1.B třída - skupina B 2.kolo : 28.-29.8.

=================================================================== 1. B TŘÍDA – skupina B ===================================================================

VE ŠVIHOVSKÉM DERBY BYLY K VIDĚNÍ BRANKY I CHVĚJÍCÍ SE BŘEVNA Ani ve druhém kole nedokázal využít již po druhé za sebou Měčín domácího prostředí k zisku bodů. Na rozdíl od úvodního duelu se Strážovem tentokráte může hovořit o velké smůle, když inkasoval rozhodující branku v samotném závěru . V derby ve Švihově se diváci dočkali nejen branek, ale mimo to k viděli ještě několik po střelách chvějící se břevno. Jedno to bylo na straně domácích a třikrát měl štěstí Sádlík v brance hostů. Švihov - Dlouhá Ves 3 : 2 (2 : 1) Domácím patřil úvod zápasu. Již v 10.minutě vstřelil Kowalski jejich první branku. Ve 28.minutě po nahrávce Havlíčka zvýšil Bešta na 2:0. Hosté stačili gólem do šatny Hubeným snížit minutu před poločasem na 2:1. Havlíčkovi tři minuty po přestávce zastavilo břevno jeho snahu op zvýšení, ale na druhé straně stálo zase při domácích štěstí, když v 54.minutě stejně trefili břevno i hosté. V 62. Kudják po rohu Havlíčka hlavou upravil na 3:1 a o dramatický konec se postaral v 67.minutě zkušený František Čavoj, který snížil na 3:2. Jelikož o tři minuty na to Homr orazítkoval znovu pouze břevno dlouhoveské svatyně a to samé v 80.minutě Brož a navíc v 84.minutě Oulík neproměnil další tutovku domácích na skóre se již nic nezměnilo. Branky: 10.Kowalski,28.Bešta,62.Kudják - 44.Hubený,67.Čavoj F. Rozhodci : Holeček. Diváků : 100. ŽK 0:1. Sestavy: Švihov-Valeš,Zadražil(84.Duchek),Kudják,Homr,Jílek, Kowalski, Oulík,Havlíček, Brož(88.Vrba) Bešta,Špatenka. D.Ves-Sádlík-Šperl,Drha,Kopačka,Rovňan R.Beránek, Rovňan D.,Krůs, Hubený,Blažek, Čavoj F. Měčín - Plzeň-Letná 0 : 1 (0 : 0) Václav Havlík Druhý zápas za sebou na domácí půdě zahájil Měčín odvážně. Dařila se mu hra a dokázal si vytvořit mírnou územní převahu. Již v 10.minutě ve vyložené šanci trefil Frič je vybíhajícího brankaře hostí.Totéž zopakoval ve 25.minutě Němec.Hosté vystrašili domácího brankaře Šimka ve 32.minutě,ale překonat se jim ho také nepodařilo.Když byl ve 43.minutě vyloučen hostující kapitán Šampalík za sražení unikajícího Tykala, zdálo se, že domácí kráčí k prvnímu vítězství.Po změně stran hosté vystřídali,s výborným brankařem Fryčem a precizní obranou nepustili domácí do šance.Jedinou dobrou příležitost spálil opět Frič v 80 .min.Střídající Rada zaměstnával domácí obranu po dlouhých výkopech brankáře Fryče a hosté v deseti měli překvapivě více šancí.Rozhodnutí však přišlo v poslední minutě.Domácí stopér Krotký minul další dlouhý výkop a Rada nabídnutou šanci proměnil ve vítězný gól hostí. Branky : Rada Jaroslav. Rozhodci : Hájek Diváků : 80 ŽK 2:4, ČK 0:1 (Šampalík) Sestavy: Měčín : Šimek-Vlček,Krotký,Korčík,Kroupa-Šlais,Kodýtek,Němec,Kadlec-Frič,Tykal střídali Mašát a Houlík Letná : Fryč-Vaněk,Šampalík,Tyr,Čech-Klička,Touš,Titl,Bouzek-Lehký,Žák střídali Brejcha,Rada,Mašek Svatobor Hrádek – Sokol Hradešice 2 : 0 (0 : 0) V Hrádku v dalším derby domácí hostili Hradešice které v prvním kole na rozdíl od Svatoboru na body nedosáhly s. V prvním poločase se domácí nemohli dostat do tempa, chyběla kombinace , což soupeř využil a zle dotíral. Po přestávce se domácí zlepšili v pohybu, přesnosti přihrávky a výsledkem byla vedoucí branka, kterou po standardní situaci a centru V.Holečka dokázal využít Jiřina. Ani po této brance nepůsobil soupeř oddaně , ale v 74.minutě přišel další a rozhodující úder Svatoboru. Po klasické české uličce od V.Holečka nedal šanci brankáři hostů Libor Kutil a zvýšil na 2:0. Soupeř ještě přidal na obrátkách, ale domácí již výsledek dobrou defenzivní činností si dokázali pohlídat. Trenér Zdeněk Jindřich : „V první půli chybělo našim hráčům hodně k mým představám a odpovídající jejich herním kvalitám. Jsem rád, že jsem se dokázali ve II.poločase zlepšit a dát v duelu s nebezpečným soupeřem rozhodující dvě branky“ Sestava Hrádku : Sestava Svatoboru :Hanzl – Pánek, Jiřina, Hanč, Průša, Holeček V., Holeček L., Kutil L., Gajdečka, Adam, Šebesta (střídali Javorský, Gazdík a Gabriel). Rozhodčí : Kohout. ŽK 4:3. Branky : 48. Jiřina, 74.Kutil. Žichovice-Nepomuk 1 : 0 (0 : 0) V prvním utkání před domácím publikem předvedl žichovický tým velmi atraktivní fotbal. V první části zápasu byl pro domácí útočníky největším problémem brankář hostů Baroch, který zlikvidoval nájezdy domácích hráčů Choda a Šimanovského, zlikvidoval i hlavičky zkušeného Krejčího a talentovaného Brože. Ve druhé půli domácí tým pokračoval v útočné nátlakové hře a tu korunoval nádhernou gólovou trefou ve 48.minutě z přímého kopu exligový hráč Karel Krejčí. Domácí tým poté kontroloval hru a nepustil hosty k ohrožení domácí svatyně. Branky : Krečí. Rozhodčí : Komínek. Diváků : 250. ŽK 2:2. Strážov – Losiná 3 : 1 (3 : 1). S napětím očekávalo na 110 diváků jak se podaří domácím borcům obstát po sestupu z 1.A třídy poprvé na svém hřišti. Hosté jakoby vycítili rozpaky soupeře se do něho postili a aktivní hrou ve které nechyběl pohyb i důraz se několikrát dostali na dostřel domácí branky, ale v vytvořených šancí nic nevytěžili. Po půlhodině hry ve které diváci branku neviděli ještě netušili ., že do konce první půle uvidí všechny góly tohoto duelu, když jeden byl hezčí než druhý. Ve 30.minutě pronikl po pravé straně Roman Smolík a kombinační spolupráci zakončil Soušek 1:0. Radost domácích trvala pouze dvě minuty , když domácí obrana zapomněla na Novotného a ten prostřelil bezmocného Javorského v domácí svatyni. Ve 34.minutě zajásali domácí po druhé, když Luděk Janka předvedl hezkou individuální akci při které obešel tři obránce hostů a podle brankáře bezpečně zavěsil. Gólovou desetiminutovku zakončil ve 39.minutě Štěpán . tento obávaný útočník jako by se rozpomněl na své skvělé časy a svůj průnik zakončil třetím úspěchem Strážova. Po Přestávce se domácí nedokázali dostat do tempa . Hosté zahrozili v 56.minutě nastřelenou tyčí , dva odvážné průniky předvedl domácí Smolík, ale vše již bez brankové efektu. Body zůstaly doma, což je nejdůležitější, ale rozpaky nad výkonem ve druhém poločase domácích přesto zůstaly. Branky : 30.Smolík, 34.Janka, 39.Presl Š. – 32.Novotný. ŽK 2:2. Diváků : 110. Sestava Strážova : Javorský – Presl P., Paleček, Michel, Helm – Smolík, Vítovec Z., Janka, Soušek - Presl Š. , Vítovec O.(střídali Kreibich, Koloros P.) Sušice B – Mochtín 2 : 0 (0 : 0). V Sušici byly v pošumavském derby k vidění dva rozlišné poločasy. V prvním byli daleko aktivnější hosté kteří začali odvážně a prvních 30 minut se hrálo v jejich režii. Vytvořené brankové příležitosti postupně Švátora, Valečka ani Mareš kteří své sólové průniky na osamoceného brankáře Kindelmana nedokázali proměnit, neboť jejich šance skvěle domácí gólman zlikvidoval. Druhý poločas se naopak vydařil domácích. Začala se jim dařit kombinace, a v 52.minutě se dočkali vedoucí branky. V pokutovém území hostů vybojoval míč Hupka míč a nekompromisně ho poslal za zády brankáře Rajmajera. Hosté znervózněli a jejich snaha o ohrožení z brejků narážela na dobře organizovanou hru stoperské dvojice Sachr- Pintíř. V 72.minutě svitla naděje pro hosty , když pro dvě žluté karty musel ze hřiště Hupka.. V 78.minutě po rozehraném nepřímém kopu uvnitř pokutového území hostů se míče zmocnil Sachr a jeho dělovka prolétl zdí bránících hráčů a pro domácí to znamenalo zvýšení náskoku na 2:0. V 84.minutě ulehčil Sušici poklidný závěr mochtínský Mareš, který v 84.uviděl v krátkém úseku dvakrát žlutou kartu a srovnal početní stav hráčů na hřišti, srovnat skóre již bylo nad sily jeho spoluhráčů.. Branky : 52. Hupka, 78. Sachr. Rozhodčí : Kába. ŽK 2:3, ČK 1:1. Diváků : 125. Sestavy : Sušice B : Kindelman – Blažek(88.Blažek), Lerch(46.Holý), Ritter, Pintíř, Dolejš, Ruda, Kotrba(70.Haspekl), Hupka, Rada, Sachr. Mochtín : Raitmajer- Jarabica, Lorenc, Podraský, Troch, Dolejš, Švátora(70.Novák), König(70.Kolárik), Valečka, Mareš, Černý.
Výsledky-tabulka -zde
Tabulka 1. B TŘÍDA – skupina B po 2 .kole 1. Slovan Plzeň 2 2 0 0 6: 0 6 ( 3) 2. Strážov 2 2 0 0 5: 1 6 ( 3) 3. Hrádek 2 2 0 0 3: 0 6 ( 3) 4. Sušice B 2 1 1 0 3: 1 4 ( 1) 5. Švihov 2 1 1 0 5: 4 4 ( 1) 6. Žichovice 2 1 1 0 2: 1 4 ( 1) 7. Nepomuk 2 1 0 1 3: 2 3 ( 0) 8. Plzeň - Letná 2 1 0 1 1: 1 3 ( 0) 9. Dlouhá Ves 2 0 1 1 3: 4 1 ( -2) 10. Mochtín 2 0 1 1 2: 4 1 ( -2) 11. Chlumčany B 2 0 1 1 1: 6 1 ( -2) 12. Měčín 2 0 0 2 0: 3 0 ( -6) 13. Hradešice 2 0 0 2 0: 3 0 ( -3) 14. Losiná 2 0 0 2 2: 6 0 ( 0) Výsledky : Strážov - Losiná 3 : 1 ( 3 : 1) Žichovice - Nepomuk 1 : 0 ( 0 : 0) Švihov - Dlouhá Ves 3 : 2 ( 2 : 1) Sušice B - Mochtín 2 : 0 ( 0 : 0) Slovan Plzeň - Chlumčany B 5 : 0 ( 3 : 0) Hrádek - Hradešice 2 : 0 ( 0 : 0) Měčín - Plzeň - Letná 0 : 1 ( 0 : 0) Příští kolo: Plzeň - Letná - Strážov SO 17:00 Hradešice - Měčín NE 16:00 Chlumčany B - Hrádek NE 17:00 Mochtín - Slovan Plzeň NE 15:30 Dlouhá Ves - Sušice B SO 17:00 Švihov - Nepomuk SO 17:00 Losiná - Žichovice SO 17:00 ===================================================================