1. A třída - 7.kolo : 18. - 19.9.

1.  A   T Ř Í D A

TAKTO SE O BODY NEBOJUJE

Po těsné prohře v Manětíně a vysoké výhře doma nad nováčkem z Nýřan  se předpokládalo, že lubskému Startu vstoupne sebevědomí a víra ve vlastní síly, která se odrazní v bojovném výkonu na hřišti nováčka , rezervy energetiků v Plzni na Petříně. Tyto předpoklady se nenaplnily  a místo možnosti bodovat zanechali hosté v Plzni rozpačitý dojem který shrnul trenér Pavel Bečka do jedné věty: „Takto se o body nehraje“.

ZČE Plzeň -  Luby   2:1 ( 1:1 )

Pavel Bečka

Miroslav Sedlmaier

Úvod zápasu patřil hostům, kteří si vytvořili 3 gólové šance, ale Voráček T. ani Bouberle neuspěli. Domácí trestali v 17. minutě, kdy po brejku otevřel skóre Handov. Vyrovnání viselo na vlásku a ve 42. minutě vyrovnal Javorský prudkou střelou. Druhý poločas začali lépe domácí, kteří se po rohu ujali vedení v 54. minutě Markem. Snaha hostů o vyrovnání končila na organizované obraně domácích a neschopnosti hostů.

Branka za hosty : Javorský

Sestava: Kalaš, Turner ( 12' Vejskal ), Javorský, Voráček T., Juřina, Krotký, Čížek, Bouberle, Pikhart, Smolík P., Voráček J. ( 73' Ceplecha )

Trenér Pavel Bečka: Utkání jsme odchodili a když nedáme vyložené šance, nemůžeme pomýšlet na body. Celé mužstvo, kromě snad Pikharta a Kalaše, odvedlo podprůměrný výkon. Takhle se o body nehraje!!

PRVNÍ PROHRA KLATOVSKÉ REZERVY NA DOMÁCÍM HŘIŠTI

Divizní rezerva Klatov  po neúspěšném zápase v klenčí přžed týdnem kde vyšla bodově naprázdno , tentokráte hostila  na svém hřišti mužstvo z Blovic. Po hrubých chybách v obraně si nechala odvést tři body  a připsala si tak první prohru v tomto ročníku v 1.A třídě na domácím trávníku.

Klatovy B – Blovice  2 : 3 (1 : 1)

Karel  Zedek

Úvod utkání patřil hostům, když ve 2.min po rohu míč vyboxoval Herman na vlastní břevno. V 9.minutě  zahodil první gólovou šanci  po přihrávce od Kotába Z.Toman . O tři minuty později se pěkně do míče opřel Marek Lukeš, ale bohužel jeho střele chyběla přesnost. Nic méně to co se nepodařilo Lukešovi se podařilo v 16.minutě  Vítovcovi který po přihrávce od Břečky uvnitř pokutového území otevřel skóre . Ve 29.minutě  přišla první chyba v obraně Klatov.  Hosté ji využili, když  z levé strany  přihráli do vápna, kde nepokrytý Komorouz vyrovnal na 1:1.  Ve 42.minutě mohli brankou do kabin domácí opět strhnout vedení na svojí stranu, ale v pokutovém území  se  Vítovec ani po té Kotáb neprosadili.
Hned v úvodu druhého poločasu z rychlého protiútoku opět nepokrytý Komorous poslal hosty do vedení  na 1:2 a v 55.min po centru z levé strany po další chybě obrany zvýšil na 1:3 Žežula. V 67.minutě  byl ve vápně hostů sražen Kováč a následný pokutový kop proměnil Břečka. V 86.minutě  měli hosté další dvě velké šance, kterým zabránil Herman. Domácí již z velkého tlaku nic nevytěžili a možnost bodovat se jim definitivně rozplynula po závěrečném hvizdu rozhodčího Kratochvíla.
Sestava TJ Klatovy B:Herman-Kováč,Kraus,Kotáb-Vítovec,Lukeš M,Ježek(72.min Jandoš),Toman Z, Toman P(55.min Holiš)-Břečka,Kotáb

Branky : 16. Vítovec, 67. Břečka PK -  29.,49.min Komorous, 55.min Žežula
Rozhodčí : Ing. Kratochvíl Lubomír
Diváků : 100. ŽK : 3:4.