1. A TŘÍDA 24. kolo 2. – 3.5. 2015

1. A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

ŽICHOVICE  A NÝRSKO  DOMA OPĚT ZTRATILY BODY

S  tím, jak přibývá odehraných jarních kol a blíží se závěr tohoto ročníku 1.A třídy se začíná  výsledkově a tím i současně v tabulce propadat nováček že Žichovic. Nejvíce se to projevuje na zápasech doma, kde z posledních dvou zápasů vytěžil pouze jediný bod  se Startem Luby. Naproti tomu výrazně kontrastuje s výsledky Žichovic  svým jarním  působením v této soutěži   druhý nováček soutěže Sokol Pačejov . Pačejovští  po vítězném utkání doma právě nad TJ Žichovice dokázali opět bodovat i venku a prodloužili  svojí další úspěšnou sérii na šest utkání.  Výsledkově nejúspěšnější je z týmů z Pošumaví na jaře bezesporu FK Svéradice. Tento tým  již osm zápasů za sebou neprohrál , z toho v šesti získal plný počet bodů . V tabulce mají Svéradice  stále šance na přímý postup a nebo na účast v baráži o tento postup si zahrát. Toto šance se nadále nabízí jak zmiňovanému Pačejovu  po zisku dvou bodů v Žichovicích tuto naději znovu oživil rovněž lubský Start. Jediným týmem, který má opačné starosti je Okula Nýrsko. I když to tak na začátku posledního zápasu s Nepomukem nevypadalo ,  Okula doma  zpackala další zápas a místo oddálení nebezpečí baráže o sestup eště tuto hrozbu přiblížila. Ostatně když v této závěrečné fázi z pěti zápasů získali z pěti zápasů pouze tři body , nic lepšího ani nemohli očekávat.

KŘIMICE – PAČEJOV   1: 1 (1: 1) PK 4:2

Cihlář Tomáš

Zápas hraný ve Vochově začal se třičtvrtěhodinovým zpožděním. Na hřišti, kde se měl  od 17 hodin zápas hrát,  se totiž zcela nepochopitelně hrálo utkání  v americkém fotbalu  Plzeň : Pardubice. A jelikož jeho aktéři měli obsazené i šatny, dostali se hráči do kabin až krátce před 17.hodinou, když už mělo utkání řádně  začít. Hřiště navíc bylo protkáno mnoha dalšími lajnami, takže orientace na něm byla hodně obtížná. Prostě zde zůstával rozum stát! Samotný zápas začal lépe pro domácí, kteří se již v 5.minutě ujali vedení po hlavičce Michala Kubiceho. V té době nikdo nečekal, že to bude prakticky jediná střela střela domácích na branku. Pačejov postupně vyrovnal hru a odměnou mu byla vyrovnávací branka. V 17.minutě putoval míč po ose Josef Hlůžek – Milan Kubaň až před branku, kde ho natřikrát dopravil do sítě kanonýr Jarda Kubaň. Týž hráč mohl dostat Pačejov do vedení, ale po centru Honzy Dytrta trefil jen tyč Duškovy branky. Po změně stran byli hosté lepším týmem,  ale šance Patrika Žáka, Filipa Peloucha, Pavla Poleny zůstaly nevyužity. A když v 80.minutě mířil těsně vedle i Vašek Klásek, skončil zápas nerozhodně. Ve střelbě pokutových kopů byli úspěšnější domácí,když za hosty mířili do černého jen Honza Dytrt a Josef Ticháček. Přesto podle slov trenéra Luboše Vašici předvedli jeho svěřenci jeden ze svých nejlepších výkonů.

Branky:   5. Kubice Milan  - 17. Kubaň Jaroslav.

Sestava Pačejov:  Kozlík J.  -   Kubaň M.  -   Žák P.   -   Pelouch F.  -  Polena P.  -   Ticháček J.  -  Panuška V.   -   Hlůžek J. /80.. Bokr P./   -   Klásek V.   – Dytrt J.  -   J.Kubaň    .Rozhodčí:  Jiří Křen, František Šimek a Miloš Filinger. Hráno bez karet, diváků 50

ŽICHOVICE - START LUBY    0: 0 ( 0: 0),PK 4:5,

TJ Žichovice: J. Rojík - J. Beneš (60. Š. Doubek) , J. Šimáček , M. Šinál , R. Beneš - J. Bálek , O. Musil , M. Špírek , R. Šiška - T. Harant , I. Butnaru
TJ Start Luby: J. Kalaš - F. Sýkora , M. Vejskal , V. Turner , A. Čížek - K. Křížek , V. Koželuh , P. Čipera (72.  P. Sysel) , J. Voráč - K. Švátora , J. Cole

Rozhodčí Maroušek ,ŽK 1:2,ČK 0:1(Koželuh V.), diváků  80.

DOUBRAVKA B - SVÉRADICE  1: 2 ( 0: 1)

Posilněná rezerva divizního Senca byla proti hostům, hrajícím bez několika stabilních hráčů, bez ohledu na postavení ve vyrovnané tabulce favoritem. Průběh utkání tomu i odpovídal. Hrálo se hlavně na polovině hostů, zkušený tvůrce Vaigl rozdával přesné pasy, ale jeho spoluhráči se až do přímého zakončení dostávali ztěžka. Svéradice přežily úvodní půlhodinku a pak z první akce udeřily. Po rohovém kopu vystřelil odražený míč na branku Vonášek a míč po několika odrazech doputoval až za domácího brankáře. Za chvilku mohlo být pro hosty ještě lépe. Domácí obrana nezachytila náběh Makovce, který postupoval sám na branku, ale neproměnil. Domácí v závěrečné pětiminutovce přidali pod kotel, vypracovali si dvě slibné příležitosti, ale skórovat nedokázali. Těsně před přestávkou byl velmi nevybíravým zákrokem bez snahy hrát míčem faulován svéradický Sova, pro kterého tím přes pokus o návrat do hry zápas skončil. V sestavě jej na pozici krajního obránce nahradil věkem mladší dorostenec Dan Klas. Ve druhém poločase chtěli svéradičtí co nejdéle odolávat domácímu náporu, ale tyto plány vzali za své už po pár vteřinách, když na zadní tyči zcela nehlídaný Krysl pohodlně umístil do sítě přesný centr. Zvrat se však nekonal, domácí se vyrovnávací brankou uspokojili a pustili do hry Svéradice. Zejména Beránek nebyl tak střežen jako v prvním poločase a když se v 55.minutě rozběhl do šance, byla z toho červená karta pro doubraveckého obránce, který zastavil jeho již samostatný postup na branku. Sám faulovaný si následně precizně poradil s přímým volný kopem a hosté opět vedli. O chvilku později si domácí asi neuvědomili, že jich je o jednoho méně a zapomněli na polovině opět Beránka, kterému nechali dobrých 10 metrů náskoku. Nejlepší svéradický kanonýr tak mohl pohodlně pelášit pouze na brankáře Senca, udělal mu kličku, nicméně byl v jasné šanci podražen. Pokračovalo se však dále ve hře. Ve zbylé půlhodině si domácí, ač hrající o deseti, snažili vypracovat převahu, přišly i šance, ale svéradická obrana odolávala až do závěru. V samotném závěru ještě přišla další velká šance Svéradic, ale Beránek pálil jen do břevna a následná dorážka Lávičky se mezi tyče nevešla.

Branky: 46.Krysl - 28.Vonášek Jan, 55.Beránek Vlastimil

Rozhodčí: König Michal, ŽK: 1:3 (za hosty Brůha Václav, Kába Roman, Prokopec Petr), Diváků: 40

Sestava Svéradic: M.Soukup - Z.Prokopec, Herout, Vonášek, Sova (48.D.Klas) - Kába, Brůha, Makovec, P.Prokopec, Lávička - Beránek

NÝRSKO - NEPOMUK  1: 4 ( 0: 3)

Stanislav Steiner

Další nepovedené utkání v podání domácího mužstva i když začátek utkání tomu neodpovídal. Střely ,Györgyho v 5' a Kalivody v 6', hosté odvrátili  na roh.Do dvou slibných příležitostí se dostali se dostali hráči Nepomuka ,ale i jim chyběla přesná muška při zakončení. V 17' Antonovics přesnou přihrávkou uvolnil Kohouta, ale ten ve stoprocentní šanci střelecky zklamal a jeho střela skončila vedle branky hostů. Domácí mužstvo získávalo mírnou převahu ,ale jeho hráči dále pokračovali v zahazování brankových příležitostí. Ve 30' utkání se po akci, Lužný - Kohout ,dostal míči György ,jeho  střelu v další obrovské šanci zneškodnil brankář hostů.Ve 32' se blýskl skvělým zákrokem domácí brankář Moravec,když vyrazil hlavičku  Barana na roh. Bylo to první varování pro hráče Nýrska.V 37' nacentroval míč před domácí branku Ticháček a nabíhající Voráček hlavou otevřel stav utkání. V 39' ztratil míč na polovině hřiště György ,hosté toho využili a vstřelili druhou branku utkání. Domácí mohli ještě do poločasu snížit stav utkání ,když střela Kohouta, přes celou branku, skončila těsně vedle branky Nepomuku. Ve 43' utkání se hostům podařilo vstřelit branku a upravit tak stav na 0:3.

Ve druhé poločase se hrál oboustranně neurovnaný fotbal, když zvláště domácímu  mužstvu se hra vůbec nedařila. Hosté se několikrát pokusili ohrozit  nýrskou branku ,ale zatím neúspěšně. Domácí  v 73' Kolářem a 81' Kalivodou se snažili překonat brankáře hostů, ale rovněž neúspěšně.

V 83' domácí obrana se pokusila vystavit hráče hostů do ofsajdu, což se nepovedlo, toho využil Švec a samostatnou akci zakončil střelou do nýrské branky. Vše začalo na polovině hřiště, když se Trefanec s Kucharikem nedohodli kdo odehraje míč a hosté tohoto zaváhání využili.  V 86' po akci Lužný - György se k míči dostal Škvarenina a snížil tak stav utkání na konečných 1:4.

Vítězství mužstva Nepomuka je zasloužené i když prvních 35' předváděli domácí poměrně dobrý výkon,kterému chybělo pouze lepší zakončení. To je, ale málo, a tak existenční starosti pokračují.

Sestava Nýrsko : Moravec Jiří - Šteiner Rostislav /78' Kucharik Erik/ ,Kalivoda Karel st.,Lužný Jakub,Kolář František - Trefanec Michal,Šnour Daniel/60' Taušek Petr/,Janovský Petr/66' Škvarenina Michal/ ,Kohout Tadeáš-György Ivo, Antonovics Andrei

Branka: 86' Škvarenina -  39'+43' Baran Michal,37' Voráček Tomáš,83' Švec Václav

Rozhodčí : Duda Václav -Hessová Tereza,Komanec Petr. Diváků: 100

CHOD. PLANÁ - SLAVOJ STOD   0: 1 ( 0: 0)

Branky: Tlustý; ŽK: 1:0, diváků 90.

NÝŘANY - SOKOL LHOTA  1: 3 ( 0: 1)

Branky: Sláma - Strejček 2, Křížek; ŽK: 4:3; ČK: 1:1, diváků 90.

SLAVOJ MÝTO - FK STAŇKOV   3: 1 ( 1: 0)

Branky: Hereit, Veverka, Švejda - Zahoř; ŽK: 1:2; ČK: 0:1, diváků 150.

CH. ÚJEZD - SL. ŽIHLE  7: 1 ( 3: 0)

Branky: Pikl 3, Kurčík 2, Beneš, Tomek - Krofta; ŽK: 0:1; ČK: 1:0, diváků 90.