1.B třída : 1. kolo 21.-22.8.

=================================================================== 1. B TŘÍDA – skupina B ===================================================================

ÚVODNÍ KOLO V 1.B TŘÍDĚ BYLO ÚSPĚŠNÉ PRO HOSTY Krajská soutěž 1.B třídy bude budit největší pozornost fotbalových příznivců. Vždyť ve skupině B je ze 14 účastníků devět celků k Pošumaví. Proto v každém kole budeme svědky vždy několika vzájemných zápasů které budou mít příchuť derby. Ne jinak tomu bylo již v prvním kole kdy tento přívlastek měla utkání v Měčíně a v Dlouhé Vsi. Podle dosažených výsledků dopadlo toto kolo lépe pro hosty, když pomineme-li vítězství Nepomuku doma nad Losinou pak v dalších šesti zápasech nedokázala družstva hrající v domácím prostředí ani jednou dotáhnou utkání do vítězného konce. Měčín - Strážov 0 : 2 (0 : 0) Po vyrovnaném prvním poločase ve kterém se brankáři na obou stranách příliš do akcí nedostávali se o výsledku rozhodovalo ve druhé části. Nejdříve v 70.minutě ke střele na hranici pokutového území Měčína napřáhl Smolík a bylo to 0:1. V době kdy se očekával závěrečný nápor domácích přišla chyba v jejich obraně které využil Vacík a příležitost ke zvýšení neodmítl. Rozhodčí: Duchek. Diváků: 100. Branky: 70. Smolík, 90. Vacík. Sestava Strážova : Smolík, Vacík. Sestava Strážova : Javorský – Presl P., Paleček, Michel, Helm – Smolík, Vítovec Z., Janka, B.Mayer – Soušek, Presl Š.(Vacík) Hrající trenér Petr Presl týmu hostů : " Vzhledem k tomu, že se prakticky kluci hráli v této sestavě poprvé , pak si myslím že na úvod sezóny jsem neodehráli špatný zápas. Odborník by našel ještě v naší hře hodně nedostatků, ale my půjdeme zápas od zápasu a dofám, že ke spokojenosti se ziskem bodů přibude i ještě větší spokojenost s předvedenou hrou. Za zisk bodů i za bojovnost si moji spoluhráči i svěřenci zasluhují pochvalu.Výsledek nepřeceňujeme, ale chceme ho potvrdit v nedělní premiéře v domácím prostředí." Plzeň - Letná - Hrádek 0 : 1 (0 : 0) Hosté po nepříliš vydařené letní přípravě neodjížděli k utkání do Plzně příliš optimisticky naladěni. Horáči ale svého trenéra překvapili a po dobrém výkonu nedali domácím šanci na to, aby mohli pomýšlet na úspěšný výsledek. Pokud nerozhodný stav trval až do 87.minuty, pak mohou vděčit Letenští sévmu brankáíři, který se blýskl mmořádným výkonem a zmařil Svatoboru celou řadu brankových šancí. V 87.minutě ale musel kapitulovat . Po spolupráci bratrů Holečků přihrál Václav na Radka a ten dal vítězný gól. Rozhodčí: Walter. Branky : R.Holeček. Diváků: 70. Sestava Svatoboru :Hanzl – Pánek, Jiřina, Hanč, Průša, Holeček V., Holeček V., Kutil L., Gajdečka, Adam, Šebesta (střídali Javorský, Gazdík). Trenér Svatoboru Jindřich Zdeněk: „Letní přestávka byla nejméně vydařená ze všech které za svojí dlouholeté působení v klubu pamatuji. Proto jsem příjemně překvapen, že se nám podařil vstup do nové podzimní části soutěže, který by nám měl pomoci na tento výsledek navázet i v dalším průběhu podzimu. Zisk bodů v Plzni proto považuji jako velice cenný skalp tohoto soupeře“. Hradešice - Slovan Plzeň 0 : 1 (0 : 0)- Začátek zápasu byl oboustranně opatrný . Postupně se začali domácí prosazovat a začali být před brankou hostů nebezpečnější, ovšem střele T. Vlka chybělo několik centimetrů a na dvakrát se nedokázal v koncovce prosadit ani domácí P. Kodýdek. Hosté však hrozili z velmi nebezpečných brejkových situací a po jedné z nich se vyznamenal domácí brankář M. Šůs a udržel čisté konto domácích. Nejlepší hráč hostů byl jejich brankář který veškeré snahy domácích ve druhém poločase o zisk bodů znemožnil. S přehledem řešil všechny standardní situace a když už byl překonán, míč šel jen těsně vedle jeho branky. Rozuzlení tohoto zápasu přišlo v 80. minutě, kdy po chybné rozehrávce domácích se lehce dostal k míči hostující Toman P. a nedal brankáři domácích šanci. Velkou šanci na vyrovnání měl domácí F. Šašek, ovšem nařízenou penaltu neproměnil. Těsně v závěru mohl srovnat stav zápasu P. Lávička, ale centrovaný míč jen lehce tečoval a bylo po veškerých nadějích domácího týmu na zisk alespoň jednoho bodu. Rozhodčí : Štěpán . Branky: Toman. ŽK 3:5, diváků 150. Sestava domácích – Šůs, Lávička, Kodýdek, Vaněček, M. Hlaváč, Vlk, Šašek, V. Hlaváč, Junek, Pivnička, Kotiš/85. Min Černík/. Trenér František Melka : „Dnes jsme sehráli dobrý zápas a chtěl bych klukům za výkon poděkovat. Jenže co je platná dobrá hra, když body si odváží soupeř, který dokázal využít naší chyby a my jsme naopak několik velice nadějných akcí nedotáhli do úspěšného konce.“ Chlumčany B - Sušice B 1 : 1 (0 : 0) Po druhé zajížděli fotbalisté rezervy TJ Sušice letos do Chlumčan k mistrovskému zápasu. Po jarní prohře prahli po odvetě a jeli si na hřiště soupeře pro bod. Pro zkušeného hráče Jiřího Brabce byl tento duel po více než roční pauze vynucené vážným zraněním v divizním zápase za TJ Klatovy významný návratem na hrací plochu v dresu mateřského klubu TJ Sušice. Po vyrovnaném prvním poločase se domácí ujali vedení šťastnou brankou po tečované střele z přímého kopu. To hosty vyburcovalo a v další části to byli oni, kteří režírovali vývoj hry. Po zásluze se jim podařilo po pěkné spolupráci na jeden dotek dvojice Pintíř-Ritter posledně jmenovaným vyrovnat. V závěru byli blíže k vítězství než domácí, ale skóre se již nezměnilo. Branky: Uslíber – Ritter. Sestava hostů : Forejt – Blažek, Brabec, Sachr, Haspekl, Skala, Pintíř, Ruda, Dolejší, Ritter, Lerch(střídali Vaněk a Joza). Jiří Brabec : " S úvodním zápasem jsme spokojeni. Do |Chlumčan jse si jeli pro bod a ten také máme. Škoda, že nám nevyšel střelecky\ závěr zápasu ve kterém jsme domácí přehrávali a sahali po vítězství". Mochtín - Švihov 2 : 2 (2 : 2) Podrobnosti nebyly hlášeny. Branky: Lorenc, Dolejš T. – Kudjak, Vaněček, ŽK 0:2, diváci 120. Dlouhá Ves - Žichovice 1 : 1 (1 : 0) V místním derby ve kterém to byl pro nováčka ze Žichovic debut v této krajské soutěži. Do utkání nastoupili sebevědomě a herně byli lepší svého domácího soupeře. Šance na změnu skóre jim přineslo vyloučení domácího Šebelíka ve 21.minutě , ale jediná hrubá chyba obrany kterou vyplynula v nepochopitelnou zpětnou přihrávkou obránce Chalupného zachytil ve 31.minutě Hubený a pohodlně poslal míč k levé tyči brankáře Němce na domácí vedli 1:0. Do konce první půle musel pod sprchy předčasně také hostující Frýda za dvě žluté karty. V závěru první půle měli hosté několik šancí k vyrovnání, ale konto domácího brankáře Sádlíka zůstalo čisté. Snaha hostů alespoň v záchranu bodu se podařila až minutu před koncem. Domácí již v té době od 81.minuty hráli i bez vyloučeného Hubeného, který si řekl klukovským faulem o druhou ŽK. Při závaru před brankou domácíh se dostal k míči Chod a nedal Sádlíkovi šanci 1:1. Rozhodčí: Žežula. Diváků: 150. Branky: 31.Hubený – 89.Chod . ŽK 2 : 3, ČK 2 : 1. Sestavy : D.Ves – Sádlík, Blažek, Drha, Šebelík, Rovňan R., Beránek, Kopačka, Krůs, Hubený J., Čavoj. Žichovice : Něměc, Turek, Šiška, Chalupný, Roušar, Bernard, Sládek, Chod, Brož, Šimanovský, Frýda.
Tabulka 1. B TŘÍDA – skupina B po 1.kole =================================================================== 1. Nepomuk 1 1 0 0 3: 1 3 ( 0) 2. Strážov 1 1 0 0 2: 0 3 ( 3) 3. Slovan Plzeň 1 1 0 0 1: 0 3 ( 3) 4. Hrádek 1 1 0 0 1: 0 3 ( 3) 5. Mochtín 1 0 1 0 2: 2 1 ( -2) 6. Švihov 1 0 1 0 2: 2 1 ( 1) 7. Chlumčany B 1 0 1 0 1: 1 1 ( -2) 8. Dlouhá Ves 1 0 1 0 1: 1 1 ( -2) 9. Žichovice 1 0 1 0 1: 1 1 ( 1) 10. Sušice B 1 0 1 0 1: 1 1 ( 1) 11. Plzeň - Letná 1 0 0 1 0: 1 0 ( -3) 12. Hradešice 1 0 0 1 0: 1 0 ( -3) 13. Losiná 1 0 0 1 1: 3 0 ( 0) 14. Měčín 1 0 0 1 0: 2 0 ( -3) Výsledky : Měčín - Strážov 0 : 2 ( 0 : 0) Plzeň - Letná - Hrádek 0 : 1 ( 0 : 0) Hradešice - Slovan Plzeň 0 : 1 ( 0 : 0) Chlumčany B - Sušice B 1 : 1 ( 0 : 0) Mochtín - Švihov 2 : 2 ( 2 : 2) Dlouhá Ves - Žichovice 1 : 1 ( 1 : 0) Nepomuk - Losiná 3 : 1 ( 1 : 0) Program příštího kola : Strážov - Losiná NE 29.08.2004 16:00 Žichovice - Nepomuk NE 29.08.2004 15:00 Švihov - Dlouhá Ves SO 28.08.2004 17:00 Sušice B - Mochtín NE 29.08.2004 17:00 Slovan Plzeň - Chlumčany B SO 28.08.2004 15:00 Hrádek - Hradešice SO 28.08.2004 17:00 Měčín - Plzeň - Letná SO 28.08.2004 17:00 ===================================================================