III.třída 5.kolo : 18.-19.9.

III. TŘÍDA

DVA NEPORAŽENÉ TÝMY  VÉVODÍ TABULCE

Další nepříjemný soupeř na který narazil Veřechov v hrádku v podobě místní rezervy má za sebou. Po dvoubrankovém manku z první půle se nakonec vedoucímu celku tabulky podařilo zachránit alespoň zisk jednoho bodu. Druhé místo si udržel Sokol Měcholupy, který stejně jako vedoucí Veřechov ještě na podzim neprohrál. Třetí příčka patří béčku Strážova po vydařeném zápase s obávaným celkem z Týnce.

Plánice - Horažďovice B 0 : 0 (0 : 0)
Rozhodčí:
Abraham . Diváků: 70. ŽK 3:0.

H.M.Boží - Janovice B 2 : 1 (1 : 1)

Radek Bernard

Na Horách  se hrál vyrovnaný zápas mezi soupeři ze spodních pater tabulky. Několik šancí na obou stranách nebylo na začátku zápasu využito, a tak první branka zápasu padla po pěkném uvolnění D. Valenty a jeho zakončení  1 : 0. Po této brance přibilo příležitostí před brankou hostů, ale žádná se zatím neujala. A tak ve 29 minutě, když nevěděl hostující hráč Kocík co s balónem, tak vystřelil cca s 25 m a zaskočený brankář domácích koukal jak míč končí v jeho šibenici 1 : 1. Tato studená sprcha na chvilku domácí přibrzdila v jejich aktivitě, ale poté se "horáci" zase otřepali a vytvořili si další šance. Jedna z nich skončila v brance hostů a dokonce byla i na okamžik uznána hlavním rozhodčím, ovšem po signalizování pomezním rozhodčí se domácí před poločasem vedoucí branky nedočkali, jelikož nebyla po debatě s rozhodčím uznána za údajnou hru rukou domácího Z. Hoffmanna. Ten byl ovšem při této akci zraněn a hned po přestávce musel jít ze hřiště, čímž se hodně oslabila ofenzíva domácích. Ti se museli ve II. poločase soustředit opět na útočení a po několika vyložených šancích a jednom břevně z trestného kopu to vypadalo, že "horáci" ztratí další body. Ovšem nakonec se na ně  usmálo štěstí a v hodině dvanácté  po nezištném autovém vhazování do "šestnácky" hostů skóroval  hlavou v 90. minutě střídající Jiří Karásek 2 : 1. Za bojovný výkon byli domácí oceněni i aplausem cca 60 diváků, kteří věří, že se sobotním  vítězstvím po dvou smolných zápasech nastartuje další bodová šňůra i v  následujících utkáních.

Rozhodčí: Vondráček Diváků: 60
Branky: 18. Valenta, 90. Karásek - 31. Kocík. ŽK 1:2.

Neznašovy - Chanovice B 2 : 1 (0 : 0)
Rozhodčí: Hais
Branky: 65. Ponocný, 88. Voráček - 70. vlastní

Kolinec - Měcholupy 1 : 2 (1 : 1)

Přestože domácí byli po většinu utkání lepším mužstvem, nedokázali využít šance a prohráli.
Rozhodčí:
Steinbach Diváků: 90. ŽK 0:1.
Branky: 40. Milfort - 35. Jakubec, 65. Flodr

Hrádek B – Veřechov 2 : 2 (2 : 0)

V Hrádku na domácím hřišti béčko Svatoboru v první půli bylo lepší a získalo zasloužené dvoubrankové vedení. Ve druhé půli polevilo, přenechalo aktivitu bojovnějšímu soupeři a jeho hlad po úspěchu přinesl zásluhou střelecky disponovaného Pavla Rašky  vyrovnání.
Rozhodčí: Habada Diváků: 50. ŽK 2:2.
Branky:  Šebesta, Javorský -  Raška P. 2.

Strážov B - Týnec A 4 : 1 (2 : 1)

Do třicáté minuty byli domácí na hřišti jednoznačně  lepším týmem. Ve 32.minutě se hostům podařilo vyrovnat a domácí museli od této minuty hrát bez vyloučeného Kasíka. Po přestávce  byla hra vyrovnaná, ale  definitivní odpor hostů se podařilo po té, když v 61 a 62.minutě se podařilo Strážovu dát dva slepené góly.

Rozhodčí: Šindelář Diváků: 80. ŽK 3:2, ČK 1:0 (32.min. Kasík)
Branky:
10. Kubalík, 28. Mikyna, 61. Janda, 62. Kreibich - 32. Hála

Zavlekov - Velhartice 3 : 3 (2 : 2)

Miroslav Frančík

Domácí nejenže nepotvrdili výhru z minulého kola v Horažďovicích, ale sami umožnili soupeři  bodovat.  Hosté se sice rychle ujali vedení, ale byli to domácí, kteří hlavně v prvním poločase kontrolovali vývoj zápasu. Pouze jejich malý důraz v obraně a neproměňování šancí za nerozhodného stavu ve druhém poločase je připravil o plný bodový zisk a vylepšení skóre.
Rozhodčí: Vondráček Diváků: 65. ŽK 4:1.
Branky: 13. Zahálka, 32. Fous, 49. Makrlík - 2. Kopačka, 44. Pilík, 62. Poledník