OP mužů : 2.kolo 28 .- 29.8.

=================================================================== OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ ===================================================================

MOCHTÍNSKÁ REZERVA DOSÁHLA NA PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ První čtyři kola nejvyšší okresní soutěže naznačila velkou vyrovnanost všech účastníků a to je pro další průběh podzimní části dobrý signál. Magnetem kola byl souboj v Železné Rudě kde se střetli dva kandidáti v přímém souboji o čelo tabulky. Silně oslabené mužstvo domácích mělo za úkol z duelu s lídrem tabulky odejít se ctí.To se nakonec jim nakonec podařilo i přesto,že body si odváželi hosté. V e značně oslabené sestavě nastupoval také v domácím prostředí Pačejov a tak si soupeře z N.Hor odvezl nečekaný bod. Stejně nečekaně skončil i duel v Nezamyslicích ve kterém si první vítězství v OP připsal nováček z Mochtína. Vítězství se rovněž dočkal v součastné době poslední tým tabulky v duelu s dalším nováčkem z Hradešic. Na co se bylo také dívat v Lubech kde v místním vyrovnaném derby kde na body nakonec dosáhli pouze domácí fotbalisté. Pačejov - So Nalž. Hory 1 : 1 (1 : 0) Tomáš Cihlář Domácí tým nastoupil k utkání v silně kombinované sestavě, neboť z různých důvodů scházelo hned 7 (!!!) hráčů základního kádru /Panuška, Klouda, Veringer, Cikán, Lávička, Hromádka, Smolík/. Příležitost tak dostali mladí a vypomohli i někteří bývalí hráči. V prvním poločase měli bojovní domácí více ze hry, ale zužitkovali jedinou šanci, když po centru Pechara krásně zamířil pod břevno Brůha. Hluchá dvacetiminutovka ze strany domácích však vyústila ve vyrovnávací gól hostů, když se v 69.minutě po rohovém kopu přesně trefil hlavou Bouzek. Závěrečné úsilí domácích už ke změně skóre nevedlo. Nejlepším hráčem domácích byl Svatoš. Rozhodčí: Habada Diváků: 100 Branky: 0. Brůha - 68. Bouzek. ŽK 1:0. Luby B - Vrhaveč 1 : 0 (0 : 0) V místním derby se bylo na co dívat. Utkání se hrálo ve svižném tempu,. Obě mužstva se snažila o útočný fotbal s cílem strhnout vítězství na svojí stranu. K vidění bylo několik slibných brankových příležitostí, ale konto brankářů zůstávalo stále čisté. To vydrželo více než první poločas. Málo kdo čekal, že by již bylo o výsledku rozhodnuto v 51.minuta. To unikl Sydorenko, následoval centr do pokutového území hostů a zkušený Karel Šnour dokázal tuto příležitost proměnit ve vítěznou trefu. Rozhodčí: Petrželka Diváků: 100 Branky: 51. Šnour Nezamyslice - Mochtín B 0 : 2 (0 : 0) První poločas byl vyrovnané, ale dvě šance ke skórování však domácí neproměnili. Ta největší přišla tři minuty po změně stran pro favorizované Nezamyslice z pokutového kopu, ale ani tato výhoda k rozvlnění sítě hostů nevedla. Naopak se to podařilo hostům v domácí brance dvakrát Dvořákem, který nejprve v 50.minutě zakončil svůj brejk ve vedoucí gól . K větší jistotě k zisku bodů přivedl svůj tým v 61.minutě kdy po chybě domácí obrany zvýšil tentýž hráč na 0:2. Tento stav i přes veškerou snahu domácích o zvrat zůstal již nezměněn. Rozhodčí: Petržilka . Branky: - 50. a 61. Dvořák Velké Hydčice - Hradešice B 5 : 1 (2 : 0) Petr Kotrba Do 20 minuty byli hosté vyrovnaným soupeřem . Po obdržení první branky převzali iniciativu domácí, byli v dalším průběhu aktivnější a v druhém poločase neproměnili několik slibných šancí , které by mohly změnit výsledek . Hosté se i přes nepříznivý výsledek nevzdávali a snaha vstřelit alespoň čestný úspěch se jim vyplnila sedm minut před koncem zápasu. Domácí dokázali , že mají na lepší umístění , než na to, aby uzavírali tabulku. Rozhodčí: Veverka .Diváků: 30. ŽK 0:1. Branky: 28. Kropáček, 40. Tyrpekl, 52. Vaněk, 66. Vaněk, 80. Vaněk - 83. Písečný Železná Ruda - Janovice 2 : 3 (1 : 2) Rudolf Pavel Domácí začali náporem a již ve třetí minutě domácí kapitán M.Loos zazvonil břevnem soupeřovy branky.Přesto to byli hosté,kteří po centru Frouse se ve 12.minutě ujali P.Kubovým vedení.Domácí odpověděli M.Loosem který ve 21.minutě svůj odvážný průnik zakončil prudkou střelou a vyrovnal na 1:1.Ve 34.minutě to byla opět Dukla která vsítila M.Frousem vedoucí úspěch. Úvod druhé půle byl oboustranně opatrný a příliš vzruchu nepřinesl. První vážněji zahrozili hosté Slivoňěm , ale ten v 66.minutě trefil pouze mladíka v brance domácích Kačírka. Domácí odpověděli střelou J.Lehečky a další střela T.Lehečky jen těsně minula branku. Již téměř tradiční hrubka domácí obrany tentokráte v nepřesném odkopu nabídla v 73.minutě nabídla šanci V.Keřlíkovi a ten prostřelil domácího brankáře a zvýšil na 1:3. Výsledkem domácího náporu byla šance T.Lehečky sedm minut před koncem , když jeho střela jen těsně minula opuštěnou branku hostí.Úspěšnější byl J.Lehečka jehož přesná střela z dálky k tyči znamenal vstřelení kontaktní branky, ale na vyrovnání již domácí kolektiv nedosáhl. Domácí přes prohru nakonec z utkání odešli se ctí.Naopak od hostí se čekalo víc. Rozhodčí: Abraham - Šmrha, K.Lažánek Diváků: 120, ŽK 0:5. Branky: 21. Loos, 85. Lehečka - 12. Kubový, 34. Frous, 75. Keřlík Svéradice – Dešenice 1 : 0 (0 : 0) Václav Dušek O svéradické pouti čekal na domácí celek těžký, soupeř z Dešenic. Hosté začali aktivně, ale do šancí je domácí obrana v úvodu nepouštěla. Domácí poprvé zahrozili po úniku Makovce, ten však mířil jen lehce do brankáře. Pak si vytvořili jedinou gólovou šanci hosté, když domácí obrana vytvořila svoji již tradiční minelu, ale kanonýr hostů Michal Poupa mířil z malého vápna jen vedle. Další gólová šance domácích přišla ve 28.minutě, když si výborně hrající Lukáš Soukup pohrál na levé straně se Střiežencem, nádherně odcentroval, ale Makovec podruhé zklamal. V závěru poločasu se začalo na hřišti přiostřovat a rozhodčí Kurc musel několikrát sáhnout ke žluté kartě. Ve druhém poločase byli domácí lepším celkem, ale dlouhou dobu se nemohli střelecky prosadit. Hosté dohrávali poslední půlhodinu bez vyloučeného stopera Brůžy, ale početní převaha na hřišti příliš znát nebyla. Hosté se pak již soustředili pouze na obranu a do útočení se prakticky nepouštěli. V 67.minutě je po tečované střele Marka zachránila tyč. V posledních minutách vysvitlo na jinak zatažené obloze sluníčko a na hřišti se začalo schylovat k dramatickému závěru. Šanci hostů nejdříve promarnil jejich nejlepší hráč Hvězda st., když mířil jen do brankáře Soukupa. A tak udeřilo na druhé straně. V nastaveném čase poslal Větrovec přihrávku na Petříka, kterou neuvěřitelně minul zkušený Bartůněk, a domácí mladík nekompromisní ranou k tyči zařídil výbuch radosti zaplněného stadionu a domácím vydřené tři body. Těžké utkání dobrým výkonem zvládl rozhodčí Kurc. Branky: 92.L.Petřík. Rozhodčí: Kurc, ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (60.Brůža), Diváci: 350 FK Svéradice: M.Soukup - Kába - Šrámek, Marek, Ouda - Vápeník, Petrášek (K), Vrána (78.J.Větrovec), Petřík - S.Makovec, L.Soukup Start Dešenice: Kůra - Střieženec, Brůža, Pytel, Hvězda ml. - Macháček (69.Soušek), Bartůněk, Hvězda st., J.Poupa (K) - M.Poupa, Vostrý Bezděkov – Myslív 4 : 0 (1 : 0) V prvním části utkání překvapivě obě mužstva hrála vyrovnanou partii . Blíže byli k dosažení branky hosté, ale domácí v této části výrazně podržel brankář Průrok, který zlikvidoval dvě vyložené šance Myslíva. Po přestávce se hosté začali s aktivní hrou vytrácet , režii zápasu převzal domácí tým a svého soupeře nakonec výrazně přehrál fyzicky , herně i střelecky. Rozhodčí: Šmrha Miroslav . Branky: 27. Dulka , 57. a 85. Bohatý Martin. ŽK 3:1.
Okresní přebor mužů po 4 .kole =================================================================== 1. Janovice 4 3 1 0 14: 6 10 ( 4) 2. Bezděkov 4 3 0 1 10: 4 9 ( 3) 3. Svéradice 4 3 0 1 7: 6 9 ( 3) 4. Luby B 4 2 1 1 8: 7 7 ( 1) 5. Dešenice 4 2 0 2 10: 8 6 ( 3) 6. Železná Ruda 4 2 0 2 12: 12 6 ( -3) 7. Mochtín B 4 1 2 1 5: 4 5 ( -1) 8. Vrhaveč 4 1 2 1 3: 3 5 ( -1) 9. Pačejov 4 1 1 2 3: 4 4 ( -5) 10. Hradešice B 4 1 1 2 5: 10 4 ( -2) 11. Velké Hydčice 4 1 0 3 10: 12 3 ( -3) 12. So Nalž. Hory 4 0 3 1 4: 6 3 ( -3) 13. Myslív 4 0 3 1 2: 6 3 ( 0) 14. Nezamyslice 4 0 2 2 5: 10 2 ( -4) Výsledky : Bezděkov - Myslív 4 : 0 ( 1 : 0) Pačejov - So Nalž. Hory 1 : 1 ( 1 : 0) Luby B - Vrhaveč 1 : 0 ( 0 : 0) Nezamyslice - Mochtín B 0 : 2 ( 0 : 0) Svéradice - Dešenice 1 : 0 ( 0 : 0) Velké Hydčice - Hradešice B 5 : 1 ( 2 : 0) Železná Ruda - Janovice 2 : 3 ( 1 : 2) Příští kolo Janovice - Bezděkov SO 17:00 Hradešice B - Železná Ruda SO 16:00 Dešenice - Velké Hydčice SO 17:00 Mochtín B - Svéradice SO 17:00 Vrhaveč - Nezamyslice SO 17:00 So Nalž. Hory - Luby B NE 14:30 Myslív - Pačejov SO 17:00 ===================================================================