Krajský přebor mužů - 1 .kolo 7.-8.8.

<
=================================================================== KRAJSKÝ PŘEBOR ===================================================================
Nýrsko sehrálo smolný zápas se šťastným koncem. SKP OKULA NÝRSKO – RAPID PLZEŇ 1 : 1 Jiří Vondra Miroslav Sedlmaier Do začátku utkání vstoupili obě mužstva velmi opatrně. Po deseti minutách hry se Nýrsko nadechlo k náporu a jeho převaha vydržela prakticky po celý další průběh zbytek zápasu. V 17. minutě se zrodila jeho první šance . Z pravé strany našel přesným centrem Kamil Presl Zwiefelhofera a ten trefil míč z volej, ale ke smůle domácích na brankové čáře však zastoupil již překonaného brankáře obránce hostí. Nýrsko pokračovalo v náporu. ve 23. minutě se ve středu hřiště uvolnil Šteiner vystřelil na branku soupeře. Jeho střelu ještě nechtěně tečoval Kajínek a míč směřující do sítě stačil bravurním zákrokem vytlačit na rohový kop hostující brankář. Ve 30. minutě nová posila v dresu Nýrska Ulip přesným centrem z levé strany našel hlavu Malého ,ale brankář hostů byl opět na místě. O minutu později pronikl do pokutového území Rapidu Kajínek, ale i jeho střelu vyrazil brankář na rohový kop. Ve 38. minutě pak přišla v této části hry poslední střelecká příležitost domácích, Centr z pravé strany našel ve vápně s chutí hrajícího Zwiefelhofera ,který po vtipném uvolnění vypálil, jeho střele stál opět strážce svatyně hostů. Děv minuty před přestávkou se ke slovu dostali také hosté a ke zděšení všech domácích diváků na konci této akce byla nemasná neslaná střela na branku, která si našla cestičku do sítě domácí branky a do kabin odcházeli domácí s jednobrankovým mankem.. I druhý poločas začalo Nýrsko náporem. Hosté začali od úvodních minut druhé půle bránit hubený výsledek a k tomu využívali všechny dostupné prostředky. Brnkali na nervy soupeře i diváků častým poleháváním a šetřili tím tak čas. Když k tomu přidáme nepřesnost v koncovce které trestuhodně neproměňovali Domácí i nadále pokračovali v zahazování šancí do kterých se dostávali postupně Zwiefelhofer, Šůs a Kajínek. Hosté ohrožovali domácí branku hlavně ze standardních situací, kde těžili ze své výškové převahy a vyhrávali tak většinu hlavičkových soubojů. Trenér domácích tak sáhl k poslednímu pokusu a vystřídal do pole další tři útočníky. Tlak sice narůstal ,ale branka stále nepřicházela. Když se blížil konec zápasu, rozhodčí signalizoval ,že nastaví 6. minut. Ve třetí minutě nastaveného času zahrávali domácí rohový kop, míč proletěl klubkem hráčů a směřoval na zadní tyč branky soupeře, kde ho zasáhl jeden z hostujících obránců rukou. Hlavní rozhodčí nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Domácí Šteiner zachoval pevné nervy a srovnal na konečných 1:1. Poločas : 1 : 1.Branky: 93‘ Šteiner P.K. – 43‘ Častoval.Rozhodčí: Šustek – Červený, Mazán Diváků: 200 Sestava Nýrsko: Daněk – Hájek, Valenta(Valíček), Malý, Smolík – Presl K., Šteiner, Kajínek, Ulip(86’Kadlec) – Zwiefelhofer, Šůs(69’Zahrádka). Trenér domácích po zápase K.Kalivoda : S výkonem svého mužstva jsem spokojen, neboť celý zápas jsme měli pod kontrolou. Bohužel jsme dokonale zaplatili nováčkovskou daň. Soupeře jsme v prvním poločase dostávali do náznaku šancí svou váhavou hrou v obraně a místo toho, abychom proměnili šance , sami jsme inkasovali jsme dost nešťastně branku do šatny. Jsem rád, že v hodině dvanácté se nám podařilo bojovností získat alespoň bod. Svým výkonem mně potěšili i všichni noví hráči které jsme do mužstva získali. Poděkovat chci také Jirkovi Kadlecovi,který přestože se již rozhodl pomalu zanechat aktivní činnosti přesto nám při absenci několika hráčů přišel pomoci. V SUŠICE ZTRATILA ZBYTEČNĚ DVA BODY TJ SUŠICE – SSC BOLEVEC 2 : 2 Pro domácí bylo toto úvodní utkání podzimní části nového soutěžního ročníku charakteristické zbytečnou ztrátou dvou bodů. Hosté kteří již dva roky za sebou se zachraňují v nejvyšší krajské soutěži na poslední chvíli překvapili výrazně omlazeným týmem, ale jinak byli soupeřem, který předvedenou hrou nepůsobil, že by měl naději v Sušici bodovat. Domácím hrálo vše do not a již ve druhé minutě se ujali vedení. Napomohl jim k tomu brankář hostů, když centrovaný míč z kopačky Potužáka skončil k překvapení všech za jeho zády. V 9.minutě měl tutovku Kočí, v 15.minutě Hubáček a v 35.minutě Sládkova hlavička skončila těsně vedle svatyně hostů. Domácí první půli plně kontrolovali a obdobně pokračovali i ve druhém poločase. Ve 48.minutě vybojoval Sládek v pokutovém území Bolevce míč, chytře počkal na pohyb brankáře a podle něho poslal míč po druhé do branky hostů. Smolná zápas sehrál Hubáček, který další tutovku k zvýšení v 52.minutě poslal opět jen do brankáře a možnost skórovat nevyužil v 65.minutě Prchlík, který centr od Kočího z bezprostřední blízkosti přestřelil a nad po té také mířil pohotovou střelou z dálky Votava. V 73.minutě udeřili nečekaně hosté, když Hackrem po souboji který silně zaváněl porušením pravidel získali míč a ten z brejku snížil na 2:1. Když po rohovém kopu nekrytý zkušený kanonýr hostů Greif vyrovnal na 2:2 začaly pro Sušici krušné chvíle.Domácí se nadechli k závěrečnému náporu ve kterém měli velice blízko ke vstřelení vítězné branky v 81.minutě. Po zákroku na Kočího nařídil rozhodčí pokutový kop, ale smůlu dokonal v tomto duelu Hubáček, který mířil tak, aby na střelu byl gólman hostů krátký, ale při něm stálo štěstí a míč pouze orazítkoval tyč a pak skončil v jeho náručí. Poločas: 1 : 0. Rozhodčí: Červený. Branky : 2. Potužák , 48. Sládek – 73. Hackr, 76.Greif P. ŽK 0:7. Sestava TJ Sušice : Kindelman – Kodýdek(71.Frančík), Hoda, Potužák, Votava, Prchlík(79.Holý), Cihlář, Hrach, Sládek, Kočí, Hubáček
Tabulka Krajský přebor po 1.kole =================================================================== 1 Holýšov 1 1 0 0 4: 1 3 ( 0) 2 Horní Bříza 1 1 0 0 3: 0 3 ( 3) 3 Domažlice 1 1 0 0 1: 0 3 ( 0) 4 Staňkov 1 1 0 0 1: 0 3 ( 3) 5 Horažďovice 1 1 0 0 1: 0 3 ( 3) 6 Přeštice 1 0 1 0 1: 1 1 ( -2) 7 Sušice 1 0 1 0 1: 1 1 ( -2) 8 Nýrsko 1 0 1 0 1: 1 1 ( -2) 9 Rapid Plzeň 1 0 1 0 1: 1 1 ( 1) 10 Bolevec 1 0 1 0 1: 1 1 ( 1) 11 Poběžovice 1 0 1 0 1: 1 1 ( 1) 12 Slavoj Mýto 1 0 0 1 0: 1 0 ( -3) 13 FC Rokycany 1 0 0 1 0: 1 0 ( -3) 14 Chlumčany 1 0 0 1 0: 1 0 ( 0) 15 SK ZČE Plzeň 1 0 0 1 1: 4 0 ( 0) 16 Tachov 1 0 0 1 0: 3 0 ( -3) Program příštího kola : Horažďovice - Staňkov NE 17:00 Rapid Plzeň - FC Rokycany SO 17:00 Horní Bříza - Nýrsko SO 17:00 Bolevec - Tachov SO 17:00 Chlumčany - Sušice SO 17:00 Poběžovice - Domažlice SO 17:00 SK ZČE Plzeň - Přeštice SO 17:00 Slavoj Mýto - Holýšov NE 17:00 ===================================================================