OKRESNÍ SOUTĚŽE DOSPĚLÝCH - 3 . kolo : 4.-5.9.

Upozornění : Vzhledem k tomu, že ústní předávání informací k průběhu jednotlivých utkání se často zakládá na neobjektivnosti při hlášení výsledků bylo přikročeno ze strany autora webových stránek k těmto opatřením : 1. Komentáře k utkáním jsou zveřejňovány ve znění jak přichází e-mailovou poštou od klubů a jejich autorů. 2. Pokud nebudou příspěvky zaslány e-mailovou poštou s podpisem autora, nebudou tyto dále publikovány. 3. Úvodní komentáře k utkáním nad články zpracovává autor webových stránek M.Sedlmaier.Obdobně tak i statistiky(střelce branek, programy dalších kol apod. 4. Zveřejňovány budou pouze články a příspěvky které jsou korektní, neuráží soupeře, nebo se nezaměřují na kritiku rozhodčích. Pokud jsou výhrady k výkonům rozhodčích, pak je možno toto řešit cestou stížnosti ke komisi rozhodčích OFS,
=================================================================== OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ ===================================================================

RÝÁSUJE SE SILNÉ ČELO TABULKY V pátém kole okresního přeboru si nejvíce získaných bodů váží v Janovicích. Domácí lídr tabulky si v místním derby s nebezpečným Bezděkovem tříbodovým ziskem udržel těsný jednobodový náskok před svými největšími soupeři. Mezi ně po dosavadním průběhu podzimní části nutno již nyní řadit fotbalisty ze Svéradic. Ti si poradili s béčkem Sokola Mochtín a v součastné době jsou nevětším konkurentem janovické Dukly. Smutní jsou v Hradešicích kde měl domácí nováček zápas se Železnou Rudou velice dobře rozehraný, vedl o dvě branky. Hra na údržbu se nevyplácí a to se ukázalo i v tomto zápase. Hosté se vrátili zpět do hry a dvěma góly z pokutových kopů získali zasloužený bod. Očekávané derby před 150 diváky se hrálo také v Myslívě . Po zajímavém průběhu hry šli hosté více za vítězstvím a zpět do Pačejova se nevracejí s prázdnou. S prázdnou se nevrací ani Nezamyslice z Vrhavče, kde domácí předvedenou hrou sahali po vítězství, ale nakonec se body dělily. Kontakt s čelem tabulky neztrácí ani Dešenice, což také přesvědčivým vítězstvím doma nad kvalitním , i když na podzim zatím nevýrazným kolektivem z Velkých Hydčic. Branka v nastaveném čase vynesla těsné vítězství Nalžovským Horám domácím fotbalistům Janovice - Bezděkov 3 : 1 (1 : 0) Robert Diviš Obě družstva měla opatrný začátek,ale po 15.minutách začali být aktivnější domácí. Ve 20.min.dorazil střelu V.Slivoně do brány V.Keřlík,ale rozhodčí branku pro udájný ofsajd neuznal.Ve 26.min. se na hranici velkého vápna uvolnil Frous a střelou k tyči poslal domácí do vedení. V této fázi hry byli domácí aktivnější a soupeře nepustili do žádné šance. Po přestávce byli domácí stále aktivnější ale branka soupeře pro ně byla zakletá. V 60.min.byl vyloučen domácí hráč ale soupeř přesilovky nedokázal využít. Domácí i v deseti si vytvářeli šance a 67.min.zvýšil krásnou střelou V.Slivoň. V 83.min. se síly na hřišti vyrovnali, když byl vyloučen hostující hráč Skála. Domácí toho využili a v 85.min.ideálně uvolnil Slivoň Frouze a ten střelou k tyči zvýšil na 3:0. V 90.min.se dočkali i hosté , kdy přesně mířil Čížek a snížil na konečných 3:1. Branky : 26.85-Frous,67-Slivoň - 90-Tuček. Rozhodčí : Bureš-Vondra,Hájek Diváků : 90. ŽK 1:3, ČK 1:1(60.Fiala R. – 83.Skála). Hradešice B - Železná Ruda 2 : 2 (2 : 0) Rozhodující pro konečný výsledek byla 80.minuta ve které neproměnil za nerozhodného stavu domácí Florián nařízený pokutový kop. Rozhodčí: Petržilka. Diváků: 30. ŽK 2:2. Branky: 25. Kopal Jiří, 45. Kopal Jiří - 67. Toman Radek, 75. Markovič Dešenice - Velké Hydčice 3 : 0 (2 : 0) Další údaje o utkání pořádající klub nenahlásil. Rozhodčí: Vizingr. Branky: Mochtín B - Svéradice 1 : 3 (0 : 2) Karel Šot Hosté získali dvoubrankový náskok, když nejprve v 10.minutě se představil parádním lobem Lukáš Soukup. V 15.minutě z přísné penalty zvýšil Petrášek na 0:2. Domácí se po přestávce pokoučeli i zvrat, ale v koncovce byli bezzubí a tak trestali opět hosté v 67 kdy zvýšil hlavou Vrána na 0:3. O čestný úspěch domácích se zasloužil střídající Javorský po přihrávce od Nováka. Rozhodčí: Petrželka František Diváků: 70 Branky: 85. Javorský - 10. Soukup Lukáš, 15. Petrášek Michal, 67. Vrána Petr Vrhaveč - Nezamyslice 2 : 2 (2 : 1) Petr Reitmajer Po náhodné, ale vydařené střele Maška v z hranice pokutového území se ujali vedení hosté. Proti byl nestárnoucí A.Skřivánek který po pěkné individuální akci vyrovnal a ještě do poločasu tradiční střelou zdálky poslal Vrhaveč do vedení Václav Hrach. Když domácí odmítli z bnabízených příležitostí zvýšit nakonec přišli o dva body v 74.minutě po hlavičce Budry která znamenala vyrovnání. Rozhodčí: Pressl Václav Diváků: 80 Branky: 22. Skřivánek Antonín, 34. Hrach Václav - 17. Mašek Petr, 74. Burda Josef So Nalž. Hory - Luby B 1 : 0 (0 : 0) Jiří Lang Úroveň hry odpovídala stavu hrací plochy. Tvrdý a značně nerovný povrch znemožňoval techničtějším a fotbalovějším hostům jakoukoli kloudnou kombinaci a tak se zápas odehrával za častých nepřesných přihrávek a nakopávaných centrů. Ke cti obou družstev lze přičíst, že se hrálo oboustranně ohleduplně, bez tvrdých střetů. V nastavené době hry nacentroval domácí hráč rohový kop do brankového území hostujícího družstva, kam nabíhali domácí Liška a Podlešák. Prudký míč prošel klubkem hráčů a odrazil se od boku Lišky do branky hostů. Ve zbývající minutě se již otřesené Luby nezmohly na odpověď. Nejvýraznějšími oporami svých týmů byli u domácích agilní Podlešák a kapitán Štěch. U družstva hostů byl v obraně jistotou kapitán Křížek a v útoku statečně bojoval Karel Šnour, který vyhrál pro své spoluhráče velké množství vzdušných soubojů s domácími obránci a několikrát prověřil pozornost domácího brankáře. Rozhodčí: Lang J. Diváků: 50 Branky: 92. Liška Jan Myslív - Pačejov 0 : 1 (0 : 1) Zajímavé utkání ve kterém se Pačejov se ujal vedení po nedorozumění domácí obrany. M8lo kdo očekával, že to bude branka tohoto derby poslední. Hosté si dokázalai vytvořit více šancí. Největší měl v 50.minutě Cikán který nejdříve trefil pouze tyč a odražený míč Hromádka vysoko přestřelil. Domácí Beníšek byl ve výhodné pozici v 79.minutě, ale zaváhal a soupeř mu míč ukopl. Rozhodčí: Kurc Lubomír Diváků: 150 Branky: - 35. Korda Václav
Výsledky-tabulka -zde

Okresní přebor mužů po 5 .kole =================================================================== 1. Janovice 5 4 1 0 17: 7 13 ( 4) 2. Svéradice 5 4 0 1 10: 7 12 ( 6) 3. Dešenice 5 3 0 2 13: 8 9 ( 3) 4. Bezděkov 5 3 0 2 11: 7 9 ( 3) 5. Železná Ruda 5 2 1 2 14: 14 7 ( -2) 6. Luby B 5 2 1 2 8: 8 7 ( 1) 7. Pačejov 5 2 1 2 4: 4 7 ( -2) 8. Vrhaveč 5 1 3 1 5: 5 6 ( -3) 9. So Nalž. Hory 5 1 3 1 5: 6 6 ( -3) 10. Mochtín B 5 1 2 2 6: 7 5 ( -4) 11. Hradešice B 5 1 2 2 7: 12 5 ( -4) 12. Velké Hydčice 5 1 0 4 10: 15 3 ( -3) 13. Nezamyslice 5 0 3 2 7: 12 3 ( -3) 14. Myslív 5 0 3 2 2: 7 3 ( -3) Program příštího kola : Bezděkov - Pačejov NE 12.09. 17:00 Luby B - Myslív SO 11.09. 17:00 Nezamyslice - So Nalž. Hory SO 11.09. 17:00 Svéradice - Vrhaveč NE 12.09. 16:00 Velké Hydčice - Mochtín B SO 11.09. 17:00 Železná Ruda - Dešenice SO 11.09. 17:00 Janovice - Hradešice B SO 11.09. 17:00 ===================================================================

=================================================================== III. TŘÍDA ===================================================================

KOLINEC HNALI DIVÁCI ZA VÍTĚZSTVÍM Pěkné podzimní počasí se na řadě hřišť podepsalo na zájmu diváků. Těch jen v Kolinci přišlo na 150 aby hnali domácí tým za vítězstvím na snaživým a omlazeným týmem ze Zavlekova. V nedalekých Horách Matky Boží sváděli statečný boj domácí fotbalisté s překvapením podzimu, nováčkem z Veřechova. Přestože se na místním hřišti představil jako zdatný soupeř, domácí jsou v koutku duše zklamáni, když nakonec přišli o body z přísně nařízené penalty. Další nováček Sokol Plánice na svém pažitu přestože nastupoval o dva distancované hráče si poradil s rezervou Chanovic a zatím nemá určitě důvody nebýt spokojen. Spokojenost zavládla také po předcházejících domácích nevýrazných výsledcích i v Neznašovech a to zvláště po té, když se jejich borcům podařilo převálcovat ve slušně hraném derby které se vydařilo i delegovanému sudímu . Janovice B - Horažďovice B 0 : 2 (0 : 2) Rozhodčí: Pressl Václav . Diváků : 40. ŽK 1:2. Branky: - 25. Lávička Miroslav, 43. Janouškovec Jiří Plánice - Chanovice B 3 : 0 (2 : 0) Rozhodčí: Diváků: 50 Branky: . Pavlíček Zdeněk 2, Fiala Michal H.M.Boží - Veřechov 1 : 2 (1 : 2) Jindřich Potužák Domácí nastoupili do utkání s evidentní snahou odčinit neúspěch před týdnem v Týnci. Úvod ale vyšel lépe hostům kteří se ujali vedení v 5.minutě krásnou brankou Pavla Rašky. Dopověď přišla ve 25.minutě kdy vyrovnal Vallenta. O výsledku rozhodla přísně nařízená penalty kterou ve 39.minutě bezpečně proměnil kanonýr P.Raška. Hosté dohrávali o deseti bez vyloučeného Petra Rašky. Rozhodčí: Husník Václav . ŽK 2:5, ČK 0:1(Raška Petr) Branky: 25. Valenta Dušan - 5. a 39. Raška Pavel(1 z PK) Neznašovy - Týnec A 3 : 0 (1 : 0) Domácím se ve slušně hraném derby podařilo po předcházejících nevýrazných výkonech opět na svém hřišti uspět. Vedle hráčů se dařilo i rozhodčímu Habadovi. Rozhodčí: Habada. Branky: Langmajer Vladimír, Voráček Pavel, Mundl Martin Hrádek B - Měcholupy 1 : 1 (0 : 0) Výsledek odpovídá poměru sil na hřišti v průběhu zápasu . Rozhodčí: Husník Václav Diváků: 40 Branky: 0. Javorský Štěpán - 0. Novák Petr Strážov B - Velhartice 4 : 0 (2 : 0) Josef Vaněk O průběhu a konečném výsledku rozhodla jednak rychlá branka kterou dal již po pěti minutách hry Václav Janda a pak zbytečné vyloučení opory hostů Poledníka ve 32.minutě pro nesportovní chování. Když k tomu přidáme, že domácí dali důležitý druhý gól před závěrem první půle a že si na počátku druhé půle daly Velhartice vlastní branku Velikovským, pak bylo rozhodnuto. Do konce utkání již měli jeho průběh domácí pevně pod kontrolou a z drtivé převahy již vytěžili jen jednu branku kterou vsítil po výborné individuální akci nestor fotbalových trávníků Kubalík. Rozhodčí:Šmrha. Diváků: 80 Branky: 5. Janda Václav, 45. Kasík Miroslav,51.vlastní, 81. Kubalík Václav ŽK 1:3, ČK 0:1 (32. Poledník Pavel ) Kolinec - Zavlekov 4 : 0 (2 : 0) Rozhodčí: Abraham Diváků: 150 Branky: 7. Jílek Josef, 17. Kohout František, 71. Milfort Jiří, 80. Kohout František

Tabulka III.třída mužů po 5.kole 1. Veřechov 5 5 0 0 15: 4 15 ( 9) 2. Strážov B 5 4 0 1 10: 5 12 ( 3) 3. Hrádek B 5 3 1 1 13: 7 10 ( 1) 4. Plánice 5 3 0 2 14: 9 9 ( 0) 5. Měcholupy 5 2 3 0 9: 5 9 ( 3) 6. Horažďovice B 5 3 0 2 7: 6 9 ( 3) 7. Neznašovy 5 2 1 2 4: 4 7 ( -2) 8. Velhartice 5 2 1 2 5: 12 7 ( 1) 9. Týnec A 5 2 0 3 11: 9 6 ( 0) 10. H.M.Boží 5 1 2 2 4: 8 5 ( -4) 11. Kolinec 5 1 1 3 5: 5 4 ( -2) 12. Janovice B 5 1 1 3 7: 12 4 ( -5) 13. Chanovice B 5 1 0 4 6: 13 3 ( -6) 14. Zavlekov 5 0 0 5 1: 12 0 ( -6) Příští kolo : Horažďovice B - Zavlekov NE 12.09.2004 10:00 Velhartice - Kolinec NE 12.09.2004 16:00 Měcholupy - Strážov B SO 11.09.2004 17:00 Týnec A - Hrádek B SO 11.09.2004 17:00 Veřechov - Neznašovy NE 12.09.2004 15:00 Chanovice B - H.M.Boží NE 12.09.2004 10:00 Janovice B - Plánice NE 12.09.2004 17:00 ===================================================================

=================================================================== IV. TŘÍDA – skupina A ===================================================================

SOUBOJ PRVNÍHO S POSLEDNÍM BEZ PŘEKVAPENÍ Ve čtyřech zápasech ze šesti odehraných ve skupině A IV.třídy odehrály týmy v domácím prostředí bez toho aniž by inkasovaly branku . Tři z tohoto počtu skončily stejným skórem 3:0. Jeden z nich byl také duel o místní pouti ve Švihově . Optimisticky naladěného lídra tabulky dokázal vyvést z míry obranný val hostů se kterým si příliš domácí neporadili. Mladý rozhodčí Václav Dušek tentokráte v Měčíně příliš práce neměl, což se nedá srovnávat s tím který zde řídil na jaře , kdy v utkání domácích s rezervou Týnce musel tahat třikrát červenou kartu. . Bezděkov B - Ježovy 1 : 2 (0 : 2) Zápas dvou rozdílných poločasů. První patřil hostům, druhý naopak domácí svého soupeře zcela jasně přehráli a Ježovy se nakonec musely obávat o výsledek. Rozhodčí: Paleček Martin . Branky: Bače Petr - Kašpar Václav, Pavelec Václav Měčín B - Běšiny 0 : 0 (0 : 0) Pohodový zápas v Měčíně skončil bez toho, že by si jedno z mužstev dočkalo branky. Rozhodčí: Dušek Václav . ŽK 0:1. Kvasetice - Týnec B 6 : 2 (3 : 2) Rozhodčí: Lažánek K. Diváků: 20 Branky: 8. , 36. , 39. , 63. Kubaň Aleš, 81. Hanzlík Josef, 83. Svoboda Luboš - 5. Janoušek David, 42. Kratochvíl. ŽK 0:4, ČK 0:1, Vrhaveč B - Měcholupy B 3 : 0 (2 : 0) Měcholupská rezerva ani ve druhém zápase na hřišti soupeře nepřesvědčila . Rozhodčí:Jedlička. Diváků: 40. ŽK 2:2. Branky: 30. Pivoňka Zbyněk, 33. Hebnar Lubomír, 73. Lažánek Karel. Švihov B - Dlažov 3 : 0 (1 : 0) Hra kočky s myší skončila podle předpokladů. Hosté při svém příjezdu do Švihova dokonale okoukali místní hradby vodního hradu a podle tohoto modelu vytvořili hradby před vlastním pokutovým územím a uhráli relativně solidní výsledek. Rozhodčí: Vondráček Václav Diváků: 80 Branky: 4. Brož Ondřej, 75. Čížek Radek, 89. Kudják Miroslav Spůle - Křenice 3 : 0 (2 : 0) V první půli byli lepší domácí. Skóre otevřel již ve 4.minutě Soušek který prošel obranou Křenic a zavěsil. Ve 13.minutě nová hráčská akvizice Spůle Haviár po závaru před brankou zvýšil na 2:0, když před tím na první branku přihrával. Druhá část zápasu patřila naopak hostům, ale Haviár byl také u třetí branky Míč z trestného kopu vyrazil gólman hostů a ten v 74.Zdeňek Taichman pohodlně proměnil. Rozhodčí: Černý Diváků: 0 Branky: 4. Soušek František, 13. Haviár, 74. Soušek František

Tabulka IV.třída – skupina A po 4 .kole 1. Švihov B 5 5 0 0 24: 4 15 ( 6) 2. Kvasetice 5 4 0 1 20: 9 12 ( 3) 3. Bolešiny 4 3 1 0 15: 6 10 ( 4) 4. Vrhaveč B 5 3 1 1 14: 14 10 ( 1) 5. Běšiny 4 2 2 0 9: 6 8 ( 2) 6. Ježovy 4 2 0 2 11: 10 6 ( 0) 7. Spůle 5 2 0 3 12: 12 6 ( 0) 8. Měcholupy B 4 2 0 2 7: 8 6 ( 0) 9. Křenice 5 1 1 3 11: 13 4 ( -5) 10. Měčín B 5 1 1 3 7: 14 4 ( -2) 11. Bezděkov B 5 1 0 4 11: 15 3 ( -6) 12. Týnec B 4 1 0 3 11: 22 3 ( 0) 13. Dlažov 5 0 0 5 4: 23 0 ( -6) Program příštího kola : Bolešiny - Křenice NE 12.09.17:00 Švihov B - Spůle NE 12.09.17:00 Měcholupy B - Dlažov NE 12.09.16:00 Týnec B - Vrhaveč B NE 12.09.14:00 Běšiny - Kvasetice SO 11.09.16:00 Ježovy - Měčín B SO 11.09.17:00 ===================================================================

=================================================================== IV. TŘÍDA – skupina B ===================================================================

HARTMANICE SE ANI FAVORITA NEZALEKLY Pět kol mají za sebou a stále prochází soutěží se vztyčenou hlavou ! Tato úvodní věta souvisí v úspěšností součastného lídra tabulky IV.třídy ,sk.B Sokolem Hartmanice. Zápas dvou soupeřů kteří by mohli v tomto ročníku myslet hodně vysoko probíhal za přísného dozoru bývalého mezinárodního rozhodčího,kterého vedle znaku se kterým se prohání po trávníku v Pošumaví pouze on , více než sedmdesáti křížky stále čiperného mladíka Jana Veverky. Ten sice v závěru poslal pro dvě žluté karty neukázněného hráče hostů a autora jejich jediné branky Drobného, ale jinak se stovka diváků mohla přesvědčit, že síly obou aktérů zápasu byly hodně vyrovnané, ale u domácích opět úřadovat střelec Sládek. Ve Velkém boru zase úřadovat místní kanonýr Voráč a připsal si do své bohaté sbírky střeleckých úspěchů další hattrick. Velký Bor - TJ Nalž. Hory 5 : 1 (2 : 0) Rozhodčí: Kulík Vladimír Diváků: 20. ŽK 1:1. Branky: 3 - Voráč František,, Zoubek Tomáš, Ježek Zdeněk - Kříž Zdeněk Soběšice - Kašper. Hory 1 : 4 (1 : 2) Rozhodčí: Steinbach Jiří. Diváků: 20 Branky: 35. Cimburek Michal - 10. Tomek Petr, 30. Vellner Miroslav, 64. Klostermann Karel, 78. Žifčák Jiří Hartmanice - Žihobce 4 : 1 (2 : 1) Po zranění brankáře Šindeláře který musel odstoupit v další části nahradil Buzín který si mezi tyčemi vedl rovněž úspěšně. Ve vyrovnaném zápase domácí po té když prohrávali od 27.minuty dokázali zvrátit nepříznivý výsledek ve svůj prospěch. Rozhodčí: Veverka. Diváků: 100 Branky: 34. a 82. Sládek Petr, 44. a 47. Šperl Daniel - 27. Drobný Milan ŽK: 4:3. ČK: 0:1( 82.Drobný Milan ). Svéradice B - Žichovice B 2 : 3 (1 : 1) Václav Dušek Ve vyrovnaném prvním poločase šli do vedení hosté po ukázkové akci R.Šimanovského s Chodem, když druhý jmenovaný byl autorem první branky. Domácí však bojovali a dočkali se zaslouženého vyrovnání, když míč ze skrumáže protlačil do branky hlavou Fridrich. Ve druhém poločase byli hosté lepším mužstvem, což také potvrdili dvěma brankami, které stříleli Bala a znovu Chod. V závěru snížil z přímého kopu Petrášek, ale více už domácí nestihli. Branky: 40.Fridrich, 77.Petrášek - 18.,67.Chod, 51.Bala (PK). Diváků : 80. Rozhodčí: Bauer, ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (73.Brynda) Rabí - Malý Bor 1 : 2 (0 : 0) Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro hosty. Domácí opět doplatili na špatnou koncovku, zejména v 1. poločase neproměnili několik slibných příležitostí Rozhodčí: Balda Jaroslav .Branky: 71. Fiala Luboš - 50. Vodička František, 59. Heřman Josef. ČK: Heřman - po druhé žluté kartě Milčice - Pačejov B 0 : 0 (0 : 0) Slušně hrané vyrovnané utkání bez vyložených šancí na oobou stranách. Velmi dobře se zhostil řízení zápasu Václav Moravec. Rozhodčí: Moravec Diváků: 50

Tabulka IV.třída – skupina B po 4 .kole 1. Hartmanice 5 5 0 0 21: 4 15 ( 6) 2. Kašper. Hory 5 4 1 0 18: 4 13 ( 4) 3. Žichovice B 5 3 1 1 15: 9 10 ( 4) 4. Pačejov B 4 2 1 1 6: 7 7 ( 1) 5. Žihobce 4 2 0 2 16: 6 6 ( 0) 6. Svéradice B 5 2 0 3 14: 10 6 ( -6) 7. Nezamyslice B 4 2 0 2 11: 12 6 ( 3) 8. Velký Bor 5 2 0 3 10: 12 6 ( -3) 9. Milčice 4 1 2 1 5: 8 5 ( 2) 10. Rabí 4 1 1 2 7: 9 4 ( -5) 11. Malý Bor 4 1 0 3 5: 10 3 ( 0) 12. Soběšice 4 1 0 3 7: 17 3 ( -6) 13. TJ Nalž. Hory 5 0 0 5 6: 33 0 ( -3) Program příštího kola : TJ Nalž. Hory - Pačejov B NE 12.09. 14:00 Malý Bor - Milčice NE 12.09. 15:00 Nezamyslice B - Rabí NE 12.09. 14:00 Žichovice B - volno SO 11.09. 17:00 Žihobce - Svéradice B SO 11.09. 16:00 Kašper. Hory - Hartmanice SO 11.09. 17:00 Velký Bor - Soběšice SO 11.09. 17:00 ===================================================================