Krajský přebor žáci mladší 30. kolo 14. – 15.3.2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ  ŽÁCI

KLATOVY DOMINOVALY V PŘEŠTICÍCH, SUŠICE A LUBY DOMA

V 17.kole KP  mladších žáků absolvovali nejnáročnější zápas fotbalové naděje Okuly Nýrsko . Na hřišti druhého celku tabulky drželi s domácím favoritem krok, když po bezbrankovém poločase o šťastné výhře  Domažlic rozhodly nakonec dva slepené góly v síti Okuly. Klatovy v Přešticích, Luby a Sušice doma získaly po přesvědčivých výkonech okořeněných góly plný počet bodů.

DOMAŽLICE – NÝRSKO  2:0 (0:0)

V.Keřlík

S druhým týmem tabulky hrála Okula první půli zcela vyrovnanou partii, a pro diváky  se hrál hezký oboustranně zajímavý  útočný fotbal. O výsledku zápasu pak rozhodly 2x slepené góly v době , kdy si Okula vybírala své slabé chvilky v důsledku zranění hráčů a přeci jen slabší hráčské základně než soupeř a tak i přes prohru je musím pochválit za jejich výkon.

Branky: 36.David Soupír, 38.Ladislav Janča

TJ SUŠICE - HORAŽĎOVICE  8:2 (2:0)

Pavel  Hrubec

První pětiminutovka patřila hostujícímu týmu, který nenechal domácí při rozehrávce v klidu a vypracoval si nebezpečné příležitosti. V další části hry se domácí dostali více do hry a začali se stále více prosazovat a tlačit se před hostujícího brankáře. Takto zlepšená hra se nám vyplatila hned v 16. minutě když hostující obránce zastavil jen za cenu faulu v pokutovém území Lukáše Kolaříka a z nařízené penalty se domácí exekutor Michal Novák nemýlil. Tímto vedoucím gólem se domácí uklidnili a začínali mít herní převahu. Ve 24. minutě střelou ze střední vzdálenosti navýšil skóre Lukáš Kolařík.

Do druhé poloviny utkání nastoupili domácí ve velké herní pohodě a dobrou kombinační hrou drželi horažďovické mladíky daleko od své brány a po krásných akcích navyšovali skóre. Nejprve ve 35 min Pavlem Potužákem a ve 39 min dorážel Marek Podlipský. Ve 40 minutě završil hattrickem Lukáš Kolařík na 5:0, ale tento stav si nechtěl připustit vynikající a nejlepší hráč Horažďovic Luboš Král a snížil na 1:5. Vzápětí po rozehrávce pronikl do obrany soupeře Kuba Papež a zvýšil na 6:1. Při velkém tlaku sušických mladíků opět ukázal své umění hostující Luboš Král a prošel hřištěm přes několik bránících hráčů a snížil na 2:6 což bylo ze strany Horažďovic vše. Domácí byli stále aktivní a chtěli soupeři nastřílet co nejvíce branek. To se povedlo už jen Martinu Potužákovi, který po rohém kopu hlavou vstřelil poslední gól domácích a navýšil stav na konečných 8:2.

Dnešním výkonem si domácí odčinili svůj velmi špatný výkon z Plzně a předvedenou hrou  a bojovností by měli pokračovat v dalších jarních kolech. Z Horažďovického týmu musím ještě jednou vyzdvihnout výkon Luboše Krále, který byl velmi nebezpečný před domácím brankářem.

Branky: Kolařík 3x, Novák z pen., Potužák M, Potužák P, Podlipský , Papež  -  Král Luboš 2x

Rozhodčí: Brůha

LUBY - SK SMÍCHOV PLZEŇ  5:1 (1:0)

Radek Pikhart

Branky: Ouřada Filip 2x (47' a 58') Hajšman Daniel (15'), Pretzelmayer Jakub (53'), Holý Jan (59') - Ebert Tomáš (51'). Hrano bez karet. Diváků 20. Rozhodčí Řiha Zdeněk.

TJ PŘEŠTICE - SK KLATOVY   2:7 (1:3)

Josef Juraši

Výsledek je pro domácí ještě přijatelný, několik vyložených šancí hosté dokázali neproměnit. Bohužel se tento zápas  nesl v duchu agresivity a zákeřných faulů  na hráče bez míče ze strany Přeštic,kteří k bojovnosti přidaly spoustu nečisté hry!!!!J Jediné pozitivum z tohoto zápasu je, že nedošlo k žádnému zranění.

Branky :27´Valenta,46´Medek - 15´,44´,58 Kutka,16´Petrželka,20´Fiala,51´Kirpal,54ˇSojka

Rozhodčí:Škarda Jiří, ŽK 2:1, diváků 40.

Sestava Klatov: Muknšnábl,Jiřík,Jánský,Kutka,Sojka,Kirpal,Hais,Petrželka,Říha,Kovářík,Fiala

BLŠANY - KOŠUTKA  5:2 (1:0)

NEPOMUK - ZČE PLZEŇ  2:2 (0:1) PK 3:1

TACHOV - STŘÍBRO 2:2 (0:1)  PK 4:3