měcholupy    B      6   3   0   3   13: 10     9  (  0)

7.  Ježovy              7   3   0   4   17: 15     9  ( -3)

8.  Křenice             7   2   1   4   14: 17     7  ( -5)

9.  Měčín  B            7   2   1   4   10: 21     7  (  1)

10.  Bezděkov  B         7   2   0   5   16: 20     6  ( -9)

11.  Týnec B             6   2   0   4   18: 29     6  (  0)

12.  Spůle               7   2   0   5   12: 27     6  ( -3)

13.  Dlažov              8   1   1   6    8: 27     4  ( -5)

IV. TŘÍDA – skupina B

DERBY ROZHODL  PETRÁŠEK

Očekávané derby ve Velkém Boru nabralo na aktuálnosti po té, když se Velký Bor vrátil z minulého zápasu s vítězstvím ze hřiště dosud nepokořených Hartmanic. V tomto derby se rýsovala dělba bodů. Proti byl hostující Petrášek, který šest minut před koncem dal vítěznou trefu svéradické rezervy.  Ještě dramatičtější byl duel v Žichovicích kde výhru domácích zajistil až v nastaveném čase syn domácího sekretáře klubu Jaroslav Šuba.

Žichovice B - Milčice 2 : 1 (1 : 1)

Již to vypadalo, že hosté naváží na předchozí úspěšnou sérii . Ujali se vedení rychlým gólem Hanuše Havlíka na který do poločasu odpověděl domácí kanonýr Bala vyrovnáním. Rozhodnutí přišlo v nastaveném čase, kdy dal vítěznou branku Jaroslav Šuba mladší a jeho spoluhráč František Švehla ještě musel odejít pod sprchy pro druhou žlutou kartu.
Rozhodčí: Jedlička Diváků: 40. ŽK 4:2, ČK 1:0(93.min. F.Švehla 2.ŽK)
Branky: 32. Švehla, 92. Šuba J. ml. - 4. Havlík H.

Žihobce - Rabí 5 : 1 (4 : 1)

Luboš Peleška

Hosté nastoupili jen o deseti hráčích, ale na hřišti to nebylo příliš znát, neboť ani domácí nešli do tohoto souboje v kompletní sestavě. Postupem času se ale obraz hry změnil a první poločas se pak stal jasnou záležitostí domácích. Když v úvodu druhého poločasu přidal pátou pojistku svým druhým gólem Drobný bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. V dalším průběhu to byli sice hosté kteří měli více ze hry , ale na skóre už se nic nezměnilo.

Rozhodčí: Šindelář Diváků: 25, ŽK 2:2.
Branky: 15. Drobný, 20. Valeš, 32. Lemberger, 41. Moureček, 47. Drobný - 37. Růžička

Velký Bor - Svéradice B 2 : 3 (0 : 1)

Místní derby přineslo vyrovnaný fotbal . Utkání které se chýlilo ke svému konci na spravedlivou remízu rozhodla 84.minuta, kdy domácí obrana zapomněla na obsazení Petráška a ten si po s přihrávkou od Bryndy již poradil a do sítě domácích poslal vítěznou trefu.
Rozhodčí: Steinbach. Diváků: 40. ŽK 0:1.
Branky: 65. Voráč, 75. Ježek - 40.  a 84.Petrášek, 55. Svoboda J. st. .