KP mužů - komentáře 5.kolo (4.-5.9.

Upozornění : Vzhledem k tomu, že ústní předávání informací k průběhu jednotlivých utkání se často zakládá na neobjektivnosti při hlášení výsledků bylo přikročeno ze strany autora webových stránek k těmto opatřením : 1. Komentáře k utkáním jsou zveřejňovány ve znění jak přichází e-mailovou poštou od klubů a jejich autorů. 2. Pokud nebudou příspěvky zaslány e-mailovou poštou s podpisem autora, nebudou tyto dále publikovány. 3. Úvodní komentáře k tkáním nad články zpracovává autor webových stránek M.Sedlmaier.Obdobně tak i statistiky(střelce branek, programy dalších kol apod. 4. Zveřejňovány budou pouze články a příspěvky které jsou korektní, neuráží soupeře, nebo se nezaměřují na kritiku rozhodčích. Pokud jsou výhrady k výkonům rozhodčích, pak je možno toto řešit cestou stížnosti ke komisi rozhodčích příslušného svazu který soutěže řídí.
=================================================================== KRAJSKÝ PŘEBOR ===================================================================

BRANKOVÁ PŘESTŘELKA V NÝRSKU. SKP Okula Nýrsko – SK Poběžovice 6:4(1:2) Jiří Vondra Domácí začali zápas ve svižném tempu. dařila se kombinace a bylo jen otázkou času kdy padne branka. Hosté podnikali ojedinělé brejky při kterých se ukazovali okénka v obraně domácích. Ve 14. minutě pronikl do vápna hostů rubáš ,ale proti brankáři hostí se neprosadil. Hned v 15. minutě si svůj průnik zopakoval. Tentokrát se jeho zblokovaná střela dostala ke Kajinkovi, který v tomto utkání nastoupil jako útočník a ten prostřelil míč až do sítě hostů 1:0 pro domácí. Jenže pak přišla v utkání slabší chvilka brankáře Daňka, který kapituloval při dvou střelách z trestných kopů, kdy nebylo jeho svědomí čisté. Nejprve v 18. minutě si postavil míč z levé strany hostující Kraml a jeho ne příliš prudká střela podklouzla pod tělem Nýrského brankáře do sítě 1:1. Ve24. minutě tentokrát z levé strany zahrával trestný kop Krutina a i jeho nepříliš prudká střela doskákala až do sítě Daňka. Hosté šli v zápase do vedení 1:2. I přes tyto dvě kapitální chyby měli domácí dostatek šancí v prvním poločase na vyrovnání skóre. Ve 32. minutě se na vápně hostí uvolnil Kajínek a jeho prudká střela skončila na břevně hostující branky. Hned na to unikl po levé straně do šestnáctky soupeře Šůs, ale jeho slabá střela skončila v rukách brankáře Poběžovic. Ve 36. minutě se dostal ke svému prvnímu nájezdu domácí Zwiefelhofer z pravé strany, ale nezakončil přesně. Hned minutu na to letěl dlouhý pas do vápna Poběžovic ,tam se špatně domluvil obránce z brankářem a jeho hlavička skončila jen těsně vedle tyče. Ještě do šatny mohl skóre srovnat Zwiefelhofer ,ale ani jeho druhý nájezd z pravé strany na brankáře hostí nebyl úspěšný. Do druhé půle nastoupili domácí opět náporem. V 56. minutě se ve vápně hostů uvolnil Kajínek a srovnal na 2:2. Jenže v 60. minutě přišla opět slabší chvilka Nýrské obrany a hosté šli podruhé v utkání do vedení. Po rohovém kopu stačil domácí obránce Pavlík míč odvrátit hlavou, ale ten se dostal k zcela volnému Růžkovi a ten nezaváhal. O minutu později stačili však domácí skóre opět srovnat. Po rozehrání se do šance po kolmé přihrávce do vápna Poběžovic dostal Šůs a srovnal skóre na 3:3. V 66. minutě šli naopak podruhé v zápase do vedení domácí. Po rohovém kopu pohotově hlavou skóroval Zahrádka. Vypadalo to, že by mohli domácí zápas dovést do vítězného konce, ale přišla další hrubka v obraně a sám před brankářem se objevil hostující Kořínek a srovnal znovu na 4:4. V tuto chvíli by asi byla obě mužstva spokojena z bodem. Domácí však vycítili šanci na zisk bodů a ještě jednou se nadechli k náporu. Přišla tak 83.minuta zápasu, ve prostředku hřiště vyhrál souboj Kamil Presl a jelikož stoper Poběžovic podklouzl postupoval sám na brankáře. Tomu stačil udělat ještě kličku a do prázdné branky skóroval po páté. Hosté pak vrhli všechny síly do útoku. Jenže rozhodující úder zasadili domácí. V 88. minutě se snažil u rohového praporku na pravé straně udržet míč domácí Kajínek. Ten mu hostující obránce vypíchl k dalšímu hráči Nýrska. Ten s ním pronikl do šestnáctky soupeře posunul na volného Poláka a ten z jedné trefil pravý horní roh Poběžovické branky a stanovil tak konečné skóre na 6:4 pro domácí. Branky: Kajínek 2, Šůs, Zahrádka, Presl K., Polák – Kraml, Krutina, Růžek, Kořínek. Rozhodčí: Kavka – Schneider, Javorský Sestava Nýrsko: Daněk – Hájek(64’Valenta), Pavlík, Šteiner, Polák – Presl K., Zwiefelhofer, Šůs – Zahrádka(84’Šulc), Kajínek, Rubáš(76’Malý). Jiří Vondra : „Myslím si že to bylo velmi atraktivní utkání pro diváky. Ofenzíva tentokrát předčila na obou stranách defenzívu. Je fakt ,že to musí být pro domácího fanouška infarktová záležitost, ale na druhou stranu je třeba ocenit nesměrnou vůli hráčů Nýrska obrátit a dovést takovýto zápas do vítězného konce. Já osobně bych chtěl hráčům poděkovat ,ale zároveň bych je upozornil, že takové chyby v obrané fázi by se již neměli opakovat. “
RYCHLÁ ODPOVĚĎ HORAĎOVIC VZALA PŘEŠTICKÝM POMYŠLENÍ NA ÚSPĚCH Přeštice – Horažďovice 2 : 2 (2 : 2) Oba soupeři měli za sebou rušný minulý víkend . Domácí po utkání v Holýšově přišli na půl roku o distancovaného hráče základního kádru Milotu. Hosté se mohli v klidu připravovat na sobotní zápas v Přešticích po té, když doma zdolali podle předpokladů Rapid Plzeň. Na domácích byli vidět odhodlání nepřipustit v souboji s nováčkem další bodovou ztrátu. Úvod jim vyšel nad jejich očekávání. V 5.minutě po trestném kopu a následném závaru před Rybárovou brankou i byl připsán gól Cvachouškovi. Hosté kteří měli v první půli více míč na svých kopačkách odpověděli již ve 13.minutě vyrovnáním., když na Pintířův centr z levé strany si naběhl Pícka a hlavou z hranice pokutového území poslal míč do domácí sítě. Ve 30.minutě se v brance hostů zaskvěl Rybár který zlikvidoval výbornou příležitost ke skórování . Ve 42.minutě ale musel kapitulovat po té, když chyboval špatným odkopem Burda a toho využil Biederman který nádhernou střelou z 25 metrů opět zajistil domácím vedení. Hosté vytušili, že to nejlepší co bude ještě brankou do kabin vyrovnat. Podařilo se to minutu před přestávkou a autor branky byl opět Pícka. PO přestávce se již branek diváci nedočkali Oběma soupeřům nelze upřít jejich snahu skóre opět změnit, ale pozorné obrany toho před oběma šestnáctkami útočníkům již příliš nedovolila. Hosté postupně prostřídali a taktickou hrou udrželi soupeře na uzdě . Obdobně držela na uzdě i hráče obou týmů naše nejlepší žena mezi rozhodčími Dagmar Damková a zápas dotáhla v klidu do konce kdy se body dělily. Branky : 5.Cvachoček, 42.Biederman – 13. a 44. Pícka. Rozhodčí : Daamková. Sestava hostů : Rybár – Brůha(Stulík), Pavlík, Malý, Pintíř, Malík, Jánský, Burda, Kočí, Pícka(Šafanda), Strakoš(Fiřt). TJ Sušice – Slavoj Mýto 3 : 1 (1 : 1) Utkání mělo o místní pouti slavnostní rámec. Před utkáním při příležitosti šedesátých narozenin předali domácí funkcionáři trenérovi Stanislavu Trnkovy věcný dar, oceněn byl také dlouholetý hráč a bývalý kapitán A týmu , Sušici oddaný Jiří Šmalc v souvislosti s ukončením hráčské kariéry. Domácí také nezapomněli na své nejmladší fotbalové talenty . Družstvo minižáků které si velmi dobře vedlo v okresním přeboru a patřilo také k nejlepším v krajském finále převzalo za tato umístění medaile. Na 350 diváků chtěli potěšit a dárkem k narozeninám v podobě vítězství chtěli udělat radost svému trenérovi i domácí hráči. Do zápasu vstoupili impozantně a z drtivého tlaku získali zasloužené vedení. V 5.minutě uvolnil Prchlík Kočího a ten ještě pálil nepřesně. V osmé minutě prokázal bohaté zkušenosti Hubáček který sám v tváří v tvář s brankářem hostů mu nedal šanci a bylo to 1:0. Ještě do 15.minuty domácí hýřili aktivitou, ale pak jako když přepnuli na nižší obrátky a tím dostali do hry soupeře. Hosté z hluboké defenzívy stále nebezpečněji s dostávali do brejků a s přibývajícím časem měli i více ze hry. Ve 28.minutě se jim podařilo dát ukázkový gól Jarošem, který po rozehraném trestném kopu vysoko vyskočil nad ostatní a nezadržitelně hlavou míč poslal pod břevno. Vzruch přinesl závěr poločasu kdy stála na straně domácích štěstěna a míč z trestného kopu jen těsně minul Míčkovu branku. O dvě minuty na to se domácí vzpamatovali a po rohovém kopu Libora Marka našel míč v pokutovém území hostů Kočího, ale ten mířil těsně nad branku hostů. V poslední minutě první půle vyšel hostům rychlý brejk a z něho nastřelili břevno. Po přestávce ve které došlo v kabině domácí k mytí hlav svých svěřenců vyběhlo na trávník zcela jiné mužstvo domácích. Jejich hra založená na kombinaci a rychlých přihrávkách slavila úspěch . V 53.minutě našel Cihlář přihrávkou střídajícího Hupku a ten zkušeně skluzem dal na 2:1. V 57.minutě po velice pohledné akci Kočího, ten poslal míč do ulice Prchlíkovi který zachoval chladnou hlavu a ideálně přiťukl Cihlářovi, ten však nepochopitelně zaváhal v koncovce. Za zmínku stojí prchlíkova střela z 20 metrů pod břevno kterou brankář hostů dokázal zlikvidovat, další nevyužitá šance v 63.minutě Cihláře a jeho následné vystřídání. Nutno podotknout, že tento hráč stejně jako Hrach nastupovali obětavě do zápasu se zdravotními střevními potížemi .O minutu později přistrčil míč Hubáček Prchlíkovi a ten zkušeně přihrál Kočímu a dvoubrankový náskok dal do zbytku zápasu domácím klid na to, aby zápas dotáhli do vítězného konce. Další šance měl Kočí který jednou nastřelil tyč, a Hubáčkovo břevno ani další břevno velmi dobře hrajícího Prchlíka již změnu ve skóre nepřineslo. Branky : 8.Hubáček, 53,Hupka, 64.Kočí – 28.Jaroš. ŽK 2:1. Diváků : 350. Rozhodčí: Červený, Míček – Potužák(46.Hupka), Hoda, L.Marek, Votava, Prchlík, Frančík, Hrach(88.Kodýdek), Hubáček, Cihlář(64.Holý) , Kočí (střídali Hupka, Holý, Kodýdek). ===================================================================
Výsledky-tabulka -zde

Tabulka Krajský přebor po 5 .kole =================================================================== 1. Holýšov 5 4 1 0 16: 7 13 ( 4) 2. Horní Bříza 5 3 2 0 9: 3 11 ( 5) 3. Sušice 5 3 1 1 13: 7 10 ( 1) 4. Horažďovice 5 2 3 0 8: 5 9 ( 3) 5. Chlumčany 5 2 2 1 7: 4 8 ( 2) 6. Staňkov 5 2 2 1 5: 5 8 ( 2) 7. Bolevec 5 2 1 2 12: 7 7 ( 1) 8. Nýrsko 5 2 1 2 10: 10 7 ( -2) 9. FC Rokycany 5 1 3 1 5: 5 6 ( -3) 10. Přeštice 5 1 2 2 10: 9 5 ( -4) 11. Domažlice 5 1 2 2 5: 6 5 ( -4) 12. SK ZČE Plzeň 5 1 2 2 5: 8 5 ( -1) 13. Poběžovice 5 0 3 2 8: 16 3 ( -3) 14. Tachov 5 0 3 2 3: 11 3 ( -6) 15. Slavoj Mýto 5 1 0 4 6: 15 3 ( -6) 16. Rapid Plzeň 5 0 2 3 2: 6 2 ( -4) Přeštice - Horažďovice 2 : 2 ( : ) Domažlice - Holýšov 0 : 1 ( : ) Sušice - Slavoj Mýto 3 : 1 ( : ) Tachov - SK ZČE Plzeň 0 : 0 ( : ) Nýrsko - Poběžovice 6 : 4 ( : ) FC Rokycany - Chlumčany 0 : 0 ( 0 : 0) Staňkov - Bolevec 2 : 4 ( : ) Rapid Plzeň - Horní Bříza 0 : 1 ( : ) Horažďovice - Horní Bříza NE 12.09.2004 17:00 Bolevec - Rapid Plzeň SO 11.09.2004 17:00 Chlumčany - Staňkov NE 12.09.2004 17:00 Poběžovice - FC Rokycany SO 11.09.2004 17:00 SK ZČE Plzeň - Nýrsko SO 11.09.2004 17:00 Slavoj Mýto - Tachov NE 12.09.2004 17:00 Holýšov - Sušice NE 12.09.2004 17:00 Přeštice - Domažlice SO 11.09.2004 17:00